Po co człowiekowi czas

Po co człowiekowi czas

Autor: Alan Burdick

Znajdujemy czas i go tracimy. niczym komplet kluczy; oszczędzamy czas i go przepuszczamy jak pieniądze. Czas się skrada. ucieka. pełznie. biegnie. płynie. zatrzymuje się w miejscu; mamy dużo czasu lub przeciwnie. bardzo mało; stale wywiera na nas wyczuwalną presję. Dzieciństwo przemija. terminy nas gonią. Spróbujcie przez chwilę odnieść się do czasu nie posługując się żadnymi przenośniami. do pojęcia czasu w stanie czystym. Nie da się. „Czas nie byłby dla nas tym. czym jest. gdybyśmy nie mogli go tracić lub nim zarządzać”. W swoich błyskotliwych rozważaniach autor. finalista jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w USA. zabiera nas na osobistą wyprawę ku źródłom naszego postrzegania czasu. W towarzystwie naukowców odwiedza najdokładniejszy zegar na świecie (który istnieje tylko na papierze). odkrywa. że „teraz” tak naprawdę wydarzyło się ułamek sekundy temu. znajduje dwudziestą piątą godzinę w ciągu dnia. przenosi się do Arktyki. by stracić poczucie czasu. a w laboratorium neurobiologicznym na jedną ulotną chwilę udaje mu się nawet cofnąć czas.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa

Autor: Elisabeth Åsbrink

Literacki reportaż o dwóch twarzach Szwecji w czasie II wojny światowej.

Gdy w zaanektowanej przez hitlerowskie Niemcy Austrii życie Żydów stało się nieznośne. Elise i Josef Ullmannowie postanowili za wszelką cenę ocalić swojego trzynastoletniego syna. Ratunek mógł oznaczać tylko jedno – wysłanie Ottona do jakiegoś bezpiecznego kraju. Tak chłopiec trafił do Szwecji. W ciągu pięciu lat rozłąki. aż do ich śmierci w Auschwitz w 1944 roku. piszą do niego ponad pięćset listów. na podstawie których Elisabeth Åsbrink tworzy intymną opowieść o miłości i tęsknocie wplecioną w najczarniejsze fragmenty historii Europy XX wieku.

Ale ta historia ma jeszcze jednego bohatera. To Ingvar Kamprad. rówieśnik Ottona i późniejszy twór

36: https://woblink.com/ebook/z-bata-w-dzungli-agata-wrobel-pilatova-marketa-148166u

Cena:


ISBN

9788381473507: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/misfit-kamila-glowacka-148111u

Cena:


ISBN

9788380323544: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/w-lesie-wiedenskim-wciaz-szumia-drzewa-elisabeth-asbrink-irena-kowadlo-przedmojska-148170u

Cena:


Słownik języków zwierzęcych

Autor: Heidi Sopinka

Ivory Frame. buntowniczka pochodząca z bogatej rodziny mieszkającej w północnej Anglii. ucieka do Paryża okresu międzywojnia. Pochłania ją tam sztuka i przyjaźń z grupą błyskotliwych surrealistów oraz wielka miłość do żonatego rosyjskiego malarza. Rozdarta między ogromnym uczuciem a własnymi ambicjami artystycznymi decyduje się na ucieczkę z ogarniętej drugą wojną światową Europy. zostawiając wszystko. co najważniejsze.

Obecnie ponad dziewięćdziesięcioletnia Ivory pracuje nad swoim ostatnim największym dziełem – które rozpoczęła jeszcze w Paryżu – kompendium wiedzy o językach zwierzęcych. które rejestrowała między innymi na skutej lodem północy. Pomaga jej w tym bystry naukowiec. Skeet.

Kobieta niespodziewanie otrzymuje wiadomość. z której dowiaduje się. że ma wnuczkę. mimo że nigdy się nie wyszła za mąż. nie miała rodziny. ani dziecka.

Zmysłowa i emocjonalna opowieść o sile ducha i ciała. o pożądaniu i nieodwracalnej stracie. snuta niekonwencjonalnie. lirycznie i z pasją.

– Anna Thomasson. autorka A Curious Friendship

Heidi Sopinka pracowała w kuchni polowej w Jukonie. pisała reportaże podróżnicze z Azji Południowo-Wschodniej. pilotowała helikopter. była felietonistką „The Globe and Mail”. Za swoją twórczość otrzymała państwową nagrodę prasową.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788324070640: Wydawnictwo

Format

37.99: https://woblink.com/ebook/podrozny-alexander-boschwitz-151974u

Cena:anatomia i fizjologia zwierząt domowych, zaśpiewaj mi, oblicza geografii 1 zakres rozszerzony karty pracy, controlling finansowy w przedsiębiorstwie, był sobie pies chomikuj.pl, podróże z herodotem audiobook, marny książka, buldog francuski książka, kobiety holocaustu, maria molicka bajki terapeutyczne, wanda markowska prometeusz pdf, sposób na alcybiadesa audiobook za darmo, fiasko lem, www 1939 com pl…