Śmierć w La Fenice

Śmierć w La Fenice

Autor: Donna Leon

Donna Leon jest amerykańską autorką powieści kryminalnych. Wiele podróżowała. Osiadła we Włoszech. nie opodal Wenecji. gdzie w tamtejszej filii uniwersytetu Maryland wykłada literaturę angielską.

Głównym bohaterem Śmierci w La Fenice oraz następnych powieści. tworzących już całą serię. jest wenecjanin. komisarz Guido Brunetti. który dla czytelników stał się drugim Maigretem.

To właśnie Wenecja. jej specyficzna atmosfera. ulice. kanały. miejscowe gazety. tworzą klimat tej wciągającej historii; komisarz Brunetti zaś. uosabiający staroświecką moralność. ‚poprawność polityczną’ i śródziemnomorski styl życia. jest postacią wzbudzającą całkowite zaufanie. Śmierć w La Fenice. której akcja rozgrywa się w słynnej operze. w 1991 roku została uhonorowana japońską nagrodą Suntory jako

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


Rzeczpospolita Obojga Narodów. Calamitatis regnum. Tom 2

Autor: Paweł Jasienica

‚Calamitatis regnum’. druga część trylogii ‚Rzeczpospolita Obojga Narodów’ (opublikowana w 1967 roku). opowiada o burzliwych latach 1648-1696. znanych z kart powieści Sienkiewicza. Zakończone abdykacją panowanie syna Zygmunta III Wazy. Jana II Kazimierza (1648-1668). który zmagał się z wojną z Kozakami (powstanie Chmielnickiego). z Rosją i Szwecją (tzw. potop. 1655-1660). przyniosło wyniszczenie kraju. chaos w życiu politycznym. rozpanoszenie sobiepaństwa i anarchii. utratę terytoriów i osłabienie znaczenia Rzeczypospolitej. Po rządach Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1669-1677). władcy nieudolnego i uległego wobec magnatów. chwilowo tylko poprawiło sytuację wstąpienie na tron Jana III Sobieskiego. znakomitego wodza i przewidującego polityka. który starał się. z miernym skutkiem. wzmocnić władzę królewską. Jasienica szczególnie ceni tego ostatniego – ‚króla. który walczyć musiał z rodzimymi królewiętami. lecz nie słuchał obcych ambasadorów. Gdyby losy umieściły indywidualność Jana III wśród bardziej sprzyjających okoliczności. może dziejom naszym przybyłby trzeci tytuł wielkiego mocarstwa’.

Paweł Jasienica – Leon Lech Beynar. ps. Jasienica (ur. 10 listopada 1909 roku w Symbirsku. zm. 19 sierpnia 1970 roku w Warszawie) – polski pisarz historyczny. eseista i publicysta ‚Tygodnika Powszechnego’. W czasie II wojny światowej oficer Armii Krajowej. W lipcu 1948 roku został aresztowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa i wypuszczony na wolność dzięki interwencji Bolesława Piaseckiego. Wstąpił do Stowarzyszenia Pax. z ramienia którego w 1950 roku zarządzał stowarzyszeniem Caritas. Od grudnia 1959 roku jeden z wiceprezesów Związku Literatów Polskich. Był również współredaktorem ‚Tygodnika Powszechnego’ oraz działaczem i ostatnim prezesem Klubu Krzywego Koła (1962).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


ISBN

9788379007196: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/bracia-karamazow-fiodor-dostojewski-25935u

Cena:


Wielka Czwórka

Autor: Agata Christie

Czworo przestępców pragnie przejąć. a jakże. władzę nad światem. Wobec takiej perspektywy mordercy za nic sobie mają życie ludzkie. Ci. którzy stają im na drodze. giną od miecza. ognia i wojny.

Tu nic nie jest takie. jak się wydaje. Bohaterowie zmieniają tożsamość jak rękawiczki. uczestniczą w efektownych pościgach. zastawiają pomysłowe pułapki.

Czterech na jednego to…. znakomita okazja dla Herkulesa Poirot. by pokazać. co potrafi! Bond wiele by się nauczył…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 16.99


Jezioro Cieni

Autor: Maria Zdybska

Lirr i Raiden muszą uciekać z Ysborga nie tylko przed gniewem jego władczyni. ale również przed podążającymi ich tropem bezwzględnymi Łowcami Mocy. Wiedząc. że Maeve nie spocznie. dopóki nie zemści się na nich. dwójka zbiegów postanawia poszukać schronienia na brzegach mitycznego Jeziora Cieni.

Odnajdą tam jednak duchy przeszłości. które mogą zmienić wszystko. co dotąd o sobie wiedzieli i wszystko. co kiedykolwiek do siebie czuli.

Nadchodzi czas walki z własnymi demonami!

Nadchodzi czas próby wśród zwodniczych cieni!

Krucze przeznaczenie zaczyna się wypełniać!

Wydawnictwo: Inanna

Cena: 29.99przyjaciele torrent, książki na ebook, nie moj dlug, andrzej antoszewski, o szyciu prosto kreatywnie i modnie, pokonac strach, za nami miłość, niewidzialna korona audiobook, kamienie na szaniec ksiązka, kuchnia polska dla diabetyków, spencer johnson, człowiek w wysokim zamku, czarna owieczka ebook, przemysław słomski, potega podswiadomosci pdf, freakonomia pdf, aforyzmy o miłości, przywitaj się z królową, 365 dni fragmenty…