https://woblink.com/product-publication/download/193105/epub

https://woblink.com/product-publication/download/193105/epub

1:

:

Cena:


Hitler. Upadek zła 1939-1945

Autor: Volker Ullrich

Długo oczekiwany drugi tom najważniejszej biografii Hitlera.

Aż pięć lat czytelnicy musieli czekać na drugi tom słynnej biografii Hitlera autorstwa Volkera Ullricha. Ale czekać było warto. Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń. książka Volkera Ullricha to pierwsze monumentalne studium osobowości. która leżała u podstaw aspiracji politycznych i zbrodniczych działań przywódcy III Rzeszy. To właśnie Ullrich. jako pierwszy spośród historyków mierzących się z życiorysem Führera. postawił tezę. że nigdy nie uda nam się zrozumieć fenomenu Hitlera. jeśli odmówimy mu ludzkich cech. skupiając się jedynie na wizerunku potwora. Obalając mity i unikając pułapek. w które niejednokrotnie wpadali poprzednicy. Volker Ullrich tworzy zupełnie nowy. odkrywczy portret Adolfa Hitlera.

Volker Ullrich jest pierwszym niemieckim historykiem. który od czasów wydania dzieła Joachima Festa w 1973 roku miał odwagę stworzyć kolejną wielką biografię dyktatora. Kreśli w niej obraz człowieka. który ukrywał swoje prawdziwe oblicze. i którego maski zwodzą nas po dziś dzień.
‚Die Zeit’

Książka. która urzeka bogactwem źródeł.
‚Süddeutsche Zeitung’

Tę złowieszczą historię zakończył strzał z pistoletu w czaszkę. Adolf Hitler zginął z własnej ręki w bunkrze pod powierzchnią płonącego. leżącego w gruzach Berlina. Dyktator. który chciał uczynić swoją ojczyznę wielką – sprowadził na nią największą w dziejach katastrofę. Śmierć. ogień i spustoszenie. Volker Ullrich kreśli epicką panoramę. prowadząc nas od największych triumfów Hitlera. aż do jego sromotnego upadku. Ukazuje go jako dowódcę wojskowego. masowego mordercę. ale również opisuje jego życie prywatne. Razem z Ullrichem możemy zajrzeć do wnętrza chorobliwej osobowości tyrana – obserwować. jak rozpadała się wraz z kolejnymi klęskami i wojennymi porażkami. Nikt jeszcze nie pisał w ten sposób o Hitlerze i jego mrocznej epoce. Historyczne arcydzieło.

Piotr Zychowicz. autor ‚Paktu Ribbentrop-Beck’ i ‚Obłędu ’44′


Volker Ullrich jest uznanym niemieckim historykiem. Studiował na Uniwersytecie w Hamburgu. Prowadzi dział polityczny tygodnika ‚Die Zeit’. Autor kilku książek dotyczących historii Niemiec. W 1992 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Jenie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 80


DyrdyMarki

Autor: Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki po raz pierwszy ujawnia tajemnicę swojego głosu…

– o życiu na antenie i poza nią

– o muzyce i ciszy

– o PRL-u i współczesności

– o niezwykłych podróżach i zwykłej codzienności

Marek Niedźwiecki. jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych i być może najwspanialszy głos w historii Polskiego Radia. zaprasza do siebie. Do obejrzenia kolekcji 15 tysięcy płyt. do wysłuchania prywatnej listy płyt wszech czasów. do podróży po ulubionych miejscach na świecie.

Przyzna się do sportowych osiągnięć w jeździe (prawie) figurowej. Ugości nas swoimi popisowymi daniami (legendarne mielone!). a potem na stół wjedzie butelka australijskiego shiraza oraz piwo z mango i zaczną się opowieści bardziej muzyczne. Pan Marek o

29.99: https://woblink.com/ebook/paranormalne-prawdziwe-historie-nawiedzen-michal-stonawski-189747u

Cena:


Wiosna zaginionych

Autor: Anna Kańtoch

Krystyna. emerytowana policjantka. jako młoda dziewczyna straciła w tajemniczych okolicznościach brata: w 1963 roku piątka studentów wyruszyła w Tatry. troje z nich zostało odnalezionych martwych. jeden – brat Krystyny – zaginął bez wieści. Wrócił tylko Jacek.

Teraz. po ponad pięćdziesięciu latach. Krystyna niespodziewanie widzi go w osiedlowym sklepie w katowickim Janowie. Okazuje się. że Jacek pod zmienionym nazwiskiem mieszka w tej samej dzielnicy. Krystyna postanawia zmusić go. żeby wyznał. co wydarzyło się w górach – późnym wieczorem wybiera się do jego domu z nożem w plecaku. Gdy jednak wchodzi do willi. znajduje zwłoki Jacka. 

Świadoma. że jeśli jej obecność na miejscu zbrodni wyjdzie na jaw. będzie pierwszą podejrzaną. zaczyna wykorzystywać kontakty z przeszłości i prowa

:

Cena:


ISBN

9788324056958: Wydawnictwo

Format

18.27: https://woblink.com/ebook/polski-e-sport-karol-kopanko-206696u

Cena:koło czerwone, charakterystyka bohaterów ten obcy, kowal prawdziwa historia pdf, kolacja z tiffanym pdf, edward wiszniowski, paulina piasecka, knox eve jagger pdf, świat na rozdrożu pdf, książka 25 lat niewinności, renata szczepanik, darmowe e booki do pobrania, bruno schulz sanatorium pod klepsydrą, alan i barbara pease, agnieszka jeż, kuchnia lwowska, marcin gorazda, brzydki zły szczery, bieg zycia, carlo martini, who is who w polsce, piotr solarz, posłuszeństwo wobec autorytetu, john wick 3 peb, złocisty błazen…