Ścigając księżyc.

Ścigając księżyc.

Autor: Robert Stone. Alan Anders

JFK podjął się historycznego zadania wysłania ludzi na Księżyc. Oto opowieść o wizjonerach. którzy pół wieku temu pomogli urzeczywistnić jego wizję.

Książka towarzyszy filmowi stacji PBS pt. ‚American Experience’.

Pisarz i producent Robert Stone (wg „Entertainment Weekly” „jeden z naszych najważniejszych dokumentalistów”) przedstawia te istotne postaci w wymiarze głębszym niż produkcja PBS i błyskotliwie kreśli ich życiorysy.

W 1961 roku prezydent John F. Kennedy przedstawił wart 20 mld dolarów plan lądowania człowieka na Księżycu jeszcze przed końcem dekady. Ścigając Księżyc. opierając się na relacjach świadków oraz niedawno odkrytych materiałach archiwalnych. po raz pierwszy ujawnia nieznane opowieści o fascynujących osobach. kt

:

Cena:


Selfie/Autoportret

Autor: Hanna Bakuła

Hanna Bakuła odważnie odpowiada na trudne i niewygodne pytania. Zdradza. jaką cenę zapłaciła za pozycję prawdziwie niezależnej kobiety. Powraca do kolorowego dzieciństwa. opowiada o szalonym Nowym Jorku lat osiemdziesiątych i pierwszych krokach w środowisku artystycznej bohemy. Zdradza przepis na przyjaźń z czterema byłymi mężami i bez zbędnych sentymentów rozlicza się z popełnionych błędów.

Otwiera swoje prywatne archiwum. pokazuje niezwykłe zdjęcia. opowiada o spotkaniach i przyjaźniach z wybitnymi osobami: Agnieszką Osiecką. Januszem Głowackim. Korą. Beatą Tyszkiewicz. Izabelą Jarugą-Nowacką. 

Humor i cięty język artystki sprawiają. że nie można oderwać się od lektury.

Hanna Bakuła – wyzwolona i niezależna – jest inspiracją dla wielu kobiet.

34.9: https://woblink.com/ebook/trening-poznawczy-edward-necka-136800u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/176984/epub

1:

:

Cena:


3 ebooki: Ostatni Mohikanin z angielskim

Autor: Marta Owczarek

Zestaw zawiera 3 ebooki:

 

– „Ostatni Mohikanin” James Fenimore Cooper (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– „Z przygód Sherlocka Holmesa. Tłumacz grecki” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– podręcznik z ćwiczeniami: „Nauka języka angielskiego z książką dwujęzyczną Marta Owczarek.

 

3-pak jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzać czas z książką. Może stać się także nietuzinkowym sposobem nauki języka obcego.

 

Pakiet ebooków jest pełnym kursem językowym łączącym przyjemność czytania z praktyczną nauką języka angielskiego. Zestaw fascynujących książek prezentujemy w dwóch wersjach językowych; polskiej oraz angielskiej.

W jednym

12.77: https://woblink.com/ebook/recepta-na-szczescie-dla-mezczyzn-stiven-stiven-176724u

Cena:


Wczorajsza róża Tom 2

Autor: Daria Rajda

Krzysiek i Magda nigdy nie sądzili. że jeszcze się spotkają – w końcu każde z nich prowadzi teraz własne. nowe życie. On ma żonę. z którą nie potrafi się dogadać. a ona sekret. którego za wszelką cenę nie chce ujawnić. Wszystko zmienia się pewnego deszczowego dnia. gdy Magda niemalże wpada pod maskę samochodu Krzysztofa. Jest przemoknięta i wystraszona. a jej irracjonalne zachowanie wskazuje na to. że wplątała się w poważne tarapaty. Co ukrywa? Przed kim ucieka? I czy tajemnica. której tak zawzięcie strzeże. może na nowo rozbudzić tlące się w nich namiętności? Jedno jest pewne – ich spotkanie to dopiero początek serii nieoczekiwanych zdarzeń…

Wkrótce jej sekret stanie się ich wspólnym. a niebezpieczeństwa. przed którymi staną. ponownie wywrócą ich życie d

:

Cena:


Odwrócona relacja

Autor: Sunderland Margot

Wszystkie dzieci potrzebują regulacji emocjonalnej ze strony rodziców. Zwłaszcza gdy doświadczają silnych emocji. takich jak wściekłość. frustracja. stres czy lęk. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest to. by wysłuchać dziecka. a także pomóc mu zrozumieć i opanować jego uczucia. Jest to naturalne zadanie rodziców.

A co. jeśli to rodzicom brakuje równowagi emocjonalnej? Jeśli to oni nie radzą sobie ze swoimi uczuciami? Jeśli są do tego stopnia pochłonięci własnymi problemami. że w ich umyśle nie ma już przestrzeni na to. by zająć się problemami dziecka?

Autorka książki wyjaśnia. że rodzice zaabsorbowani własnymi sprawami nie są w stanie skutecznie zaspokajać potrzeb relacyjnych i emocjonalnych swoich dzieci. Nie chodzi tu o sporadyczne czy przejściowe trudności. których doświadczają wszystkie rodziny. Chodzi o sytuację. gdy rodzic jest przez większość czasu pochłonięty swoimi problemami. a jego zachowania przerażają. zawstydzają lub poniżają dziecko. odbierają poczucie bezpieczeństwa. powodują chaos. niszczą poczucie własnej wartości. Napięcia i trudności rodzica stają się wówczas napięciami i trudnościami dziecka. a dom przestaje być ostoją ciepła i spokoju.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Książka pomoże w pracy z dziećmi. których spokój i rozwój emocjonalny są zagrożone w wyniku problemów trapiących ich rodziców. takich jak:

 • zaburzenia psychiczne;
 • przewlekła choroba;
 • uzależnienie od alkoholu lub narkotyków;
 • przemoc i agresja;
 • separacja lub rozwód.

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE:

 • nauczysz się rozpoznawać uczucia kryjące się za „trudnymi” zachowaniami dziecka i odpowiednio reagować. aby pomóc mu uporać się z emocjami;
 • dowiesz się. jak ułatwić dziecku radzenie sobie z niewypowiedzianymi uczuciami;
 • nauczysz się wzmacniać dziecko tak. by wiedziało. że ma prawo wyrażać własne emocje i opinie;
 • poznasz podstawowe narzędzia komunikacji między rodzicem a dzieckiem. przydatne wtedy. gdy problemy dorosłego w negatywny sposób wpływają na dziecko;
 • pomożesz rodzicom i dzieciom odnaleźć drogę do siebie nawzajem;
 • dowiesz się. jak wspierać rodzica z problemami. który chce przepracować swój ból emocjonalny i zająć się niezaspokojonymi potrzebami psychicznymi dziecka.

JAK KORZYSTAĆ Z TEGO PORADNIKA?

Część pierwsza to wyczerpujące studium „trudnych” rodziców. Pomaga zrozumieć. jak czuje się i zachowuje dziecko rodzica z problemami. Omówiono w niej też najnowsze badania dotyczące skutków takiego stanu rzeczy oraz możliwe sposoby pomocy w tej sytuacji.

Część druga skupia się na praktycznych interwencjach. Zawiera wiele ćwiczeń. pomysłów na pracę z dzieckiem. rysunkowych kart pracy oraz zadań wspierających rozmowy terapeutyczne z dziećmi.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 49.9


Prorocy. kapłani. rewolucjoniści. Szkice z historii kina rosyjskiego

Autor: Joanna Wojnicka

Książka Joanny Wojnickiej. choć podejmuje tematy pozornie mocno zróżnicowane. jest merytorycznie zwarta. Kolejne rozdziały prowadzą czytelnika przez różne okresy historii kina radzieckiego i rosyjskiego. uzmysławiając jego swoistą jednolitość. spójność. zarazem wewnętrzne zróżnicowanie. zarówno w porządku diachronicznym. jak i synchronicznym. Struktura książki ma układ chronologiczny. można ją czytać wszakże również w inny sposób. Zamysł Autorki polega bowiem także na tym. by opowiadając o kolejnych okresach. jak również przemianach w kinie rosyjskim i radzieckim. przyglądać się powtarzającym się zagadnieniom. wśród których można wymienić między innymi problem fałszowania pamięci historycznej. relację polityki i kultury. wpisani

15: https://woblink.com/ebook/pod-platanem-mieczyslaw-slesicki-175763u

Cena:freud malarz, macierz fcb, vera atkins, adam jarniewski, matematyka finansowa zadania z rozwiązaniami, larry 7, dobry chłopak elle kennedy pdf, katarzyna mroczek, hanna krall zdążyć przed panem bogiem, grzegorz wojtowicz, ostatnie historie olga tokarczuk, uroczysko nienacki, audiobooki kryminały, mroz wyrok, anja rubik ksiazka, listy po, książki po rosyjsku pdf, perwersyjna miłość pdf docer…