Zapiski z tamtego świata

Zapiski z tamtego świata

Autor: Maurycy Allerhand

Zapiski z tamtego świata to dwie częściowo równoległe relacje z Zagłady we Lwowie. Pierwsza z nich to cudem ocalały. mający ogromnie znacznie źródłowe dziennik wybitnego prawnika pochodzenia żydowskiego Maurycego Allerhanda. profesora prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. członka Trybunału Stanu i Komisji Kodyfikacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej. adwokata. Swój dziennik profesor pisał w lwowskim getcie w latach 1941-1942. Ich unikalna treść pokazuje jak prawo może zmienić się w bezprawie. Profesor został zamordowany w sierpniu 1942 r. w Obozie Janowskim we Lwowie. Autor prowadzi swoisty dialog ze swoim dziadkiem. Oprócz obszernego opisu bestialstwa Holokaustu i swoich przeżyć z tego okresu. sięga pamięcią do beztroskiego dzieciństwa w czasie II RP i wspomina również pierwszą okupację so

29.49: https://woblink.com/ebook/rozgrywka-przedpremiera-robert-walis-allie-reynolds-207383u

Cena:


Wdzięczność

Autor: Liv Larsson

Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy. przeczytaj tę książkę. a przede wszystkim użyj jej.

Dostajesz do ręki narzędzie. które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to. co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć. jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia. zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu. w którym chciałbyś się znaleźć.

Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć. co jest w nim naprawdę ważne. jest sposobem pielęgnowania związków. ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym. co zostało ci dane. jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów.

Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je. przeżyjesz cały rok wdzięczności. a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Księżniczka incognito

Autor: Connie Glynn

Lottie Pumpkin to zwyczajna dziewczyna. która marzy o tym. żeby być księżniczką. Dostaje się do prestiżowej szkoły Rosewood Hall w ramach programu stypendialnego.

Ellie Wolf to księżniczka. która marzy o zwyczajności i wybiera Rosewood Hall. żeby uniknąć pełnienia swoich obowiązków w królestwie Maradawii.

Kiedy los rzuca obie czternastolatki do tego samego akademika. zamiana tożsamości wydaje się najlepszym rozwiązaniem: w końcu wszyscy przez pomyłkę i tak biorą Lottie za księżniczkę.

Ale ktoś poznał ich sekret. a w Rosewood nic nigdy nie jest takie. jakie się wydaje…

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 29.99prawo konstytucyjne w pigułce, kontratyp remigiusz mróz, boy słówka, ukraina czas, dom władzy, make your bed, alicja werner, historia naturalna pliniusz, zymonik, dziennik odchudzania pdf, leon gradoń, rewolucja godności, lowca cieni, czy myśli samobójcze to grzech, metro 2033 pdf…