1

1

:

:

Cena:


CHŁOPIEC. KRET. LIS I KOŃ

Autor: Charlie Mackesy

„Daleka droga przed nami”. westchnął chłopiec.

„Tak. ale pomyśl. jak daleko zaszliśmy”. powiedział koń.

Profil na Instagramie. na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami. zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec. kret. lis i koń przypominają nam. co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki. ujęte w graficzną formę. w którą wkomponowany jest tekst. udostępniano w sieci tysiące razy. odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach. tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków. bawiły dzieci. pocieszały smutnych i samotnych. dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.

Wkroczcie śmiało w świat. któ

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9


Konklawe

Autor: Robert Harris

POTĘGA BOGA – AMBICJA CZŁOWIEKA

 

W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na ziemi

 

W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego. znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomeliemu. mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów. lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny. nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin. którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami. 

 

Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to. by Duch Święty oświecił ich i pomógł

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.43


Diabeł Urubu

Autor: Marlon James

Doskonały debiut literacki autora Krótkiej historii siedmiu zabójstw. wyróżnionej Nagrodą Bookera. Obrazoburczy i poetycki zarazem. Pociągający i odpychający. Tylko Marlon James potrafi tak igrać z uczuciami czytelników.

Pierwsza powieść w literackiej karierze Jamajczyka to książka niezwykła. ukazująca z empatią i brutalną szczerością rodzimą wyspę pisarza i mentalność jej mieszkańców. To także wstrząsająca wiwisekcja religijnej sekty.

Jest rok 1957. Niewielka wioska Gibbeah to zapomniane przez cywilizację miejsce. pokryte kurzem. pamiętające jeszcze czasy plantacji. ale obecnie pogrążone w biedzie. Mentalnym przywódcą miejscowej społeczności jest pastor Hector Bligh. który bardziej niż wiernych kocha beczułki z rumem.

Pewnego dnia nad Gibbeah zaczynają krążyć złowieszcze czarne sępy. Wpadają do kościoła. rozbijając okna. W ślad za ptakami w wiosce pojawia się człowiek. który nazywa siebie Apostołem Yorkiem. Przejmuje kościół i pod sztandarem „ducha odnowy” wprowadza nowe zasady. Wokół Apostoła zaczynają gromadzić się ludzie. którzy chcą mu pomóc sprowadzić pozostałych mieszkańców na bogobojną ścieżkę.

Pastor Bligh nie ma wyjścia. musi odstawić rum i odzyskać zaufanie wiernych. Który z duchowych przywódców wygra tę biblijną potyczkę o rząd dusz?

Najlepszy i najważniejszy debiut. jaki miałam okazję przeczytać. Pisarstwo Jamesa przywodzi na myśl wczesne powieści Toni Morrison. a także książki Jessici Hagedorn i Gabriela Garcii Márqueza.

Kaylie Jones. amerykańska pisarka

Marlon James (ur. 24 listopada 1970) – pisarz jamajski. Urodził się w Kingston. stolicy wyspy. Oboje rodzice pracowali w policji (matka jako detektyw. ojciec jako prawnik). W 1991 roku ukończył studia w dziedzinie języka i literatury na University of the West Indies. a w roku 2006 uzyskał tytuł magistra w zakresie creative writing na Wilkes University. prywatnej uczelni w stanie Pensylwania. Od roku 2007 uczy języka angielskiego i kreatywnego pisania w Macalester College w Saint Paul w stanie Minnesota. Jako pisarz zadebiutował w 2005 roku. ukazującą się właśnie na polskim rynku powieścią Diabeł Urubu. opisującą historię biblijnych zmagań w realiach odległej jamajskiej wioski połowy XX wieku. Jego druga książka. Księga nocnych kobiet z 2009 roku. opowiada o buncie niewolnic na jamajskiej plantacji na początku XIX wieku. Krótka historia siedmiu zabójstw to trzecia i najgłośniejsza powieść w dorobku Jamesa. Autor otrzymał za nią w 2015 roku American Book Award oraz – jako pierwszy Jamajczyk w historii nagrody – Man Booker Prize. Powieść została też ogłoszona książką roku w m.in. „The New York Times”. „Chicago Tribune”. „The Washington Post”. „The Boston Globe”. „Time”. „Newsweek”. „The Huffington Post”. „The Seattle Times”. „The Houston Chronicle”. „Publishers Weekly” i „Library Journal”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9abc wychowania, witold jagiełło, daniel berg, obłok niewiedzy pdf, tyranii, szczypta magii, systemy jakości w przemyśle spożywczym, nie mój dług ebook, pyszałek z zemsty, zamień chemię na energię, angielski repetytorium pdf, anna lewandowska hashimoto, kompas dietetyczny…