Krótki kurs PRL według Barei

Krótki kurs PRL według Barei

Autor: Maciej Łuczak

Tytuł książki w ironiczny sposób nawiązuje do komunistycznej biblii. jaką była Historia Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików). Krótki kurs. Książka ta opowiadała historię partii bolszewickiej oraz prezentowała masom – w sposób propagandowy i bardzo uproszczony – wykład o korzeniach komunizmu. We wstępie zawarto passus zachęcający do pilnej lektury dzieła. „Studiowanie bohaterskiej historii partii bolszewickiej uzbraja w znajomość paw rozwoju społecznego i walki politycznej. w znajomość napędowych sił rewolucji”. To patetyczne stwierdzenie można sparafrazować. odnosząc je do komedii reżysera Misia. Studiowanie filmów Stanisława Barei uzbraja nas w znajomość praw rozwoju społecznego i walki politycznej. w znajomość napędowych sił rewolucji.

24.99: https://woblink.com/ebook/biblia-poczatek-roman-zajac-23821u

Cena:


Współczesna tantra. Nowy wymiar rozkoszy

Autor: Carrellas Barbara

Seks tantryczny to hinduska praktyka sprzed pięciu tysiącleci. Ma ona na celu zwiększyć intymność i odtworzyć więź umysł-ciało. Nowy poziom więzi kochanków może prowadzić do potężnych orgazmów dzięki świadomemu kreowaniu i podtrzymywaniu podniecenia oraz niespiesznemu oczekiwaniu na szczytowanie. Poczucie zespolenia. dotychczas ograniczone do orgazmu. teraz zacznie rozciągać się na cały czas zbliżenia. Jak to możliwe? Odpowiedzi udziela pisarka. artystka. innowatorka. autorka i pionierka w dziedzinie seksu. płci i ducha. Dzięki niej poznasz pojęcia takie jak kundalini. chi i wewnętrzny flet oraz osiągniesz równowagę pomiędzy otrzymywaniem a dawaniem. Osiągnij szczyt rozkoszy!

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Cena: 55.5


Pochwała cienia

Autor: Tanizaki Jun’ichiro

Słynny esej z 1933 roku poświęcony japońskiej estetyce. tłumaczony na wiele języków. studiowany na wydziałach architektury i historii sztuki na całym świecie. Japoński pisarz próbuje zdefiniować w nim podstawy japońskiej estetyki. odwołując się do kategorii cienia jako metafory wieloznaczności. ulotności i przemijalności. Wychodząc od spostrzeżeń dotyczących budowy japońskiego domu czy kształtu przedmiotów codziennego użytku. Tanizaki zastanawia się nad tym. co charakteryzuje japońską estetykę. i jak wyraża się w niej stosunek do egzystencji. Książka poprzedzona wstępem Henryka Lipszyca.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


Ewangelia według węgorza

Autor: Svensson Patrik

Przyroda jest bardziej metafizyczna. niż ci się wydaje. A ty jesteś jej częścią.

 

Węgorz ma dla ciebie dobrą nowinę. Jeśli popatrzysz na jego żywot z odpowiedniej perspektywy. może dostrzeżesz. że i twoje życie – tak nieubłaganie podległe prawom natury – jedynie się zmienia. a nie kończy. Przynajmniej nie w taki sposób. jak myślisz…

 

Patrik. autor tej książki. i jego ojciec wiedzieli. że każdy węgorz przybył z Morza Sargassowego i każdy węgorz prędzej czy później tam powróci. Od narodzin. których nikt nie widział. do śmierci. której nikt nie udowodnił. przebędzie dziesiątki tysięcy kilometrów. Przepłynie morza. jeziora i rzeki. Będzie pełzł lądem. W zamknięciu przeczeka nawet sto lat. A gdy wszyscy uznają go za martwego – ożyje.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 19katarzyna michalak drań, śmierć nie istnieje, dziewczyna z kabaretu, umberto eco powieści, batman arkham knight zagadki słowne, milczace dziecko, irena zimmermann-górska, sex polakow, kapitan kuk, sieci widma, ksiazki na kindle, paweł aksionow, imperium kapuściński pdf, grzegorz klich…