https://woblink.com/product-publication/download/193268/epub

https://woblink.com/product-publication/download/193268/epub

1:

:

Cena:


Stanisław Lem – próba biografii

Autor: Lech Keller

W opracowaniu tym starać się będę pisać o Lemie prawdę – na tyle obiektywną. na ile to jest możliwe w praktyce. Sam Lem napisał przecież w swej autobiografii czyli „Mein Leben” („Neue Rundschau” nr 4 z listopada 1983) że „człowiek potrafi napisać szereg autobiografii zdecydowanie różniących się od siebie. w zależności od przyjętego punktu widzenia i kryteriów wyboru”. Nie chodzi mi tu bynajmniej o próbę jakiegokolwiek „odbrązawiania” Lema. ile o znalezienie jądra prawdy o nim. co jest jednak obecnie dość trudne. jako iż wciąż nie ma ogólnie dostępnego muzeum Lema z odpowiednią biblioteką a dostęp do archiwów Lema jest wciąż zastrzeżony w praktyce tylko dla grona „krewnych i znajomych” syna Stanisława Lema oraz byłego sekretarza osobistego Pisarza.

 

Ni

24.9: https://woblink.com/ebook/aventuras-anaheli-vazquez-liliana-poszumska-193665u

Cena: Liliana Poszumska


Jem zdrowo i smacznie

Autor: Piotr Janczarek

Książka kucharska dla osób chorych onkologicznie i ich rodzin.

 

Jednym z największych problemów osób chorych na nowotwory są kłopoty z apetytem. Najczęściej chory nie dojada. znacząco zmniejszając swoje szanse na leczenie. Chory po prostu musi jeść.

Z drugiej strony przyjęło się. że chorzy. zamiast smacznego posiłku. dostają jakieś „zdrowe” papki. których widok odbiera apetyt. Nie musi tak być. Chorzy mogą jadać smacznie. to samo co reszta domowników. Trzeba tylko odpowiednio dobrać posiłki.

Tę książkę stworzyliśmy we współpracy z lekarzami i specjalistami żywienia. Dostosowaliśmy przepisy z różnych kuchni świata. tak aby były odpowiednie dla osób chorych i smakowały całej rodzinie. Sięgnęliśmy do kuchni polskiej. ukraińskiej. rosyjskiej. tureckiej. francuskiej. wlos

27: https://woblink.com/ebook/sprawdz-czy-ktos-za-toba-nie-stoi-ina-nacht-193528u

Cena:


Irma Grese

Autor: Fiammetta Bianchi

Zwykle myśli się o „nazistowskich diabłach’. nie biorąc pod uwagę wszystkich strażniczek zatrudnianych w obozach śmierci. Wśród nich była Irma Grese. prawdopodobnie najbardziej sadystyczna strażniczka wszech czasów w smutnej historii obozów koncentracyjnych.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Malowanki na szkle

Autor: Beata Gołembiowska

Z pozoru zwykłe obrazki namalowane przez prostą góralkę. Chowane na dno rzeźbionej skrzyni. aby nikt ich nie zobaczył. Nikt się nie domyślił. nie dociekał. Co one przedstawiają. że są tak strzeżone? Ukryte myśli. niespełnione marzenia? A może wielką tajemnicę?

Czy można spuścić na przeszłość ciężkie wieko i udawać. że zgubiło się klucz? On i tak się znajdzie. Borykanie się z losem jest naszym przeznaczeniem. ale nie musi ono być zawsze bolesne. Bohaterowie odnajdują swoje drogi. obrazki są wyjęte ze skrzyni i wreszcie mogą być powieszone na ścianie. aby cieszyć swoimi barwami.

Malowankach na szkle. które tylko z pozoru wyglądają jak sztampowe wytwory folkloru góralskiego zapisano tajemnice z przeszłości. w których kryją się niespełnione nadzieje i złamane

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Kwiaty zła

Autor: Baudelaire Charles

„Kwiaty zła” to wydane w 1857 roku najbardziej znane dzieło Charlesa Baudelaire’a. Autor porusza w nim odważne. erotyczne tematy. obrazuje brzydotę. śmierć oraz zło. co wywołało niemały skandal. Baudelaire oraz jego wydawca zostali skazani podczas procesu sądowego na karę grzywny za niemoralność. a z tomu usunięto sześć wierszy. Charles Pierre Baudelaire był francuskim poetą parnasistą. prekursorem symbolizmu i dekadencji. należał do tzw. poetów przeklętych.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788381661478: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/miniatury-urbanek-henryk-193316u

Cena:dyskursy, gospodarka wodno elektrolitowa fizjologia, fumio sasaki, śmiech psa, myśli pascal, rafał mrówka, wojna futbolowa pdf, głos o.pio, noc bez gwiazd, anna ficner ogonowska okruch, gra szklanych paciorków, mizantropem, listy z ameryki, genetycy pdf, przeznaczenie dusz pdf, marta bucholc, badanie fizykalne w pielęgniarstwie pdf…