Poza wiarą

Poza wiarą

Autor: V.S. Naipaul

Siedemnaście lat po napisaniu Among the Believers (1981) V.S. Naipaul. powieściopisarz. eseista. laureat nagrody Nobla. wraca do Indonezji. Iranu. Pakistanu i Malezji – krajów. w których potomkowie muzułmańskich konwertytów stworzyli jedyną w swoim rodzaju kulturę. łączącą wiarę w Proroka z elementami rdzennych tradycji i wierzeń. W trakcie pięciomiesięcznej podróży Naipaul obserwuje zwłaszcza wpływ islamskiego fundamentalizmu na życie społeczne i polityczne. ale przygląda się także temu. jak religijność kształtuje ludzkie losy. Zachowując reporterską bezstronność. opisuje spotkania z ocalałym bojownikiem brygad śmierci z wojny irańsko-irackiej. młodym intelektualistą szkolonym na marksistowskiego partyzanta czy starym małżeństwem. wspominającym lata utraconej rodowej potęgi. Ta mozaika ludzkich losów staje się punktem wyjścia do niezwykłej analizy kultury.

Wyśmienicie napisana. pełna przenikliwych spostrzeżeń.

„The New York Times”

Siła tej książki leży w niezwykłej umiejętności opowiadania. którą posiadł Naipaul. umiejętności stworzenia panoramy z indywidualnych portretów.

„The Boston Globe”

Niezwykłe dokonanie […]. Kolejny przykład wybitnego talentu autora.

„The Independent”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.2


ISBN

9788381783231: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/reaper-s-property-joanna-wylde-185888u

Cena:


Heidi

Autor: Johanna Spyri

Heidi to powieść szwajcarskiej pisarki Johanny Spyri. Powieść należy do najlepiej znanych szwajcarskich dzieł literackich. Była wielokrotnie adaptowana dla potrzeb kina. telewizji (w postaci filmów i seriali. również animowanych) i teatru. Powstała również wersja musicalowa oraz gra komputerowa. Jest to historia kilkuletniej dziewczynki. którą ciotka podrzuca do domu nieznanego dziadka. Dziewczynka zamieszkuje z nim w chacie na alpejskiej hali. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Heidi_(powieść)]. A co było dalej. dowiesz się miły czytelniku po przeczytaniu tej pięknej i uroczej książeczki do końca.

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 12.3


Amerykańska sielanka

Autor: Philip Roth

Nowe. kolekcjonerskie wydanie przełomowego tekstu autora „Kompleksu Portnoya”. Powieść została uhonorowana Nagrodą Pulitzera za 1998 rok.

Gdy dwudziesty wiek zmierzał ku niejednoznacznemu końcowi. Philip Roth podarował nam książkę wielką. Elegię na cześć wszystkich obietnic naszego stulecia: obietnic dobrobytu. porządku społecznego i błogosławieństwa domowego zacisza.

Bohaterem „Amerykańskiej sielanki” jest Szwed Levov. uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark. który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey. dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle. pewnego dnia w 1968 roku. opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu.

Oto ukochana cór

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

9788379766574: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/rok-na-kwiatowej-tom-i-wedrowne-ptaki-karolina-wilczynska-29197u

Cena:głód alma katsu, masa książka pdf, błękitny zamek audiobook, w stronę swanna pdf, świąteczne obżarstwo, marcin ciszewski audiobook, sztuka obslugi penisa chomikuj, okularnik bonda pdf, nekroskop audiobook, miasto królewskie, lego hobbit schematy, vera falski, nigdy nie pozwolę ci odejść pdf, dying light kusza, opowiadania bizarne chomikuj, jestem nieletnią żoną pdf, katarzyna burzyńska-sychowicz…