Bez parabenów

Bez parabenów

Autor: Beatrice Mautino

Maskary. woski. odżywki. toniki. dezodoranty. kremy – czym tak naprawdę się upiększamy?

Beatrice Mautino. włoska biotechnolog. ekspertka w branży chemii kosmetycznej. rozprawia się z wszechobecnymi w niej oszustwami. mitami na temat pielęgnacji i zawartością naszych kosmetyczek.

Czy cellulit naprawdę jest chorobą. którą musimy zwalczać tysiącami kremów. masaży i zabiegów?

Czy istnieje różnica między setkami oferowanych przez sklepy szamponów. których producenci obiecują inny rodzaj cudu?

Czy produkty oznakowane jako „nietestowane na zwierzętach ” rzeczywiście takie są?

Czy „paraben free” znaczy „w 100% naturalny”?

Czy włos naprawdę „oddycha” i czy możemy mu w tym pomóc za pomocą kosmetyków?

Czy jedzenie kolagenu poprawi kondycję naszej skóry?

Czy kosmetyki anti-age to skuteczny sposób na zmarszczki?

Świetny zdroworozsądkowy. poparty badaniami naukowymi i demaskujący nieuczciwe praktyki marketingowe poradnik na temat kosmetyków oraz pielęgnacji. który powinna przeczytać każda świadoma konsumentka!

Beatrice Mautino – absolwentka biotechnologii przemysłowej. doktor nauk neurologicznych na Uniwersytecie w Turynie oraz magister komunikacji naukowej. Od kilku lat zajmuje się badaniami na Uniwersytecie w Turynie. Jest komunikatorem naukowym. specjalizującym się w projektowaniu laboratoriów. interaktywnych wystaw i wydarzeń naukowych. Od 2012 roku odpowiada za program konferencji Festiwalu Nauki w Genui. Autorka trzech książek popularnonaukowych. Współpracuje z czasopismem naukowym „Le Scienze”. gdzie prowadzi rubrykę o kosmetykach.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Dzień czekolady

Autor: Anna Onichimowska

Opowieść o czasie. który wszystko zmienia. o lękach. marzeniach. tęsknocie. a przede wszystkim – o miłości. Jej bohaterowie – siedmioletni Dawid i Monika – przeżywają problemy zbyt trudne na swój wiek. Radzą sobie z nimi. oswajając rzeczywistość na swój dziecięcy sposób.

Książka została nagrodzona w I Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i jest inspiracją do filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Jacka Piotra Bławuta.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Ocalić siebie

Autor: Hanna Goworowska-Adamska

Jak wiele jest na świecie rodzin. które wydają się być szczęśliwe. poukładane i pełne miłości. a tymczasem za ścianami ich wygodnych domów rozgrywa się prawdziwy dramat? Bohaterka „Ocalić siebie” opowiada historię jednej z takich rodzin. poruszającą tym bardziej że prawdziwą. Wychowana przez ojca-tyrana. wraz z matką i siostrą doświadczyła każdego możliwego rodzaju przemocy: fizycznej. psychicznej i ekonomicznej. Po latach próbuje zrzucić z siebie ciężar negatywnych emocji. szukając wsparcia w swojej własnej. nowej rodzinie.

Ta wstrząsająca opowieść to przestroga dla wszystkich tych. którzy tkwią w związku z osobowością aspołeczną. psychopatyczną. narcystyczną. To również ważny głos zachęcający do walki o własne szczęście. godność i wolność –

32: https://woblink.com/ebook/marcel-zofia-kubiec-154279u

Cena:nuka world poradnik, maciej stajniak, zawiść john gwynne, terroryzm xxi wieku, słodkie szaleństwo belle aurora pdf, książka 365 dni pdf, portret damy henry james, książki vi keeland, ciotka julia i skryba, maria mazurek, way of life, chyłka 10, nocna runda, depesze michael herr, ciekawe scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży, książki o kulturze arabskiej, confiteor, tamta dziewcz, henry miller sexus, wiewiórowski, barbara sowa, ten jeden dzień pdf, nazywam się kurdystan, gotowi na przemoc, tryjon…