BARNIM Ogień

BARNIM Ogień

Autor: Bernard Berg

Przeszłość? A może przyszłość? Czy to ma znaczenie?

Kiedy wśród położonych z dala od cywilizacji wzgórz płonie wieś. a jej mieszkańcy giną w niepokojących okolicznościach. tajemniczy wędrowiec Barnim i jego spotkani na szlaku towarzysze postanawiają zaangażować się w wyjaśnienie zagadki. Pasmo wydarzeń niesie ich przez górskie uroczyska. opuszczone ruiny. miejsca zapomnianych i nadal żywych kultów. by znaleźć swój zaskakujący finał w największej osadzie w okolicy.

BARNIM Ogień to przygodowa powieść drogi. W realiach przypominających XIX wiek. tytułowy bohater – awanturnik i wagabunda. wplątuje się w pozornie prostą intrygę. Kolejne przemierzane na szlaku kilometry przybliżają go do jej rozwikłania. Tyle że. jak to w życiu bywa. każda odpowiedź rodzi nowe pytania. Nic nie jest taki

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95


1

:

:

Cena:


Pokój dla artysty

Autor: Maria Ulatowska

Historia o pasji. miłości i… duchach przeszłości. które raz obudzone. nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tajemniczy Dom. w którym może się wydarzyć absolutnie wszystko. Przeznaczenie dopadnie każdego. można mu się poddać lub stanąć do walki o uczucie najbliższej osoby. Czy też o jej życie…

Dwie pary bohaterów. dwie opowieści o rodzących się uczuciach. O miłości. ale także o chciwości i wyrachowaniu. które nie cofną się nawet przed zbrodnią.

Te na pozór całkiem odmienne historie miłosne splatają się w pewnym starym dworku. odkrytym przypadkiem przez dwójkę pisarzy. Wbrew wszelkim przeciwnościom postanawiają go kupić. wyremontować i uczynić schronieniem dla zaprzyjaźnionych artystów oraz podobnych marzycieli. Nowi właściciele nie przypuszczają nawet. że i

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 19.9


Walcz. protestuj. zmieniaj świat!

Autor: Tomasz Besta

Aktywizm społeczny lub polityczny to sposób działania mający na celu doprowadzenie do określonych zmian. Samo słowo „aktywizm” zawiera w sobie działalność lub działanie jako formę wyrażania swojego sprzeciwu. Aktywizm jest zatem podejmowaniem bezpośredniego działania.

W książce Walcz. protestuj. zmieniaj świat zjawisko aktywizmu analizują młodzi polscy naukowcy. którzy temu zagadnieniu poświęcili również część swoich badań.

W rezultacie otrzymujemy przystępnie napisany przewodnik poruszający ważne tematy związane z aktywizmem.

„Ta książka ma przybliżyć wam świat działań wspólnotowych. To przewodnik po działaniach zmieniających rzeczywistość. który napisaliśmy na podstawie wniosków z badań naukowych oraz doświadczeń aktywistów i aktywistek. Jeśli chcecie działać razem z innymi. dokonywać zmiany społecznej w swojej klasie. dzielnicy. kraju – ta książka jest dla was. Jeśli chcecie budować grupy. kierować zespołem. kontrolować tych. którzy wami kierują. zerknijcie do niej. Jeśli chcecie zrozumieć. dlaczego ludzie nie podążają za waszymi pomysłami i nie przychodzą na protesty – przeczytajcie to. co mamy wam do powiedzenia. Czytajcie. jeśli działacie w ruchu walczącym o to. aby na świecie było choć trochę lepiej”.

(fragment Wprowadzenia)

‚Książka Walcz. protestuj. zmieniaj świat jest niezbędnym dla współczesnego aktywisty kompendium wiedzy o protestowaniu. demonstrowaniu. budowaniu ruchu społecznego i radzeniu sobie z przeciwnościami. jakie towarzyszą takiej działalności. A wszystko to połączone z porządnym wykładem psychologii działania zbiorowego – jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów badań psychologii społecznej.

Omawiając przykłady z całego świata – od baskijskich bębniarzy maszerujących w czasie festiwalu Tamborrada. przez holenderskich związkowców. działaczy Solidarności Walczącej. aż po terrorystów z ISIS. Czarnych Panter czy Tamilskich Tygrysów – autorzy książki przekazują czytelnikowi podstawową wiedzę o głównych motywacjach działania zbiorowego. o ich radykalizacji. o poczuciu skuteczności uczestników takich działań. o roli przywództwa. a w końcu o wypaleniu i kryzysach dotykających te ruchy. Analizują też działania zbiorowe na rzecz innych grup. czyli osób hetero działających na rzecz LGBT czy mieszkańców bogatej Północy walczących o poprawę sytuacji bytowej w dawnych koloniach. Ponadto analizują problematyczne kwestie związane z działaniami za pośrednictwem Internetu. gdzie aktywizm nieraz może się przerodzić w „slaktywizm”. czyli działania pozorne w rzeczywistości wirtualnej”.

Z recenzji Michała Bilewicza

To książka jakiej jeszcze nie było! Jako działaczka od zawsze szukałam odpowiedzi na pytania: jak mam działać? Jak angażować innych? Jak nie zatracić siebie w tym działaniu? Boleśnie przeżywałam porażki i własne wypalenie. I w końcu ktoś przełożył setki badań naukowych na ludzki język i dzięki temu mogę skorzystać z tej wiedzy. Polecam!

Anna Strzałkowska. współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i przedstawicielka Tolerado

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9książki 2 wojna światowa, bezpłatne ebooki po polsku, siła pożądania, sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia pdf, dodaj mi skrzydeł, winnetou pdf, rafał lipski wiek, złamanie przezkrętarzowe kości udowej rehabilitacja chomikuj, rubacha, stulecie winnych tom 2 pdf, poradnik gothic 3, radiologia pruszyński pdf, szczegółowe streszczenie szatan z 7 klasy, o augustyn pelanowski, testy ortograficzne online, piosenko, zrozumieć mężczyznę, uzdrawiająca żywność boskiego lekarza, sprawdzian z biologii 3 gimnazjum puls życia ekologia, nie idealnie dopasowani…