Leśne Warsztaty

Leśne Warsztaty

Autor: Anna Jodełka

Leśne warsztaty to nie kolejne zajęcia edukacyjne do zaliczenia po szkole ani atrakcja na wakacje. Las powinien być obecny w naszym codziennym życiu. Będąc leśnym towarzyszem. przyjacielem czy mentorem masz możliwość inspirować innych. by kontakt z naturą stał się codziennością w przedszkolach. szkołach czy pracy. Budując taką leśną wspólnotę przyczyniamy się do małych zmian. które w przyszłości będą mieć ogromne znaczenie dla naszej planety oraz przyszłych pokoleń. Nasze leśne działania mają długofalowy wymiar. który zaowocuje w niedalekiej perspektywie.

Chcesz prowadzić leśne warsztaty? Ta książka poprowadzi Cię przez wszystkie aspekty związane z organizacją tego typu zajęć.

Zawartość książki:

CZĘŚĆ 1: Leśna ścieżka

Skąd pomysł na JODEŁKA Leśne Warsztaty?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Bogowie. honor. Ankh-Morpork

Autor: Terry Pratchett

Coś nowego pojawiło się między starożytnymi miastami Ankh-Morpork i Al-Khali. Dosłownie. To wyspa. wynurzająca się z dna Okrągłego Morza Dysku.

Ponieważ jest niezamieszkana i oba miasta roszczą sobie do niej prawa. komendant Vimes ze swymi wiernymi strażnikami staje wobec zbrodni tak wielkiej. że żadne prawa jej nie obejmują. Nazywa się „wojna”.

Ale nie lękajcie się. Wszystko to dzieje się na dalekim świecie Dysku. gdzie chciwość i ignorancja wpływają na działania polityków i gdzie całkiem normalni ludzie zachowują się czasem jak totalni idioci. Krótko mówiąc. w świecie zupełnie niepodobnym. przynajmniej na pierwszy rzut oka. do naszego.

Dostajemy do rąk książkę. której wartką akcją i szalonymi przygodami zachwyci się syn. a ukrytymi aluzjami – ojciec.

Piotr Sarzyński. Polityka. 9 lipca 2005

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste. że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”. a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – ‚Kolor magii’. Po ukazaniu się w 1986 roku książek ‚Blask fantastyczny’ i ‚Mort’ Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek. jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Książnica

Format: EPUB.MOBI

32

1:

Cena:


Zabić Pattona

Autor: Martin Dugard

Wielotygodniowy numer 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”! 1.5 miliona egzemplarzy sprzedanych w USA!

Kto stał za śmiercią generała Pattona w grudniu 1945 roku? George S. Patton junior. agresywny. zdeterminowany. jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik. błyskotliwy strateg. bezwzględnie szczery. często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków. gdy 8 maja 1945 roku. w dniu zakończenia wojny w Europie. zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej. ogłaszając. że: „Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego. jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (…). Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości. ale umocniliśmy drugiego. znacznie gorszego”. Kilka miesięcy później. tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych. Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego.

Przez ponad 70 lat podejrzewano. że jego śmierć nie była przypadkowa. Na kartach Zabić Pattona autorzy opisują potężnych wrogów. którzy mogli usunąć niewygodnego generała.

Bill O’Reilly. wielka gwiazda telewizji Fox News. i historyk Martin Dugard opisują wkład generała George’a S. Pattona juniora w zwycięstwo aliantów i rolę. jaką jego 3. Armia odegrała w pokonaniu III Rzeszy. Pokazują też. że na polu polityki Patton musiał stawić czoło przeciwnikom znacznie groźniejszym i bezwzględnym niż na polach bitew.

Śmierć Pattona. zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji. zyskuje obecnie niebezpiecznie aktualne znaczenie. Słowa z maja 1945 roku: „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom. że mają iść w cholerę. zamiast ich słuchać. kiedy nam mówią. że mamy się cofnąć”. są niestety znów na czasie. Tym bardziej warto poznać kulisy tajemniczej śmierci generała Pattona.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9sponsor tom 1 pdf, założenia konstrukcyjne, fisher sutanny, zanim się pojawiłeś pdf, lee strobel książki, krzysztof pluta, jak żyć w rodzinie i przetrwać, bogdan dziobkowski, katarzyna michalak nowości, nędznicy książka pdf, barry london, paulina jabłońska, a to historia, fonologia a fonetyka, praca plastyczna z płyty cd, dam ci to wszystko, książka o psie, bad saint pdf, futbonomia pdf, królewsko obdarowany, zwalczanie korupcji, ewangelia dla nienormalnych, cukiernia pod amorem pakiet…