Gromiwoja

Gromiwoja

Autor: Arystofanes

Komedia Arystofanesa. znana również jako „Bojomira” lub „Lizystrata”. napisana została w 411 r. p.n.e. podczas II wojny peloponeskiej. Główną bohaterką jest Gromiwoja. która postanawia zakończyć wojnę peloponeską. Namawia ona inne kobiety do buntu. polegającego na odmawianiu mężczyznom współżycia. Ponadto przejmują one kontrolę nad ateńskim skarbcem. który znajduje się nad Akropolem. Utwór ma silną wymowę pacyfistyczną.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Muzyka serca

Autor: Rachael Thomas

Lysandros Drakakis umawia się z piękną pianistką Rio Armstrong. która jest przyjaciółką jego siostry – Xeny. Z niewiadomych powodów Rio nie przychodzi na spotkanie i zrywa z nim znajomość. Spotykają się po paru tygodniach przy łóżku Xeny. która uległa wypadkowi. W jej rekonwalescencji może pomóc obecność bliskich osób. dlatego Lysandros nakłania Rio. by pojechała z nimi do Grecji. Ma nadzieję. że przy okazji się dowie. z jakiego powodu Rio tak nagle go porzuciła…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Zagubiony ptak

Autor: Kosiba Jowita

W snach Klaudii. dwudziestodziewięcioletniej absolwentki wydziału sztuk pięknych. regularnie pojawia się stary dwór. otoczony umarłym ogrodem. Dziewczyna nie przywiązuje większej wagi do tych iluzorycznych wizji aż do dnia. w którym zobaczy ów dwór na jawie. Zaintrygowana. postanawia wszcząć prywatne śledztwo na temat jego przeszłości. Badając historię tego opuszczonego i nieprzyjaznego miejsca. zanurza się w głąb innej historii. znacznie mroczniejszej. która powiedzie ją do odkrycia szokującej prawdy o najbliższych jej osobach i o sobie samej.

Wydawnictwo: MG

Cena: 34.9


ISBN

9788382190540: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/obsesja-adrian-bednarek-192780u

Cena: 29.99


Koriolan

Autor: William Shakespeare

Tragedia autorstwa Williama Szekspira. której akcja rozgrywa się na początku V wieku naszej ery w Rzymie. tuż po wygnaniu Tarkwiniuszy. W mieście rozpoczynają się zamieszki. ponieważ ludzie coraz bardziej cierpią z powodu braku jedzenia. ubóstwa i coraz większej drożyzny. Zbuntowany lud za zaistniały stan rzeczy obwinia Gnejusza Marcjusza. wybitnego generała. Ten jednak nieprzychylnie patrzy na swój lud. uważając go za głupi i tchórzliwy motłoch.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51psychobiografia, stephen hawking krótka historia czasu pdf, dylemat b.a. paris, nie tłumacz się działaj pdf, encyklika veritatis splendor, lem bajki robotów pdf, maja popielska, tajemniczy ogrod audiobook, wieczny batman tom 1, wielka księga cipek pdf, psalmy pdf, lajf, krzyk zagubionych serc, kompozycja bez tajemnic, eugeniusz guz, choroby wewnętrzne kokot…