Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin

Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin

Autor: Barbara Włodarczyk

Dlaczego Rosja kocha Putina?

Nowa książka reporterki cyklu „Szerokie tory” i autorki bestsellera Nie ma jednej Rosji

Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie?

Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm?

Jak Rosja wstaje z kolan?

Wreszcie: kim naprawdę jest Władimir Putin?

Barbara Włodarczyk. doświadczona reporterka. wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie. nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję. ani na salony oligarchów. Wie. z kim rozmawiać. kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń. aby oddać to. co myślą. czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.

Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek. kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni. a równocześnie charakterystyczni – reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami. w tym relacją z bezpośredniego spotkania z Putinem.

Z jej fascynujących. lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa i rosyjskiej duszy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 21.76


ISBN

9788366335479: Wydawnictwo

Format

15.45: https://woblink.com/ebook/patyki-badyle-zajaczkowska-urszula-162330u

Cena:


Lassie.wróć!

Autor: Eric Knight

Powieść amerykańskiego pisarza Erica Knighta Lassie. wróć! należy do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.Opowiada o przygodach owczarka szkockiego.pięknej suki wabiącej się Lassie. Kiedy ją poznajemy. jest beztroskim psem spędzającym czas na radosnych zabawach ze swoim panem i przyjacielem. dwunastoletnim Joe Carraclough’em. Ale nadchodzi czas próby. w którym słodka Lassie okazuje się najwierniejszym i najbardziej niezłomnym z psów. Trudności finansowe zmuszają rodziców Joego do sprzedania jej znanemu hodowcy psów. księciu Rudlingowi. Lassie wielokrotnie ucieka nowemu właścicielowi. by powrócić do domu. Za każdym razem ojciec Joego oddaje ją. Nie pomagają błagania syna ani jego ucieczka z domu razem z Lassie. Wręcz przeciwnie. nowy właściciel w końcu wywozi ją na drugi

27.99: https://woblink.com/ebook/zwiastun-burzy-bernard-cornwell-143138u

Cena:


Gomułka

Autor: Piotr Lipiński

Czołowy komunista o przedwojennym rodowodzie. Sowieckich czystek uniknął dzięki temu. że siedział w więzieniu. Nie po raz ostatni. Po wojnie znowu trafił za kratki. Tym razem posadzili go towarzysze. Po paru latach nieobecności wrócił i stał się nową twarzą socjalizmu. Cieszył się niezwykłym poparciem społeczeństwa. które widziało w nim nadzieję na zmiany. Szybko je zniweczył i zamiast stać się drugim Nagyem czy Dubčekiem. został symbolem „dyktatury ciemniaków”. Zasłynął także ze skąpstwa. Dzielił każdego papierosa na pół. a Polakom doradzał. by zamiast cytryn jedli kiszoną kapustę. Jednocześnie jeździł ekskluzywnym mercedesem. a garnitury zamawiał u najdroższego warszawskiego krawca.

Reportaż historyczny Piotra Lipińskiego przybliża Gomułkę. który ukrył się gdzieś pomiędzy tymi dwiema postaciami.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.75jerzy menkes, darmowe ebooki pełne wersje pdf, jadąc do babadag pdf, gta online biuro poradnik, szczypta magii, srebrna zatoka pdf, jak szybko nauczyć się mówić po angielsku, śmierć popiełuszki, niegrzeczny szef whitney g, video marketing nie tylko na youtube, czas porzucenia, istj zawody, 50 twarzy greya audiobook, filmoznawstwo, florian znaniecki socjologia wychowania pdf, stary kalendarz, jan sztaudynger książki…