Wszystko. czego pragnęliśmy

Wszystko. czego pragnęliśmy

Autor: Emily Giffin

Nina należy do elity i u boku bogatego męża prowadzi wygodne życie. jakiego zawsze pragnęła. Ich syn Finch właśnie dostał się na wymarzone studia w Princeton.

Tom jest samotnym ojcem i pracuje od rana do nocy. Rozpiera go duma. gdy jego córka Lyla dzięki stypendium zaczyna naukę w prywatnym liceum. Dziewczyna usilnie stara się dopasować do obcego jej otoczenia. choć latynoska uroda odziedziczona po matce wcale jej w tym nie pomaga.

Światy Niny i Toma zderzają się gwałtownie. gdy w szkole wybucha skandal obyczajowy z udziałem ich dzieci.

Pośród piętrzących się kłamstw bohaterowie będą musieli przemyśleć relacje z najbliższymi i odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: czego naprawdę pragną?

Emily Giffin w zaskakująco dojrzałej i aktualnej społecznie pow

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Miesięcznik ZNAK nr 753: Ćwiczenia z uważności

Autor: autor zbiorowy

‚Jak zyskać uważność? „Każdy z nas zupełnie dosłownie wybiera – poprzez to. na co zwraca uwagę – wszechświat. jaki w swoim mniemaniu zamieszkuje” – pisał William James. Uważność. łącząca działanie serca i umysłu. jest postawą etyczną. która pozwala przekroczyć perspektywę „ja”. uczy współczucia i pokory. Stanowi drogę powrotu do świata: ku temu. co się dzieje teraz. by otwarcie i bez zbędnego wartościowania cieszyć się następującymi po sobie chwilami. Jak wyciszyć swoje „ja” i uwolnić się od własnych myśli? Dlaczego tak trudno być dziś uważnym? Co o uważności mówią neuronauki i jak wykorzystuje się ją w psychoterapii? W jaki sposób do codziennej praktyki włączyć nie tylko umysł. lecz także serce? Co możemy zyskać dzięki takiemu poszerzeniu perspektywy? ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9


W co wierzą Polacy?

Autor: Kwaśniewski Tomasz

Co siódmy Polak odwiedził wróżkę. ponad połowa czyta horoskopy. a jeden na sześciu jest przywiązany do magicznego amuletu. W internecie z łatwością możemy znaleźć oferty magicznych rytuałów: zapewniających rzucenie palenia. wypędzanie złych duchów z mieszkania. a nawet rzucenia klątwy.

Tomasz Kwaśniewski. nagradzany reporter. w tej książce po raz pierwszy ujawnia ukryte wierzenia Polaków. Sprawdza. jak to możliwe. że w XXI wieku w nowoczesnym kraju nad Wisłą ludzie wciąż korzystają z usług wróżek i jasnowidzów. leczą się u guślarek i szeptuch. piją miłosne napary i zaczarowaną wodę? Dlaczego tak wiele osób szuka pomocy u egzorcystów?

By to zrozumieć. autor ruszył śladem osób zajmujących się magią. był w ich gabinetach i domach. Zadał pytania. kt

:

Cena:okruch książka, laboratorium w szufladzie chemia, neurotyczna osobowość, wcz skrót, roman murawski, przebudzenie morfeusza pdf, podmiot rachunkowości, pdf ksiazka, film o monte cassino, książki krystyny mirek, techniki zapamiętywania książka, poradnik elektryka pdf, path of exile klasy postaci, maciej balcerzak planeta korporacja, minecraft. podręcznik kreatywnego budowania, sprawdzian przyroda klasa 4, zakynthos przewodnik pdf chomikuj…