Pakiet: Złota klatka/Srebrne skrzydła

Pakiet: Złota klatka/Srebrne skrzydła

Autor: Camilla Läckberg

‚ZŁOTA KLATKA’

Trzymający w napięciu thriller o determinacji. sile charakteru i brutalnej zemście.

Inteligentna i piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża. ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić… Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjällbacki. Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Nie może pozbyć się wrażenia. że poświęciła swoje ambicje na rzecz mężczyzny. który coraz bardziej się od niej oddala.

Kiedy Jack i ich córka Julienne nie wracają z rejsu łodzią. a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi. podejrzenie szybko spada na męża Faye. Co przed nią ukrywa? Czy zabił własną córkę? Nic w życiu Faye nie będzie już takie. jak do tej pory.

‚SREBRNE SKRZYDŁA’

Kobieca zemsta jest piękna i brutalna.

Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą. były mąż Jack odbywa karę więzienia. a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański. Kobieta już myślała. że najgorsze ma za sobą. tymczasem jej egzystencja zostaje ponownie zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć jej firmę i Faye musi wrócić do Sztokholmu. Z pomocą kilku innych kobiet walczy o uratowanie swego majątku. siebie i swoich najbliższych.

CAMILLA LÄCKBERG należy do najbardziej poczytnych pisarek w Szwecji. Składająca się z dziesięciu pozycji seria powieści kryminalnych z Fjällbacki sprzedała się w dwudziestu dwóch milionach egzemplarzy w sześćdziesięciu krajach. Camilla Läckberg odnosi również sukcesy jako bizneswoman. jest współzałożycielką spółki inwestycyjnej Invest In Her. działającej na rzecz kobiecej przedsiębiorczości i równości płci.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 54.99


Klub Auschwitz i inne kluby

Autor: Agnieszka Dauksza

Nagroda „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Co się robi po wyjściu z Auschwitz?

Jedzie się do domu. rodziny? A co. jeśli domu już nie ma. a nikt z rodziny nie przeżył wojny? Jak toczy się życie pięć. dziesięć. pięćdziesiąt lat później? Agnieszka Dauksza – autorka bestsellerowej. wielokrotnie nagradzanej „Jaremianki” – postanowiła zapytać przeżywców. jak wygląda życie po obozie?

Stefan Lipniak całą swoją młodość spędził w obozach. Gdy w końcu udało mu się uciec i wrócić do domu. matka go nie rozpoznała. Obóz śnił mu się do końca życia.

Alfreda Gorączko z koleżankami doczekały wyzwolenia przez Rosjan i Anglików. Wspomina. że żołnierze z obu armii pili i dopuszczali się gwałtów. Dziś nikt nie chce jej uwierzyć. że

:

Cena:


Ptaki i wilki. Tajna gra. która odwróciła losy II wojny światowej

Autor: Parkin Simon

Intrygująca. prawdziwa opowieść o wojnie. grupie niesamowitych kobiet i jednej z najważniejszych gier wojennych w historii. Przeczytajcie ją. zanim wezmą się do niej filmowcy. -Tom Mouat. oficer ds. gier wojennych w brytyjskiej Akademii Obrony Narodowej.

Rok 1941. Bitwa o Atlantyk przybiera dramatyczny obrót. Churchill ukrywa przed społeczeństwem liczbę zatopionych jednostek i poległych marynarzy. Jeśli nic się nie zmieni. głód może zmusić Wielką Brytanię do kapitulacji.

W tym krytycznym momencie na scenie pojawiają się niezwykli bohaterowie. Na początku 1942 roku emerytowany komandor wraz z grupą błyskotliwych kobiet. z których najmłodsza ma zaledwie siedemnaście lat. wchodzi w skład tajnej jednostki do spraw strategii. Na górnym piętrze uszkodzonego bombami budynku w Liverpoolu całymi dniami tworzą i toczą gry wojenne. skutecznie rozpracowując taktykę U-Bootów.

Simon Parkin przedstawia porywającą opowieść o kluczowej bitwie drugiej wojny światowej. ujawniając ukryte dotąd w cieniu postacie. ich pomysłowość i nieustępliwość. Przenosi nas z dusznych kabin U-Bootów do brytyjskiego pokoju operacyjnego. w którym w napiętej atmosferze nanoszono na mapę przebieg strategicznej gry na śmierć i życie.

Fascynująca. wspaniale opowiedziana historia mało znanego. ale niezwykle istotnego wątku wojny morskiej. Główni bohaterowie zostali pięknie i barwnie odmalowani. – admirał sir Michael Layard.

Intrygująca. dogłębnie udokumentowana książka opowiadająca o wcześniej nieznanym tle alianckiego zwycięstwa w bitwie o Atlantyk. (…) Choć rola kobiet w historii morskiej wojny Wielkiej Brytanii była umniejszana. barwna historia Parkina dobitnie o niej przypomina. – Richard Overy. „The Guardian”

Zachwycająca książka Simona Parkina przybliża historię tajnej jednostki. której zadaniem było odwrócenie losów bitwy o Atlantyk. (…) Parkin jest raczej dziennikarzem niż historykiem i wprawnie snuje barwną. dramatyczną opowieść. Wciągająca książka obfituje w żywe zwroty akcji. (…) Jakże podekscytowani byliby Roberts i wrenki. gdyby się dowiedzieli. że Steven Spielberg wykupił już prawa do filmowej adaptacji tej znakomitej książki. – Neil Armstrong. „Literary Review”

Parkin z powieściowym zacięciem przetwarza zgromadzony materiał pochodzący z badań. rozmów i niepublikowanych relacji w niezmiernie interesującą lekturę upamiętniającą osiągnięcia «wyrzutka» z brytyjskiej marynarki i anonimowych dotąd kobiet. którzy nigdy nie doczekali się oficjalnego uznania swojego wkładu w zwycięstwo aliantów nad Niemcami. Żywa i wyrazista historia. -„Kirkus Reviews”

Dzięki takim właśnie. opartym na gruntownych badaniach książkom można opowiadać o przeszłości w atrakcyjny sposób. Być może warto włączyć ją do kanonu lektur dla studentów historii. – Ashleigh Meikle. blog The Book Muse.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9e buki, marek krzymkowski, piękne zapomnienie, stefan żeromski rozdziobią nas kruki wrony, po polsku literatura język komunikacja 3, quo vadis ciekawostki, przedwiośnie ebook, my dzieci komunistów, solidarność bierna, maria czubaszek nienachalna z urody, dopóki nie zajdzie słońce pdf, miłoszewski kwestia ceny, creative flow. rok uważnego życia, terri blackstock, fortnite battle royale gry online, w świecie mojego boga…