ISBN

ISBN

9788324015597: Wydawnictwo

Format

52.99: https://woblink.com/ebook/powstanie-44-norman-davies-1387u

Cena:


Wymazana granica

Autor: Tomasz Grzywaczewski

Tu nie ma prostych historii i prostych odpowiedzi na trudne pytania. Tu zawsze żyje się niepewnie. coś każe siedzieć na walizkach i spać z otwartymi oczami. To miejsce dobre dla przemytników. uciekinierów i starców. Chociaż tej granicy od dawna już nie ma. życie nadal toczy się przygranicznym rytmem. Granica ciągle tkwi w głowach i we wspomnieniach – zarówno tych. którzy nie dali się wypędzić. jak i tych. których dawno wypędzono.

„Wymazana granica” Tomasza Grzywaczewskiego to reporterska wyprawa wzdłuż granic II RP – od Kaszub. przez Wielkopolskę. Śląsk. Bieszczady. po Kresy Wschodnie. Mazury i Pomorze. Autor odnajduje ostatnich pamiętających przedwojenne granice i ich znikanie – nad Bałtykiem. na Śląsku Cieszyńskim. w wioskach Bojkowszczyzny. wysiedleńców z akcji „Wisła”. ocalonych z rzezi na Wołyniu. mieszkańców dawnych rubieży Polski na Huculszczyźnie. Pokuciu. Polesiu. nad Dźwiną i na krańcach Litwy. Opowieść o tym. jak dziś żyje się przy nieistniejącej granicy. snują także nieliczni dobrowolni strażnicy pamięci oraz młodzi. którzy pragną żyć jak w XXI wieku przystało. ale którym brzemię pogranicza na to nie pozwala.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 22.26


Przedziwna śmierć Europy

Autor: Douglas Murray

Dlaczego Stary Kontynent popełnia samobójstwo?

Spadająca stopa urodzin. masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to. że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa. które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych. ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu. Przedziwna śmierć Europy zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie. o miejscach. do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają. a także tych. które ich nie akceptują.

Na każdym etapie Murray cofa się o krok. aby objąć spojrzeniem szersze kwestie. które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego. od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu. wolta Angeli Merkel w kwestii migracji. brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina. Paryża. Skandynawii. na Lampedusę i do Grecji. wszędzie odkrywając chorobę. która toczy europejską kulturę od środka. a także słuchając historii ludzi. którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.

 „Jest to niezwykle ważna książka. której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie”.

Sir Roger Scruton

Jeden z największych bestsellerów literatury faktu w Europie tego rok.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Błysk

Autor: Artur Chojnacki

Zawrotne tempo. nieoczekiwane zwroty akcji i nietuzinkowi bohaterowie. Kryminał. który pokochają wszyscy fani takich hitów jak „Z archiwum X¨ czy „Stranger Things”.

Jurek Miller to detektyw Wydziału Kryminalnego Policji. który balansując pracą i życiem prywatnym. stara się odnaleźć miejsce na swoją pasję do komiksów i superbohaterów. Gdy zostaje mu przydzielona sprawa nietypowego włamania. zauważa to. co każdemu innemu wydałoby się zbyt nieprawdopodobne. Ryzykując utratę zaufania żony. reputacji w pracy i swoich zdrowych zmysłów. postanawia rozwiązać zagadkę i wyśledzić postać. która na zawsze zmieni jego życie.

Sprawą interesuje się ABW i tajemnicza organizacja. której złe zamiary wpłyną nie tylko na życie Jurka. ale także najbliższych mu osób…

Wydawn: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 31.92


ISBN

9788365521545: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/blad-dodruk-elle-kennedy-anna-mackiewicz-22427u

Cena:niepełka, zsz kalisz mobi, bieguni ebook, rozmowy o biblii, gdy opadnie mgła iluzji, resident evil 6 leon, zimbabwe język, siostra księżyca, antyterorysci, kaja godel, dla ciebie wszystko pdf, współczesna radiologia stomatologiczna, lalka okładka, choroba jako metafora, stachula, krotka historia prawie wszystkiego, najlepsze buty na świecie…