EPUB.MOBI

EPUB.MOBI

154156: 31.9

https://woblink.com/product-publication/download/154156/epub

:

Cena:


Złoty sen

Autor: Andrzej Andrusiewicz

Potęga i szaleństwo. Portret imperium rosyjskiego i sowieckiego

W XIX i XX wieku Rosja. silniejsza niż kiedykolwiek. przeżyła największe ze swoich dziejowych burz. Wstrząsające nią rewolucje. zamachy oraz wojny odmieniły historię ludzkości. W ponad dwudziestu barwnych odsłonach – ilustrujących przełomowe. niejasne i ciekawe epizody oraz szczególnie ważne i fascynujące postaci – historię tę opowiada profesor Andrzej Andrusiewicz. niezrównany popularyzator i wybitny znawca przeszłości Rosji.

Rosyjska kolonizacja Ameryki. Zagadka śmierci „żelaznego cesarza” Mikołaja I. Historia budowy i niszczenia największego soboru świata. Prawda o Czarnej Sotni i o buncie pancernika „Potiomkin”. Testament Lenina. żarty Stalina. Niedoszła zagłada Moskwy podczas II wojny światowej i moskiewska bitwa o władzę 1993 roku. Gogol. Rasputin. Bakunin. Helfman. Machno i inni – owładnięci misją intelektualiści. mistycy. zbrodniarze. awanturnicy.

Wartość Złotego snu leży nie tylko w wytrawnym pisarstwie. atrakcyjnym przedmiocie lektury i naukowej rzetelności. ale także w nowych odkryciach archiwalnych i niepublikowanych w Polsce dziełach. które przysłużyły się treści książki.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788324050284: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/brat-albert-natalia-budzynska-32217u

Cena:


Para zza ściany

Autor: Shari Lapeña

Shari Lapena – Para zza ściany

Komu zaufasz. jeśli nie możesz zaufać najbliższym…

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER

„Najgłośniejszy thriller 2016 roku”.

THE STYLIST

Wszystko zaczęło się od kolacji u sąsiadów…

Wstrząsający debiut. pełna napięcia książka o młodej parze i z pozoru zaprzyjaźnionych z nią sąsiadach – są w niej zmienne nastroje. kłamstwa. zdrady oraz tajemnice pomiędzy mężami i żonami…

Anne i Marco Conti zdają się mieć wszystko – odwzajemnianą miłość. cudowny dom i śliczne dziecko. Corę. Ale pewnej nocy. kiedy przebywają na kolacji u sąsiadów. maleńka Cora znika z ich domu. Podejrzenia natychmiast skupiają się na rodzicach. Prawda o porwaniu niemowlęcia jest jednak znacznie bardziej skomplikowana…

W domu odgrodzonym od świata stopniowo wychodzi na jaw. co się naprawdę wydarzyło. Detektyw Rasbach wie. że przerażona para coś ukrywa. Z kolei Anne i Marco odkrywają. że w ich małżeństwie są sekrety. które trwają już od wielu lat. Dzień po dniu wychodzą na światło dzienne kolejne wstrząsające tajemnice – oszustwa. dwulicowość i niewierność. a czytelnik wstrzymuje oddech aż do szokującego finału.

„Skomplikowana. niesłychanie wciągająca opowieść. rollercoaster wrażeń. Szokująca narracja sprawiła. że przerzucałam kartki jak szalona”.

Tess Gerritsen.

autorka bestsellera Umrzeć po raz drugi

„Akcja doskonale skonstruowana do ostatniego drobiazgu. książka ostra jak brzytwa. Para zza ściany pozostaje w pamięci długo po przeczytaniu ostatniej strony”.

Harlan Coben

autor bestsellera Odnaleziony

„Prowokująca i szokująca! Jak dobrze możemy poznać ludzi z najbliższego otoczenia? Para zza ściany wprost przyklei cię do swoich kartek w poszukiwaniu odpowiedzi. I znajdziesz ją prawdopodobnie dopiero wtedy… gdy już będzie za późno”.

Lisa Gardner.

autorka bestsellerów Zaginiona i Złap mnie

„Przeczytałam tę powieść jednym tchem. całkowicie pochłonięta akcją. Zagadka jest rewelacyjnie skonstruowana i nadzwyczaj wciągająca!”.

Sue Grafton.

autorka bestsellera Z jak zwłoki

„Prawdziwi mężczyźni czytają powieści napisane przez kobiety. Z powodu książek takiej jak ta. Zaufajcie mi”.

Lee Child

autorka bestsellerowej serii o Jacku Reacherze

„Genialna! Jeśli ta książka nie stanie się hollywoodzkim hitem. osobiście zjem swój egzemplarz! Pasjonujący psychologiczny thriller o szaleńczym tempie nie pozwoli ci złapać oddechu. Nie da się go odłożyć na półkę. nie doczytawszy do końca”.

C.L. Taylor.

autorka thrillera Gdzie kończy się cisza?

„Dotąd myślałem. że powiedzenie »przeczytać jednym tchem« to frazes. A jednak jest prawdziwe!”

Linwood Barclay.

autor thrillera Bez śladu

„Znakomicie skonstruowany thriller”

Associated Press

„Para zza ściany trzyma w bezustannym napięciu”

The Times

„Doskonale skonstruowana zagadka”

Metro

„Pełna napięcia i zwrotów akcji”

NPR.org

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


Dziewczyny od Andersa

Autor: Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Losy 19 dzielnych kobiet. które wyrwały się ze Związku Sowieckiego i razem z II Korpusem Polskim przeszły cały szlak bojowy.

„Armii Andersa towarzyszyły niesamowite kobiety. Wyrwane ze swego dotychczasowego życia przez ślepy los dziejowej zawieruchy. w ekstremalnych warunkach wojennych te zwyczajne dziewczyny stawały się niezwykłe. Amazonki XX wieku. które walcząc z przeciwnościami losu. odkrywały swe nowe powołanie. Walczyły. choć nie to było ich marzeniem. Dzięki tej książce ich losy przestają być anonimowe i nabierają indywidualnego rysu. który uświadamia nam. jak ważne jest. by te wspomnienia nie zaginęły. by doczekały się swojej publikacji.” – ANNA MARIA ANDERS

Byłam jedną z pierwszych ochotniczek wcielonych do Pomocniczej Służby Kobiet. Dostałam mundur. Wreszcie czysta. syta i ubrana w coś innego niż łachmany. Miałam buty. pończochy. a nawet grzebień i szminkę do ust. Znów poczułam się kobietą. a nie poniżanym i poniewieranym tłumokiem.

***

Walki o Monte Cassino zaskoczyły wszystkich bezmiarem ludzkiej krzywdy. Lekarzom i pielęgniarkom w Venafro. gdzie służyła Karola. nie starczało czasu na sen. Zdarzyło się nawet. że nie odchodziła od stołu operacyjnego przez trzydzieści sześć godzin.

***

Przez sen usłyszałam przeraźliwy świst. a kiedy przetarłam oczy i usiadłam. było już po wszystkim. Nade mną̨ gwiaździste niebo. a wokół żadnego namiotu. tylko głowy ludzi. Przeszła nad nami trąba powietrzna. Ale przeżyliśmy.

Koledzy z Polskiej Armii na Zachodzie mówili o nich „PESTKI” (od Pomocniczej Służby Kobiet). Miłości. przyjaźnie. codzienne kłopoty. PESTKI po wojnie wylądowały w różnych zakątkach globu; w Afryce. w Australii. w Szkocji. Kanadzie i na Podkarpaciu.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99ewolucja człowieka sprawdzian, mężczyzna który gonił swój cień ebook, mathilde aloha, assassin’s creed odyssey książka, 80 dni dookoła świata pdf, clive cussler audiobook, far cry 2 solucja, złączeni nienawiścią doci, tłumacz polsko łaciński medyczny, stowarzyszenie miłośników literatury, matematyka od zera dla inżyniera pdf, marek migalski z żoną, sprawdzian z edukacji matematycznej klasa 2, karolina bednarz, interpretacja trenów kochanowskiego, kognitywno-komunikacyjna teoria przekładu, ebboki, książki pdf za darmo, zak i luter, ewa stawicka, jan paweł 2 encykliki, tytuł powieści joanny jagiełło, gwiezdny grunwald…