Historia naszej świadomości

Historia naszej świadomości

Autor: Joseph LeDoux

Słynny neurobiolog Joseph LeDoux zgłębia historię naturalną życia na Ziemi. prezentując nowe spojrzenie na podobieństwa między nami a naszymi przodkami z zamierzchłych czasów. Ten zajmujący przegląd całej ewolucji ziemskiej rzuca nowe światło na to. jak ewoluowały układy nerwowe u zwierząt. jak kształtował się mózg i co to znaczy być człowiekiem. Autor przekonuje. że kluczem do zrozumienia ludzkiego zachowania jest spojrzenie na ewolucję przez pryzmat pierwszych żywych organizmów. Śledząc łańcuch ewolucyjnej chronologii. pokazuje. w jaki sposób nawet najprostsze organizmy jednokomórkowe musiały rozwiązywać te same problemy. które my i nasze komórki musimy rozwiązywać każdego dnia.

„To niezwykła książka” – Eric R. Kandel – laureat Nagrody Nobla. profesor Columbia University

„Godna podziwu praca jednego z najważniejszych neurobiologów swojego pokolenia” – Nature

Joseph Le Doux – jest profesorem nauk przyrodniczych Fundacji im. Henry’ego i Lucy Moses. profesorem neurobiologii. psychologii. psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU). Autor książek Lęk. (CCPRESS) Mózg emocjonalny i Synaptic Self

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 69.9


Cokolwiek powiesz. nic nie mów

Autor: Patrick Radden Keefe

‚Cokolwiek powiesz. nic nie mów’ – “Kłopoty” w soczewce irlandzkiej rodziny

Grudzień 1972 roku. Jean McConville – matka i wdowa zostaje wyciągnięta ze swojego domu w Belfaście. Porwana przez zamaskowanych napastników. zabrana w nieznanym kierunku. Po latach od tragicznego dnia. okazuje się. że za porwaniem stoi IRA. która wydała na nią wyrok śmierci za donosicielstwo. McConville i członkowie jej rodziny byli ofiarami Kłopotów – krwawego konfliktu między republikanami i lojalistami. The Troubles to wydarzenia. które przez ponad trzy dekady zbierały krwawe żniwo w jednolitej wówczas Irlandii Północnej.

P. R. Keefe analizuje wydarzenia sprzed lat

Patrick Radden Keefe w książce ‚Cokolwiek powiesz. nic nie mów‚ przytacza losy McConville. Śledzi również poczynania tych. którzy odpowiadali za jej zniknięcie – bojowników IRA. Szczególnie pieczołowicie sprawdza losy sióstr Dolours i Marian Price. Próbuje poznać ich historię. zrozumieć. jak kształtowały się i zmieniały ich poglądy.

Radden Keefe podejmuje się prób odpowiedzi na pytania: czy można usprawiedliwić działalność zbrodniczą IRA? Dlaczego brytyjskie siły specjalne prowadziły równie brutalną wojnę? Dlaczego niewinni obywatele Republiki Irlandii i Irlandii Północnej muszą do dziś borykać się z falami terroryzmu?

Więcej na temat The Troubles i współczesnego kształtu Irlandii Północnej znajdziesz w reportażu ‚Belfast. 99 ścian pokoju‚ polskiej iranistki i tłumaczki. Aleksandry Łojek.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 43.9


Puzzle

Autor: Siondalski Piotr

Grupa przyjaciół zwiedza mało znane wyspy Nowej Zelandii. Dyskretną opiekę nad wędrowcami sprawuje Teodor – gdańszczanin. którego PRL-owska rzeczywistość zmusiła do ucieczki z kraju. Niezwykła wędrówka przez Jugosławię. Włochy. Francję i Anglię doprowadziła go do Nowej Zelandii. gdzie spędził wiele lat. Zdobył doświadczenie. stał się cenionym kardiochirurgiem. wojskowym oblatywaczem i komandosem.

Historia jego życia kryje wiele tajemnic. Od Bursztynowej Komnaty po skarb na Westerplatte. a także nieznanego brata bliźniaka. Wszystko to małe. niepozorne kawałki. które niczym puzzle odpowiednio dopasowane. tworzą przepiękny obraz życia. Życia pełnego tajemnic. kombinacji i złudzeń.

Wejdźcie razem z nami do świata Piotra Siondalskiego i spróbujcie ułożyć układankę.Czy znajdziecie brakując

:

Cena:


ISBN

9788381377935: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/najem-rozliczenia-z-problemami-katarzyna-czajkowska-matosiuk-194634u

Cena:


Szpital na peryferiach

Autor: Malwina Ferenz

Co połączyło parę narzeczonych. dość nietypowo próbujących zażegnać kryzys w związku. bogatego biznesmena w średnim wieku. policjanta głęboko rozczarowanego swoim życiem zawodowym i dwójkę złodziei-pechowców. z których jeden marzy o pracy w ZOO? Przypadek? Nie sądzę. Na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności (czy na pewno?) cała szóstka trafia na ten sam szpitalny oddział. ale tu ich kłopoty dopiero się zaczynają. Huragan nieprzewidzianych wydarzeń przetacza się przez szpital. pochłaniając wszystkich wraz z bezgranicznie zdumionym szpitalnym personelem. Na dodatek ktoś gdzieś ukrył skradzione diamenty. stawka w grze jest więc naprawdę wysoka. I gdy wydaje się. że już nic nie może bardziej skomplikować sytuacji. na scenę wkracza ośmioletni Tadzio.

To był plan doskona

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 39.9zwroty główki, ostatni mohikanin pdf, na tyłach wroga, generał w labiryncie, kurs cudów a kościół, myśliwski ucho igielne, budowa szyi, statystyczny drogowskaz pdf, przedwiośnie opracowanie pdf, paweł reszka książki, kompendium farmakologii, stygmatyczka z syrii, ludzie doskonali, mężczyzna który gonił swój cień pdf, nie narzekaj, kathryn croft córeczka, tego kwiatu to pół światu, kotarbiński traktat o dobrej robocie, radosław żurawski vel grajewski, czarny młyn pdf, andreas eschbach…