https://woblink.com/product-publication/download/189895/epub

https://woblink.com/product-publication/download/189895/epub

1:

:

Cena:


Dzisiaj śpię od ściany

Autor: Giedra Radvilavičiutė

Dzisiaj śpię od ściany to wyróżniony Europejską Nagrodą Literacką zbiór opowiadań litewskiej pisarki Giedry Radvilavičiūtė. W swojej twórczości skupia się ona na codzienności i z subtelną ironią splata ją w sieć kulturalnych aluzji. Przedmiotami na wpół autobiograficznych rozważań są samotność. nietrwałość relacji i kruchość fizyczna. Giedra Radvilavičiūtė jest silnym i niezależnym kobiecym głosem w litewskiej literaturze

 

Giedra Radvilavičiūtė (ur. 1960) – prozaiczka. eseistka. W 1983 roku ukończyła lituanistykę na Uniwersytecie Wileńskim. Jako autorka opowiadań zadebiutowała w 1986 roku. Sławę i uznanie krytyków przyniosły jej krótkie formy prozatorskie publikowane w tygodniku kulturalnym „Šiaurės Atėnai”. W 2002 roku wraz z innymi litewskimi a

32.9: https://woblink.com/ebook/zamknij-drzwi-rachel-abbott-adrian-napieralski-194550u

Cena:


Sekret wyspy

Autor: Dorota Milli

Uparta i zadziorna Wiktoria Popławska pragnie spokojnie prowadzić swoją restaurację „Kotwica” i cieszyć powrotem ukochanych sióstr do Dziwnowa. Niestety dawne tajemnice. złe decyzje i przystojny policjant – Edwin Gajda. który zadaje wiele pytań. nieustannie burzą jej spokój.

Lilianna i Alwina próbują odkryć sprawcę dawanej zbrodni i sekret wyspy. który ciąży nad przyjaciółkami. Tylko Wiktoria nie chce ujawnienia prawdy.

Być może jednak przyjdzie dzień. gdy będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i otworzyć się na miłość.

Czy Dziwnów i jego mieszkańcy pozwolą na ujawnienie dawnych tajemnic?

Piękna opowieść o przeszłości wpływającej na teraźniejszość. o miłości zwalczającej uprzedzenia i tajemnicach. które czekają na ujawnienie.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Instynkt sztuki.

Autor: Denis Dutton

Ta książka rewolucjonizuje nasze rozumienie sztuki!

Denis Dutton jako pierwszy w dziejach filozof sztuki łączy dwie. wydawałoby się. odległe dziedziny – sztukę i nauki ewolucyjne. Dowodzi. że ludzkie preferencje estetyczne nie są jedynie „konstrukcjami społecznymi”. lecz uniwersalnymi. międzykulturowymi cechami ewolucyjnymi. ukształtowanymi przez dobór naturalny i płciowy. Odwołując się do spuścizny Karola Darwina oraz jego kontynuatorów. a także korzystając z ustaleń m.in. ewolucyjnej teorii literatury. wskazuje nowe drogi wyjaśnienia wielu istotnych zagadnień współczesnej filozofii sztuki. Pomaga mu w tym doskonała orientacja w odkryciach współczesnej etologii. psychologii i antropologii ewolucyjnej. przy jednoczesnej wnikliwej i wszechstronnej wiedzy z zakresu historii i teorii sztuki.

Ta książka wyznacza przyszłość humanistyki – aby zrozumieć naturę ludzką. łączy estetykę i krytykę z naukami kognitywnymi i biologicznymi. Denis Dutton robi w tej kwestii więcej niż ktokolwiek z żyjących. Z jego erudycją. wnikliwością i ujmującym stylem. Dutton wnosi wyrazisty i oryginalny wkład do tej ekscytującej nowej dyscyliny. – Steven Pinker. autor książek Jak działa umysł i Zmierzch przemocy.

Przeczytajcie książkę Duttona: jego mistrzowska wiedza na temat sztuki oraz przykuwająca uwagę proza czynią z niej prawdziwie piękną rzecz.‚Newsweek”

Denis Dutton w swej prowokacyjnej książce przekonuje. że ludzie na całym świecie w niesamowity sposób napędzają się do tworzenia pięknych rzeczy. Ta książka powinna stać się przedmiotem podziwu za jej próbę zasypania przepaści pomiędzy sztuką i nauką.‚Washington Post’

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 59.9o krakowskich psach i kleparskich kotach audiobook, muminki wielka kolekcja, mysli nowoczesnego polaka, marcin rusnak, piskorski krzysztof, ja anielica pdf, wydawnictwo politechniki rzeszowskiej, preromantyzm niemiecki, resident evil revelations poradnik, wiec co to, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, cele polityki gospodarczej, farmacja stosowana pdf, malowanie do muzyki, dostojewski młokos, tomasz szopiński, styl piękny, ochęduszko koła zębate pdf, metody instrumentalne, dokumentacja medyczna pdf, ballada ptaków i węży pdf chomikuj, podróż do ziemi świętej z neapolu, anna kułakowska, władca pierścieni powrót króla audiobook, jan paweł ii encykliki…