Stramer

Stramer

Autor: Mikołaj Łoziński

Nowa. długo oczekiwana książka laureata Paszportu „Polityki”.

Osobiste dramaty. miłości. zdrady i rozstania. świecące pustkami kieszenie i marzenia o fortunie. Nadzieja na sprawiedliwy świat. do którego nieuchronnie wdziera się Zagłada.

Zwyczajna rodzina. Nathan tęskni za Nowym Jorkiem. Rywka marzy o wycieczce nad morze. Wychowują szóstkę dzieci. które szybko dorastają: Rena zakochuje się ze wzajemnością w żonatym mężczyźnie. Rudek idzie na filologię klasyczną. ale jest realistą. więc znajduje pracę w Syndykacie Świec. Hesio i Salek ulegają fascynacji ideą komunizmu i grozi im aresztowanie. a Wela i Nusek nie mogą się już doczekać tej wymarzonej dorosłości.

Poznajemy każdego z bohaterów osobno. zaprzyjaźniamy się z nimi. odkrywamy ich słabości. sekrety i najskrytsze pragnienia. wchodzimy w ich świat. pełen kolorów. smaków. zapachów.

Czy domyślają się. co przed nimi? Kiedy konflikty narodowe zaczynają narastać. do świata Stramerów powoli wkrada się coś. czego jeszcze nie rozumieją. Choć już przeczuwają.

„Ta historia. opowieść o biednej. żydowskiej rodzinie mieszkającej w latach międzywojennych w Tarnowie. jest. zdawałoby się. skazana na nieuleczalny smutek i wiadome zakończenie. A jednak Mikołajowi Łozińskiemu udało się wymazać czerń. którą nasza pamięć zabarwia tamte lata. Bohaterowie nie wiedzą. co ich czeka. my wiemy aż za dobrze. Autor pozwala swoim postaciom mylić się. popełniać niezliczone głupstwa; ofiarowuje im życie. niekiedy trywialne. niekiedy pełne sensu. czasem groteskowe. wesołe i tragiczne”.

Adam Zagajewski

Sugestywna. wielogłosowa opowieść o losach żydowskiej rodziny

w międzywojennym Tarnowie. Książka. której nie da się zapomnieć.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23.73


ISBN

9788365156129: Wydawnictwo

Format

11.9: https://woblink.com/ebook/kochanki-bastardzi-oszusci-nieprawe-loza-krolow-polski-xvi-xviii-wiek-marek-teler-29488u

Cena:


Tajemnice dzieł sztuki

Autor: Joanna Łenyk-Barszcz

Przez wieki geniusze sztuki ukrywali w swoich dziełach sekretne informacje. zbyt niewiarygodne. by przekazać je otwarcie. Sekrety osobiste i historyczne. artystyczne i ezoteryczne. a czasem nawet natury kryminalnej. Czy po upływie stuleci. po wielokrotnych zmianach kodów kulturowych jesteśmy w stanie wejść w buty dawnych twórców i odkryć sekretne drogowskazy pozostawiane przez geniuszy?

  • Kod Michała Anioła – dlaczego ludzki mózg namalowany jest na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej?
  • Ostatnia melodia – muzyka zapisana pomiędzy postaciami Ostatniej Wieczerzy jako testament Leonardo da Vinci?
  • UFO w XV-wiecznych Włoszech – spotkanie z obcymi. uchwycone na renesansowym obrazie.
  • Manuskrypt. którego od sześciuset lat nikomu nie udało się rozkodować.
  • Enigma rękopisu Wojnicza.
  • Człowiek. który wiedział – jak Alfonso Ponce de Leon przewidział na obrazie swoją śmierć.
  • Zakon. skarby i Chwarszczany – z jakiego świata pochodzą dwie wieże w zachodniopomorskim kościele templariuszy?
  • Ukryty język Matejki – znaczenie symboli i historia złotego tronu.
  • Raffaello – Portret Młodzieńca – tajemnice najcenniejszego dzieła ze zbiorów polskich. zaginionego podczas II wojny światowej.
  • Drzwi Gnieźnieńskie. czy portal do praźródeł? – dokąd naprawdę prowadzą słynne Drzwi z Gniezna?

Każde dzieło jest tajemnicą. Nie trzeba wyjeżdżać do amazońskiej dżungli. by mierzyć się z tajemnicami godnymi Indiany Jonesa. Na tego. kto dokona wielkiego odkrycia w zakurzonym magazynie muzealnym. czeka nagroda – emocje. olśnienie a nawet – mistyczne objawienie. Jeden z bohaterów naszej książki właśnie takiego objawienia doświadczył. I czeka aż ktoś je przejmie od niego w wielkiej sztafecie pokoleń.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


ISBN

9788324053469: Wydawnictwo

Format

17.99: https://woblink.com/ebook/purezento-joanna-bator-33176u

Cena:


Projekt zdrowie

Autor: Anders Hansen

Włącz swoje nieaktywne geny i wyprodukuj morfinę na własny użytek – zalecają autorzy „Projektu zdrowie. Szwedzkiego poradnika inteligenta”. Carl Johan Sundberg i Anders Hansen ujawniają. jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł. 

W Szwecji nie brak harmonii w myśleniu o zdrowiu. Skandynawska mentalność pozwala poczuć smak prawdziwej wolności – w głowie i ciele. Porzućcie więc niespełniające obietnic. cudotwórcze kuracje. ale też kanapowy styl życia. Wcale nie trzeba być maratończykiem – przekonują Carl Johan Sundberg i Anders Hansen. Autorzy „Projektu zdrowie” obalają dziesiątki mitów. Dowodzą. że mylne jest wyobrażenie o niemądrym mięśniaku. bo aktywność fizyczna to inwestycja w rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Wyjaśniają też. jak przejście do autobusu może

27.9: https://woblink.com/ebook/prokurator-paulina-swist-29921u

Cena:


ISBN

9788381295635: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/o-polnocy-w-czarnobylu-nieznana-prawda-o-najwiekszej-nuklearnej-katastrofie-adam-higginbotham-170287u

Cena:hymn krasickiego, profesor dębski, kosmos carl sagan, 4-godzinny tydzień pracy pdf, dallas ’63, anioł z fatimy, prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach, kurt vonnegut książki, serca ciemności, skręcanie prętów, chrząszcz jan brzechwa, słownik pedagogiczny kupisiewicz pdf, książka czarne stopy, autyzm wyjaśnienie tajemnicy, unortodox, czas nielegałów pdf, oczy ciemności koronawirus, tygodnik po, marek banach, nunchi, drzewo do samego nieba pdf…