:

Emocje towarzyszą nam na każdym etapie naszego życia. Czym jest złość. niezadowolenie. zazdrość? Skąd się biorą. jak nauczyć się je rozpoznawać? Osho uczy. jak radzić sobie z nimi w praktyczny i dojrzały sposób by nie ranić innych. jedocześnie nie krzywdząc siebie. Nie daje gotowych rozwiązań lecz narzędzia do pracy nad sobą. Nie udziela prostych odpowiedzi jak zapanować nad negatywnymi emocjami. daje jedynie wskazówki. jak poznając siebie. możemy wydostać się z pułapki uwarunkowań. jak zamiast tworzyć problemy. tłumić niezadowolenie i złość poszukiwać pozytywnych rozwiązań.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jeden Świat

Cena: 20


Zachłanny mózg

Autor: Sébastien Bohler

Spory odsetek ludzi zadowala się głównie jedzeniem i płodzeniem. nie przejmując się tym. że takie postępowanie prowadzi do nieracjonalnych zachowań. które niszczą ludzkość i wykańczają planetę. Tymczasem seks i pożywienie to tylko czubek góry lodowej. Żaden inny gatunek nie popadł tak dalece jak człowiek w obsesję dominacji i podnoszenia statusu społecznego. Permanentna rywalizacja społeczna jest szalenie energochłonna i w znacznym stopniu przyczynia się do degradacji środowiska. Wydawało ci się. że twój mózg jest doskonały? Niestety. możesz być w błędzie… Mózg. który wydaje się ewolucyjnie najdoskonalszym narządem. w rzeczywistości jest destrukcyjny. Przez stulecia był najlepszym sprzymierzeńcem ludzkości. zapewniając nam przewagę nad innymi. dziś jest naszym największym problemem. ponieważ ma zasadniczą wadę konstrukcyjną – jest nośnikiem nieposkromionej żądzy. Po raz pierwszy w dziejach 8 miliardów ludzi na Ziemi będzie musiało stawić czoła samym sobie. Przez swoją zachłanność i żądzę władzy nasze mózgi zgotowały nam kataklizm nadmiaru. Hiperkonsumpcja doprowadziła nas na rozdroże. Popadamy w skrajności. produkując. jedząc. a nawet zadłużając się tylko dlatego. że nie potrafimy powstrzymać naszych nienasyconych umysłów. Czy możemy naprawić ten błąd i stać się panami naszego przeznaczenia?

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 37.9


Szpony diabła

Autor: Marek Boszko-Rudnicki

Jedną z nich jest miejsce. które od zakończenia wojny strzeżone jest przez tajemniczą grupę. Jej członkowie pilnują. by to. co zostało ukryte z rozkazu najwyższych władz niemieckich III Rzeszy. nawet dziś nie dostało się w niepowołane ręce. Przypadek sprawia. że zaczynają tracić kontrolę nad sytuacją. A wszystko za sprawą dziennikarza. który otrzymuje na międzynarodowym targu staroci tajemniczą. zardzewiałą skrzynkę. która była przeznaczona dla kogoś innego. Zaczyna się polowanie. Ktoś chce za wszelką cenę odzyskać dziwny artefakt. Dziennikarz i jego przyjaciel. od lat poszukujący tajnej broni Hitlera. muszą teraz stawić czoła zagrożeniu. przed którym nie ochroni ich nawet policja i tajne służby. Istnieją bowiem tajemnice. które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego…


:

Cena:


Droga przez gorzkie łzy

Autor: Weronika Ceynowa

Los nigdy nie rozpieszczał Sabriny. dziewczyna potrafi ciężko pracować. by finansowo wesprzeć rodziców. Wie także. jak bolesnym uczuciem jest strach o życie bliskiej osoby. Zbiera środki na leczenie młodszej siostry. Niestety sama. chcąc pomóc nieznajomemu mężczyźnie. ulega poważnemu wypadkowi. Mimo splotu wielu nieszczęśliwych wydarzeń Sabrina nie ma pretensji do losu. że tak boleśnie ją doświadcza.

W szpitalu poznaje Wiktora. który szybko ulega wpływowi kobiety. Sabrina roztacza wokół siebie aurę życzliwości. a jej serce jest przepełnione nadzieją. Jak potoczą się ich losy? Czy uda się Wiktorowi odnaleźć kobietę?

Powieść czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła zaskakuje różnorodnymi formami narracji. Obok opisów znalazły się fragme

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 69.99heinrich wölfflin, diana palmer nowości, świrus, maria rostworowska, człowiek i jego symbole, ognisty tron, historia majtek, lua programowanie, metoda lean startup. wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek, doktor irka, snajperki dziewczyny z armii czerwonej, opcje strategiczne, juliusz bandrowski, dziurki w nosie, cywilizacja komunizmu pdf, instrukcja obslugi kobiety, ucieczka od wolności erich fromm, nowe oblicze greya audiobook za darmo, niesamowita słowiańszczyzna, wytrzymałość materiałów niezgodziński pdf, neuroanatomia czynnościowa i kliniczna pdf, dominik ziarkowski, nasza wojna…