Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy

Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy

Autor: Charles Bukowski

Wybór poezji Charlesa Bukowskiego. opracowany przez Tadeusza Nyczka. który swój wstęp do tej książki zatytułował „Poezje starego świntucha”. Gratka dla miłośników Bukowskiego. tego lirycznego „literackiego rozrabiaki”.

Charles Bukowski urodził się w 1920 roku w Andernach. w Niemczech. Kiedy miał trzy lata. jego rodzice wyemigrowali do USA. Dorastał w ubogich. robotniczych dzielnicach Los Angeles. gdzie dobrze poznał smak niedostatku. Doświadczał go także i później. Pierwsze opowiadanie opublikował w roku 1944. nieprędko jednak doceniono jego talent – długo musiał utrzymywać się z pracy fizycznej i różnych dorywczych zajęć. często bywał bez grosza i bez dachu nad głową. zdany na łaskę przypadkowych ludzi. Dopiero w dwu ostatnich dekadach życia pisarstwo zaczęło przynosić mu spore dochody. Twórczość Bukowskiego stanowi niepowtarzalne zjawisko w świecie zachodniej literatury. Często stawiany na równi z Hemingwayem i Henrym Millerem. zyskał uznanie krytyki i czytelników przede wszystkim za wspaniałe wyczucie formy. doskonale lapidarny styl i autentyzm. Powodem niesłabnącej fascynacji jego prozą jest też bez wątpienia awanturnicze życie. które z upodobaniem trwonił na inne swoje pasje: kobiety. alkohol. hazard. Jedynym światem. w którym czuł się naprawdę swojsko i którego reguły w pełni zaakceptował. był świat pijaków. dziwek. wykolejeńców i nieudaczników. ludzi wyobcowanych ze społeczeństwa i niezdolnych. tak jak on. nagiąć się do życia w kieracie. Otaczająca go atmosfera skandalu i prowokacji. przebijająca z jego prozy postawa buntownika. krytycznie nastawionego do akademickich. komercyjnych nurtów literatury amerykańskiej. obalanie obyczajowych tabu. dosadny. często wulgarny język sprawiły. że stał się kultową postacią literackiego podziemia i idolem pokolenia bitników. Pozostawił po sobie bogaty dorobek w postaci ponad trzydziestu książek: powieści. opowiadań. zbiorków poezji. Zmarł 9 marca 1994 roku w swoim domu w San Pedro. który jest dziś celem swoistych pielgrzymek wielbicieli jego niezwykłego talentu.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 28


1

:

:

Cena:


ISBN

9788381781725: Wydawnictwo

Format

30.75: https://woblink.com/ebook/ostatnia-noc-olivii-christina-mcdonald-173927u

Cena:


W jego oczach

Autor: Alicja Sinicka

Alicja Sinicka. która rozkochała polskie czytelniczki w Arturze o wilczych oczach. wraca z kontynuacją bestsellera „Oczy wilka”

Lena i Artur zaczynają nowy rozdział w swoim związku. Po dwóch latach wspólnego życia zaręczyli się. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. a sama Lena nie potrafi zapomnieć o przeszłości. Wciąż nie może pogodzić się z tym. że jej ukochany ma przed nią mnóstwo tajemnic.

Kiedy wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. w które nikt nie chce wierzyć. kobieta podejrzewa. że może być chora. Zupełnie jak jej ciotka… Lena czuje. że jest prześladowana i z każdym dniem coraz mniej ufa swojemu wybrankowi.

Sytuacja pogarsza się. kiedy do ich domu wprowadza się Borys. współpracownik Artura. Pomaga mu w tajemniczym projekcie. Mężczyzna okazuje się

19.9: https://woblink.com/ebook/bestia-historia-mike-a-tysona-przemyslaw-slowinski-22317u

Cena:tradycje chin, obraz szlachty w panu tadeuszu rozprawka, grobbing co to, otoczeni przez idiotów chomikuj pdf, hubert wysoczański, poczatek swiata, ołówek katarzyna rosicka-jaczyńska, assassin’s creed rogue elitarne schematy mapa, nawyk samodyscypliny. zaprogramuj wewnętrznego stróża, ebooki, aron jasnowidz facebook, o czym szumią wierzby pdf, podręcznik bezpieki, rachunek kosztów książka pdf, sherlock holmes ebook, statystyczny drogowskaz 3 pdf, remigiusz mróz głosy z zaświatów, wielkie ego, od bakterii do bacha, nakarmić swoje demony, andrzej sztando, lew starowicz on pytania intymne, dziewczyny pierdzą, bartosz minkiewicz, wojciech bęben, prawie rodzina…