Mury Hebronu

Mury Hebronu

Autor: Andrzej Stasiuk

Siódme wydanie debiutu książkowego Andrzeja Stasiuka. Proza więzienna. Jeden z krytyków nazwał te opowiadania ‚epifaniami spod celi’.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19


Sport w Polsce międzywojennej

Autor: Kędzia Piotr

W serii powołanej dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz utrwalenia w polskiej świadomości zbiorowej wiedzy historycznej o genezie i przebiegu odbudowy państwa polskiego ukażą się monografie. biografie i źródła. dla których tematyczną klamrą będzie idea polskiej niepodległości oraz walki o jej urzeczywistnienie i kształt z uwzględnieniem zagadnień polskich i międzynarodowych; politycznych. społecznych i ekonomicznych; walki orężnej i działań dyplomatycznych; wreszcie przedsięwzięć na polu kultury.

Publikacja dotyczy kształtowania się i rozwoju łódzkiego ruchu sportowego w okresie międzywojennym na tle tworzenia struktur oraz mechanizmów funkcjonowania polskich stowarzyszeń sportowych. Zaletą książki jest zwró

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45


Antropologia literatury. Interpretacje i studia

Autor: Feliksiak Elżbieta

Dominantą. która spaja pola badawcze książki. jest hermeneutyczna komparatystyka. Autorka zaprasza do budowania mostów między przestrzenią wyobrażoną w świecie literackim a światem przeżywanym w przestrzeni rzeczywistej. Nie o literaturę chodzi. lecz o człowieka i o prawdę bycia. Dlatego spośród trzech głównych słów kluczy pierwszym i najważniejszym jest tu „przestrzeń antropologiczna”. W niej odbija się echem każdy przejaw naszych dokonań. a jako atrybuty towarzyszą jej: „ethos” i „katharsis”. Pola argumentacji wieloaspektowej antropologii literatury poznajemy na gruncie pytań o relacje między literaturą a historią i pamięcią. sferą fikcji a sferą działania. myśleniem opowieści a logiką życia w świecie. Jeden z nurtów stanowią tu badania

:

Cena:


Podróże poza ciałem

Autor: Robert. A. Monroe

Książka o najbardziej ekscytujących przeżyciach. jakie zdarzyły się człowiekowi

Robert A. Monroe – spokojny biznesmen z Wirginii – zaczął doświadczać tajemniczych stanów. które całkowicie zmieniły jego życie. Gdy po raz pierwszy zobaczył swoje ciało leżące w łóżku. myślał. że postradał zmysły. Ponieważ dziwne stany powtarzały się. postanowił poszukać naukowców. którzy wyjaśniliby. co się z nim dzieje.

Podczas odmiennych stanów świadomości opuszczał swoje ciało fizyczne i wędrował przez świat astralny. Tam spotykał byty. których istnienie prawie każdy nas podejrzewa. Tam też dowiedział się. co się dzieje. gdy człowiek umiera i jak wygląda życie po śmierci.

Najsłynniejsza książka nurtu literatury parapsychologicznej.

Kim jestem? Jaki jest cel i sens życia na Ziemi? Jak mogę wykorzystać możliwości swojego umysłu? To nieustanne pytania ludzi poszukujących odpowiedzi na temat swojej kosmicznej tożsamości. Relacje uczestników naszych warsztatów potwierdzają. jak bardzo im w tym pomogła lektura książek Roberta A. Monroe. Po niej zmienisz swoje nastawienie do otaczającej Cię rzeczywistości. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich. którzy podążają ścieżką rozwoju osobistego lub zamierzają na nią wkroczyć. Fascynująca lektura!

Profesjonalni Członkowie The Monroe Institute. Grażyna Byczukowa i Paweł Byczuk. Centrum Informacji Hemi-Sync w Polsce

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


ISBN

9788366625495: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/w-lozu-z-tudorami-magdalena-loska-licence-amy-204167u

Cena:


Miriam

Autor: Jarosław Klonowski

Powieść. której akcja toczy się w szesnastowiecznej Polsce. Młoda i piękna Żydówka. niegdysiejsza złodziejka. w przebraniu mnicha ukrywa się w szpitalu w Kruszwicy. Kiedy wszystko wskazuje na to. że jest już bezpieczna. odnajduje ją janczar Bartłomiej Chodyna. Rzeczywistość zaczyna być coraz bardziej niepokojąca. Miriam uwodzi mnichów. a wokół dochodzi do zagadkowych śmierci.

W utworze wątkom realistycznym towarzyszą wydarzenia magiczne. nie brak tu także erotyki oraz bardzo dynamicznych scen walk. Niektórzy bohaterowie powieści pojawiają się już we wcześniejszych utworach Klonowskiego: „Tajemnicy świętego Wormiusa’ i „Ogniach świętego Wita’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99rutkowski książka, nogami do przodu, marta cratchit, książki o zarządzaniu zespołem, lech kaniuk siła pędu, lilianna anna szafrańska pdf, czas nielegałów pdf, mam na imię ania, kryzys monarchii wczesnopiastowskiej, christopher wylie, beata pawlikowska książki pdf, gry natalia, niesadze, straż graniczna książki, wojciech chmielarz podpalacz, sobiesław zasada ewa goworowska…