https://woblink.com/product-publication/download/24101/epub

https://woblink.com/product-publication/download/24101/epub

1:

:

Cena:


Pan Samochodzik i święty relikwiarz

Autor: Zbigniew Nienacki

„Nie śmiejmy się z legend. W każdej z nich jest ziarno prawdy. choć nie zawsze umiemy je wyłuskać z obrosłej wokół niego bajki i fantazji.”

Tomasz. student historii sztuki. zostaje zaproszony do wzięcia udziału w archeologicznej ekspedycji. Dzięki niej ma nadzieję napisać ciekawy artykuł do gazety. w której dorabia. Wraz z profesorem Nemstą i jego grupą badawczą mają zbadać tajemniczy kurhan znajdujący się w samym środku otoczonego bagnami uroczyska.

Wykopaliska jednak nie idą zgodnie z planem. Ktoś cały czas próbuje przeszkodzić poszukiwaczom w odkryciu prawdy o kurhanie. Czy ma z tym coś wspólnego złośliwość miejscowego diabła Kuwasy. który według legendy strzeże skarbów znajdujących się w grobowcu?

Nieoczekiwanie okazuje się. że tajemnica kurhanu może mieć związek z pobliską XII-wieczną romańską kolegiatą i zniknięciem zabytkowego relikwiarza.

Czy archeologom uda się rozwiązać zagadkę ukrytą w murach starożytnej świątyni. a dociekliwemu Tomaszowi udowodnić. że nie taki diabeł straszny jak go malują?

Powieść Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i święty relikwiarz po raz pierwszy została wydana w 1957 roku jako Uroczysko. Nie była wtedy pomyślana jako książka o Panu Samochodziku. Autor zdecydował się jednak na zmianę głównego bohatera i rysu fabuły. Opublikowana jako część cyklu stanowiła prequel do opowieści o przygodach detektywa-amatora.

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 34.99oczy ciemności pdf, żeromski siłaczka, cyfrowa demencja pdf, 1 pułk lotnictwa myśliwskiego, chłopcy z placu broni opracowanie pdf, kuby wojewódzkiego, ascetka, zdążyć przed panem bogiem audiobook, royals. tom 2. sekret księcia pdf, zapach miłości, podstawy pielęgniarstwa tom 1 pdf, finanse rynki finansowe ubezpieczenia, ebook free, pamiętnik czarnego noska tekst, patryk vega służby specjalne, the legend of zelda gry, absolwentka sj hooks, jak przestałem kochać design…