Projekt Prawda

Projekt Prawda

Autor: Mariusz Szczygieł

„Prawdy wyczute. prawdy wyczytane. prawdy wykradzione…” – jeden z czołowych polskich reportażystów odsłania się przed czytelnikami w fascynującym polowaniu na prawdę – o sobie i o nas. Bo co człowiek – to inna prawda.

„Projekt: prawda” to pozycja. jakiej na polskim rynku wydawniczym jeszcze nie było. Książka ta jest kolażem. na który składają się miniatury Mariusza Szczygła z własnego i cudzego życia oraz powieść z 1959 roku „Portret z pamięci” zapomnianego dziś pisarza Stanisława Stanucha.

Szczygieł stawia swego rodzaju pomnik tej przebrzmiałej. ale cenionej kiedyś powieści. porównywanej w latach 60. z dziełami Sartre’a czy Camusa. Jeszcze się nie zdarzyło – uważa pomysłodawca projektu – żeby autor. którego zafascynuje jakaś książka.

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99


Szare śniegi Syberii

Autor: Ruta Sepetys

Rok 1941. Litwa. Oficerowie NKWD wywlekają rodzinę Liny z domu i wsadzają do pociągu. Celem wielotygodniowej wyczerpującej podróży w wagonach bydlęcych okaże się obóz pracy na Syberii. Tutaj każdy dzień będzie walką o życie. a zapłatą za nadludzki wysiłek niewielka kromka chleba…

Nadzieję mogą dać tylko miłość i… sztuka. Wrażliwa dziewczyna. dokumentując życie obozowe. w rysunkach ukrywa wskazówki. które mają ułatwić ojcu odnalezienie bliskich.

‚Szare śniegi Syberii’ to poruszająca opowieść o bólu. cierpieniu. strachu. ale także o miłości. nadziei i zachowaniu godności nawet w skrajnie nieludzkich warunkach.

Bohaterką tej powieści równie dobrze mogłaby być polska nastolatka. która mieszkała przed 1939 rokiem w którymś ze wschodnich polskich województw.

29.9: https://woblink.com/ebook/na-skraju-zalamania-b-a-paris-maria-olejniczak-skarsgard-33789u

Cena:


ISBN

9788365707024: Wydawnictwo

Format

32: htt

Cena: 9.99


Co mówią kości

Autor: Sue Black

Kości są ostatnimi strażnikami naszego ziemskiego życia. dającymi świadectwo. jak je przeżyliśmy. Sue Black. autorka bestselleru Co mówią zwłoki. powraca z kolejną wyjątkową książką! Tym razem ta światowej sławy antropolożka sądowa wyciągnie na wierzch sekrety głęboko skrywane w naszych kościach. od czaszki aż po stopy. Badając kręgosłup. klatkę piersiową. ramiona i dłonie. można się bowiem dowiedzieć zaskakujących rzeczy. choćby tego. że ofiara zginęła w całkiem innych okolicznościach. niż się wszystkim wydaje… To. co jemy. co robimy. dokąd się przemieszczamy. zostawia ślady. a Sue Black. dzięki niesłychanej wiedzy i doświadczeniu. potrafi krok po kroku. kostka po kostce odczytywać poszlaki niewidoczne dla innych. Wszystko po to. by odtworzyć znaczące fakty z życia tych. którzy sami nie mogą o nich opowiedzieć. Z niezwykłą wrażliwością. profesjonalizmem i… dowcipem. znanymi już z Co mówią zwłoki. Black pokazuje nam nieśmiertelność ludzkich tajemnic i przeprowadza przez najciekawsze zakamarki pracy antropologa!

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 39.9


Kubuś Puchatek

Autor: A. A. Milne

Wzruszające. pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół – pluszowych zabawek – w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością. z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają. że od wielu lat książeczki o Krzysiu. Puchatku. Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 26.99ta która musi umrzeć audiobook chomikuj, makrocząsteczki, w pułapce stachula, wielka księga nalewek, dynastia miziołków fragmenty, jan parandowski mitologia ebook, victoria gische, jak uporządkować swoje życie, swiatlo ktore utracilismy, katarzyna michalak trzy życzenia, interpretacja wyników, anna więcek, asiunia pdf, piecioksiag mojzesza…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin