Dźwięk i jego percepcja

Dźwięk i jego percepcja

Autor: Edward Ozimek

Czym jest zjawisko dźwięku?

Jak powstaje wrażenie słuchowe?

Jakie są istotne cechy tego wrażenia?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym całościowym opracowaniu zagadnienia fizycznych i psychoakustycznych aspektów dźwięku związanych z percepcją słuchową. Część pierwsza obejmuje ogólną fizyczną charakterystykę dźwięku. opisuje zjawiska związane z rozchodzeniem się fal dźwiękowych oraz podaje zasady analizy i przekształceń sygnałów dźwiękowych. Część druga poświęcona jest zagadnieniom psychoakustycznym: omawia budowę narządu słuchu. percepcję dźwięku w dziedzinie amplitudy. częstotliwości i czasu. percepcję dźwięków mowy. percepcję binauralną i obiektów słuchowyc

:

Cena:


Kapitanowa na wielkiej żegludze

Autor: Aleksandra Skibińska

Jestem dziennikarką i żoną kapitana żeglugi wielkiej. Ciekawość świata i fakt. że mogłam pływać z mężem. sprawiły. że nie tylko opłynęłam kulę ziemską ale także brałam czynny udział w życiu statkowym. Poznałam sekrety. o jakich żaden szczur lądowy nie ma pojęcia. zobaczyłam szokujące zwyczaje panujące w najbardziej egzotycznych portach świata. bawiłam się w przemytnika i spotykałam ludzi. jakich się nie spotyka. będąc tylko turystą. Niestety. zostawałam również sama w najgorszych chwilach życia. gdyż związek z człowiekiem morza to doświadczenie trudne i nie zawsze blaski potrafią przysłonić cienie. O tych blaskach i cieniach jest ta książka.

Aleksandra Skibińska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adam

27: https://woblink.com/ebook/antosia-jan-nowak-148208u

Cena:


Po co człowiekowi czas

Autor: Alan Burdick

Znajdujemy czas i go tracimy. niczym komplet kluczy; oszczędzamy czas i go przepuszczamy jak pieniądze. Czas się skrada. ucieka. pełznie. biegnie. płynie. zatrzymuje się w miejscu; mamy dużo czasu lub przeciwnie. bardzo mało; stale wywiera na nas wyczuwalną presję. Dzieciństwo przemija. terminy nas gonią. Spróbujcie przez chwilę odnieść się do czasu nie posługując się żadnymi przenośniami. do pojęcia czasu w stanie czystym. Nie da się. „Czas nie byłby dla nas tym. czym jest. gdybyśmy nie mogli go tracić lub nim zarządzać”. W swoich błyskotliwych rozważaniach autor. finalista jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w USA. zabiera nas na osobistą wyprawę ku źródłom naszego postrzegania czasu. W towarzystwie naukowców odwiedza najdokładniejszy zegar na świecie (który istnieje tylko na papierze). odkrywa. że „teraz” tak naprawdę wydarzyło się ułamek sekundy temu. znajduje dwudziestą piątą godzinę w ciągu dnia. przenosi się do Arktyki. by stracić poczucie czasu. a w laboratorium neurobiologicznym na jedną ulotną chwilę udaje mu się nawet cofnąć czas.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Korespondent

Autor: Marek Lehnert

Odkryj tajemnice Watykanu zgłębiane przez autora przez ponad trzydzieści lat. Marek Lehnert dotarł za kulisy najdonioślejszych wydarzeń w historii Kościoła XX i XXI wieku.

W swoich wspomnieniach przedstawia mechanizmy rządzące najmniejszym państwem świata. przytacza pasjonujące anegdoty dotyczące podróży papieskich. opowiada o niezwykłych gościach pojawiających się za watykańskimi murami.

„Panie Marku. niech Pan nie odkłada książki – na którą czekam – jak świat czeka na Harry’ego Pottera” ‒ słowa Tadeusza Różewicza. które skierował w liście w 2005 roku do Marka Lehnerta.

Marek Lehnert – korespondent Radia Wolna Europa i Polskiego Radia. związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. jeden z pierwszych redaktorów polskiego wydania „L’Osservatore Rom

34.9: https://woblink.com/ebook/floryda-lauren-groff-dobromila-jankowska-ewa-pawlowska-147642u

Cena:


Jak nas piszą cyrylicą

:

Autor potrafił dotrzeć do tuzów politycznej sceny krajów położonych za Bugiem i zadawać im niewygodne pytania (inna rzecz. że oni potrafili odwzajemniać się nieprzyjemnymi ripostami).

Aleksander Dugin – filozof. doradca Władimira Putina. Artiom Skoropadski – rzecznik Prawego Sektora. Ihor Iljuszyn – historyk OUN/UPA. Nadija Sawczenko – żołnierz. polityk. Franak Wiaczorka – Białoruski Front Ludowy. Pietra Patrouski – Białoruskie Konserwatywne Centrum NOMOS. Władimir Żyrinowski – lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Iwan Wyrypajew. Władimir Pozner. Oksana Zabużko. Wołodymyr Wjatrowycz. Stanisław Szuszkiewicz i inni.

Polska publicystyka miota się pomiędzy uwielbieniem Wschodu (bo Giedroyć. bo bufor od strony Rosji ). a zrozumiałą nieufnością za nierozliczone zbrodnie II wojny światowej. Po latach. kiedy każdy posiadacz świadectwa maturalnego potrafił jako tako zrozumieć co do nas mówią sąsiedzi ze Wschodu. nadeszło pokolenie anglojęzycznych. mentalnie odwróconych na Zachód. I mało który publicysta zadaje sobie trud by czytać cyrylicą…

Czy sąsiedztwo Białorusi. Rosji i Ukrainy będzie szczęśliwe. zależy również od tego. czy staniemy w prawdzie czy będziemy bazować na mitach i plemiennych kliszach.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


ISBN

9788381473958: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/antosia-jan-nowak-148208u

Cena:


ISBN

9788365595096: Wydawnictwo

Format

26: https://woblink.com/ebook/nietoperze-aqua-velva-alicja-biadun-kitsopoulou-lena-147783u

Cena:



antonim po angielsku, jakimowicz ksiazka, kolko sie panu urwało, ebooki do pobrania, nie zostawię cię, ostatnie historie olga tokarczuk, biblioteka matematyczna, podstawy seksuologii pdf, audiobooki online, 365 dni kolejne, opracowanie antygony, elle kennedy pdf, isfj, doktor sen chomikuj, anna misztal, przeklęta książka, niemiecki klasa 4 ćwiczenia pdf, strelau różnice indywidualne pdf, królowa niczego, sprawdzian dla klasy 3…