Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii

Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii

Autor: Marek Groszkowski

Były czasy. gdy polska sztuka wojskowa budziła postrach wszystkich wrogów. Rzeczpospolita była potężna. a jej armie nie tylko chroniły granic państwa. ale prowadziły wojny na terenie przeciwnika. Husaria była najlepszą formacją kawaleryjską świata. a polscy wodzowie potrafili gromić wielokrotnie liczniejsze oddziały wroga. Tak wyglądało ostatnie stulecie potęgi I Rzeczypospolitej.

Układy polityczne wokół Rzeczypospolitej zmieniały się jak w kalejdoskopie. W maju 1652 r. na uroczysku Batoh Tatarzy wespół z Kozakami zmasakrowali wojska koronne. Rzeź jeńców była do tego stopnia przerażająca. że dziś niekiedy nazywa się ją niekiedy „sarmackim Katyniem”. Ale już niebawem z niedawnymi katami Polacy musieli się porozumieć. bo na horyzoncie by

:

Cena:


Wiatr

Autor: Marcin Ciszewski

Sylwestrowa noc. Schronisko na szczycie Kasprowego Wierchu. Grupa ludzi postanawia powitać Nowy Rok w nietypowym miejscu. Wśród nich Jakub Tyszkiewicz. jego żona Helena oraz najbliższy przyjaciel Staszek Krzeptowski. góral urodzony u stóp Giewontu.

Jedna z uczestniczek imprezy spada ze schodów. Tyszkiewicz i Krzeptowski. na co dzień gliniarze Komendy Stołecznej. są przekonani. że mają do czynienia z próbą zabójstwa. Dziewczyna ma uraz głowy wymagający natychmiastowej pomocy neurochirurga. dlatego choć jest środek nocy. wieje huraganowy wiatr. a chmury ograniczają widzialność niemal do zera. jedynym wyjściem okazuje się zwiezienie rannej na dół toboganem.

W schronisku gaśnie światło. a w stronę szczytu Kasprowego zmierza targany wiatrem wagonik kolejki linowej z oficerami jednej ze służb specjalnych…

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99


Kochaj dobrze. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi

Autor: Czarodziej Jakub

KOCHAJ DOBRZE. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi

Jesteś singlem. który pragnie odnaleźć swoją drugą połowę. a może próbujesz zbudować UDANY ZWIĄZEK? Jesteś z kimś. ale czujesz. że czegoś brakuje? Wszystko między wami gra. ale myślisz. że mogłoby być jeszcze lepiej? Jakub Czarodziej daje prostą instrukcję obsługi relacji damsko-męskich.

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się. jakich kobiet nie znoszą faceci. przed jakimi mężczyznami uciekają kobiety. jak nie dać się wmanewrować w kiepski romans i jak w porę rozpoznać toksycznego partnera lub toksyczną partnerkę. A przede wszystkim: jak budować udany. namiętny i szczęśliwy związek.

Oszczędź sobie kłopotów i zanim wpakujesz się w tarapaty albo przekreślisz udaną relac

32.99: https://woblink.com/ebook/czerwone-zniwa-tom-1-pawel-majka-radoslaw-rusak-162946u

Cena: Radosław Rusak365 dni blanka lipinska, antoni magier, poradnik dla knighta, łukasz guzek, siostra księżyca pdf, harry potter więzień azkabanu pdf, siła nawyku lubimy czytać, anna karenina mobi, angielski konwersacje dla zaawansowanych, rysa igor brejdygant, tortury współczesne, anna todd nothing less, łuszczyca książka pdf, okulary jan brzechwa…