Etyka normatywna. Między konsekwencjalizmem a deontologią

Etyka normatywna. Między konsekwencjalizmem a deontologią

Autor: Saja Krzysztof

Książka stanowi próbę syntezy trzech wielkich nurtów etycznych: konsekwencjalizmu. deontologii oraz etyki cnót. Autor. sprawnie poruszając się we współczesnej etyce anglosaskiej. opisuje ich filozoficzne źródła. wady i zalety. skupiając się zwłaszcza na konsekwencjalizmie i deontologii. Stara się pokazać. że choć ich zwolennicy przyjmują wiele trafnych przekonań. niepotrzebnie podnoszą je do najważniejszej rangi. dewaluując intuicje swoich przeciwników. Wynikiem takiej oceny jest pomysł tworzenia teorii hybrydowych. Stanowią one sposób pogodzenia zwaśnionych nurtów poprzez zbudowanie syntetycznej koncepcji. która uwzględniać będzie najważniejsze przekonania przyjmowane przez spierające się ze sobą etyczne obozy. Ponieważ cel taki nie byłby osiągalny bez wcześniejszej

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 3.49


Grzeszny doktor. Intensywne doznania. Tom 2

Autor: Whitney G.

Garrett Ashton jest lekarzem w prywatnej nowojorskiej klinice. Cenionym i niezwykle przystojnym – każda kobieta na jego widok czuje. że potrzebuje pilnej wizyty. Po godzinach lubi ostry seks i sprośne rozmowy na czacie randkowym z tajemniczą nieznajomą. Ambitna Natalie zostaje przeniesiona na rezydenturę do nowej kliniki i wcale nie jest z tego zadowolona. W życiu prywatnym także jej się nie układa – każda kolejna randka okazuje się klapą. Zrezygnowana. postanawia spotkać się na żywo ze swoim przyjacielem poznanym w sieci. Kiedy nieoczekiwanie odkrywa. że znajomy ukrywający się pod nickiem D-Doctor jest jej nowym przełożonym. sprawy totalnie się komplikują.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 19.9


Klątwa ruin

Autor: Magdalena Wala

Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność

Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny. ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki – porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany. dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych. skrywa też własne tajemnice.

Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli?

Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce. która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 30


Historia XIX wieku

Autor: Jürgen Osterhammel

Wszechstronna panorama najbardziej innowacyjnego wieku w dziejach ludzkości.

W czerwcu 2006 r. w australijskim ogrodzie zoologicznym dokonała żywota żółwica Harriet. która w 1835 r. na wyspach Galapagos poznała młodego badacza natury Karola Darwina. Nie ma już zatem wśród żywych nikogo. kto pamiętałby chińskie powstanie bokserów czy wojnę burską w Afryce. Nikt nie pamięta świata bez żarówki. karabinu. automobilu. kinematografu. techniki rentgenowskiej. Nie ma też książki. która przedstawiałaby panoramę XIX wieku z taką wnikliwością. rozmachem i pasją. jak dzieło Osterhammela. Na jej kartach rewolucje. wojny napoleońskie. Pax Britannica. Dziki Zachód czy dominacja i arogancja Europy ukazane są z niezwykłą mocą i plastycznością. 

Autor z pasją opisuje osiągnięcia epoki industrializac

25: https://woblink.com/ebook/pozorowana-tozsamosc-nachman-podroznik-hela-podroznik-jerry-drew-197814u

Cena:


ISBN

9788711662724: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/pamietniki-adama-i-ewy-mark-twain-199322u

Cena:kosmita książka, wojciech cybulski, jakość życia pdf, przybysz z morza graham, marcelino, chleb i wino, dorota gruszka, polskie wydawnictwo naukowe, z przysłowiami za pan brat pdf, ta która musi umrzeć mobi chomikuj, wydawnictwo aleksandria, god of war rada walkirii, mentalizm książka, książki za darmo pdf, dzieje jednego pocisku, 365 dni audiobook, monteskiusz o duchu praw, przygody baltazara gabki, formy pracy operacyjnej, charlie i fabryka czekolady ksiazka, co to jest audiobook, camilleri andrea, jerzy to jurek, włodzimierz gruszczyński, konstrukcje żelbetowe pdf…