Śniadanie z Einsteinem

Śniadanie z Einsteinem

Autor: Chad Orzel

Kot Schrödingera. który jest jednocześnie żywy i martwy. splątanie kwantowe. nazwane przez Einsteina upiornym działaniem na odległość. Bóg grający w kości z Wszechświatem – czy te obrazowe porównania opisują jedynie egzotyczną rzeczywistość kwantową. z którą mogą obcować wyłącznie fizycy?

Nic podobnego!

Działanie mechaniki kwantowej możemy obserwować w naszym otoczeniu. ponieważ cały otaczający nas świat jest przesiąknięty dziwnymi i abstrakcyjnymi zjawiskami kwantowymi. Nawet najzwyczajniejsze w świecie czynności. takie jak przygotowanie śniadania czy pisanie na komputerze. są z gruntu kwantowe!

Procesy chemiczne związane z rozchodzeniem się aromatu porannej kawy albo fakt. że parówki nie przelatują przez stół. lecz pozostają na nim wraz z talerzem. można wyjaśnić tylko przez niezwykłe własności statystyczne kwantowych spinów. Nie można pojąć działania układów półprzewodnikowych w komputerach bez zrozumienia zjawiska kwantowej superpozycji – podobnej do tej. z jaką mamy do czynienia w przypadku nieszczęsnego kota-zombie wymyślonego przez Schrödingera.

Książka ‚Śniadanie z Einsteinem’ pokazuje. gdzie i jak należy patrzeć i o co pytać. by odkryć mechanikę kwantową w naszej codzienności.

Chad Orzel jest profesorem na Wydziale Fizyki i Astronomii w Union College. Specjalizuje się w fizyce atomu. cząsteczki i ciała stałego. Autor niezwykłych książek. w których w sposób przystępny i zabawny wyjaśnia zawiłości współczesnej fizyki: ‚Jak nauczyć fizyki swojego psa’ i ‚Jak nauczyć teorii względności swojego psa’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


Hau. Psy. pieski i bestie w baśniach. mitach i wierzeniach

Autor: Bringsvaerd Tor

„Bóg stworzył ziemię. niebo i wodę. księżyc i słońce. Stworzył człowieka. ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał”.

Porzekadło rdzennych Amerykanów

W poszukiwaniu śladów psów Tor Åge Bringsværd przekopał historię świata i literaturę i wyłuskał to. co najciekawsze. Znalazł mity. legendy. baśnie. podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek ze wszystkich miejsc i czasów. Od mitologii greckiej po wierzenia ludów Afryki. od religii i filozofii po kreskówki i filmy. Przedstawia fenomen psiej natury i jego miejsce w naszym życiu.

Są tu opowieści o psach bogów i czarownic. o tym. jak pies podarował człowiekowi ogień. o kobiecie. która poślubiła psa oraz saga o psie. który został królem. Są tu psy nieb

29.9: https://woblink.com/ebook/moc-czarownicy-mat-auryn-201304u

Cena:


https://woblink.com/ebook/przesluchanie-jozef-musiol-203586u

https://woblink.com/product-publication/download/203586/epub: 1

:

Cena:


Wydawnictwo

Avia Artis: Format

202413

https://woblink.com/product-publication/download/202413/epub: 1

Cena:


Portret

Autor: Nikołaj Gogol

“Portret” to powieść Nikołaja Gogola. rosyjskiego pisarza. poety. dramaturga. Jednego z najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej.

“— Proszę. spójrzcie sami. Waruch Kuźmicz — rzekł gospodarz. zwracając się do rewirowego i rozkładając ręce — ot nie płaci za mieszkanie. nie płaci. — Cóż. kiedy niema pieniędzy! Poczekajcie zapłacę. — Ja. ojcze. czekać nie mogę — rzekł gospodarz z pasją. czyniąc gest kluczem. trzymanym w ręce — u mnie mieszka ot Podogonkin. podpułkownik. siedem już lat mieszka. Anna Piotrowna Buchmisterowa wynajmuje i wozownię i stajnię na dwa żłoby. ma trzech ludzi czeladzi — ot jakich mam lokatorów! U mnie. mówiąc otwarcie. nie taki interes. by nie płacono za mieszkanie. Proszę natychmiast zapłacić i wynosić się precz. — Tak. jeżeli pan się już

9.99: https://woblink.com/ebook/ksiezniczka-wrzosow-eugenie-marlitt-203415u

Cena:


O dwunastu z Zapiecka

Autor: Janina Porazinska

W małej miejscowości o wdzięcznej nazwie Zapiecek mieszka dwanaście dziewczynek. Każda z nich jest inna i każdą na swój sposób da się lubić. Poznaj historię każdej z nich! Wśród jarzębin. łąk i lasów bohaterki przeżywają ciekawe przygody. Czasem wpakują się w jakieś kłopoty. ale częściej zdarzają się niewinne psoty. Nie brakuje też zaskakujących spotkań ze zwierzętami.

Janina Porazińska zabiera czytelników w podróż do świata. w którym człowiek żył w pełnej zgodzie z naturą. Starsi mogą przypomnieć sobie lata beztroskiego dzieciństwa na wsi. a młodsi poznać rodzimy folklor.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99odwet wysokiej gwiazdy, z quito, baśnie wolnego rynku, bednarek justyna, seks w wielkich miastach, pyta pl, mróz zaginięcie pdf, arno strobel, biologia molekularna bakterii pdf, laila shukri byłam kochanką arabskich szejków pdf, endless space 2 jak zmienic jezyk, bracia slater bronagh pdf, preppersi, 365 ksiazka, jojo moyes pdf, książki harlana cobena, mały oświęcim…