Nadzieje i marzenia

Nadzieje i marzenia

Autor: Magdalena Kordel

Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć. czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta. Sto pięćdziesiąt lat wcześniej. gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich. Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.

Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

:

Cena:


Blondynka w Japonii

Autor: Beata Pawlikowska

Japonia. jeden z najbardziej legendarnych krajów świata!

Kto nie słyszał o cudownie zdrowym japońskim jedzeniu. o samurajach. gejszach. japońskiej precyzji. uprzejmości. japońskich komiksach. grach i gigantycznie wielkich. nowoczesnych miastach? O japońskiej tradycji. kulturze i niezwykłej religii shinto?… O medytacji zen. japońskich drzeworytach i sztuce japońskiego minimalizmu?… O zapasach sumo. sushi i słynnej japońskiej zielonej herbacie?

Ja słyszałam.

Pojechałam do Japonii.

I okazało się. że wszystko jest inaczej!!!!!!

Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.

Cena: 27.99


Tygodnik Powszechny Wszystko co wiemy

Autor: Opracowanie zbiorowe

WSPÓŁCZESNA NAUKA SZYBKO SIĘ ZMIENIA: wczorajsze odkrycia pojutrze zostaną podważone lub tak szczegółowo uzupełnione. że o wcześniejszych doniesieniach niewielu będzie już pamiętać. Te same zjawiska wyjaśnia się za pomocą wielu konkurencyjnych hipotez lub teorii. konstruowanych w ramach rywalizujących paradygmatów. z których raz te. a raz inne zyskują największe poparcie. A nowe. coraz doskonalsze metody badawcze co rusz zmuszają do rewizji poglądów przyjmowanych dotąd niemal za oczywiste.

By za tym pędzącym korowodem odkryć nadążyć. paradoksalnie. warto czasem zwolnić lub się zatrzymać. Dlatego w szóstym specjalnym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”. które oddajemy w Państwa ręce. zebraliśmy artykuły. które nie dotyczą konkretnych. pojedynczych odkryć. ale proponuj

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


https://woblink.com/product-publication/download/18163/epub

1:

:

Cena:


EPUB.MOBI

175660: 29.99

https://woblink.com/product-publication/download/175660/epub

:

Cena:


Miasto biesów

Autor: Albert Jawłowski

W setną rocznicę zabójstwa Mikołaja II spod jekaterynburskiej Cerkwi na Krwi wyruszyła stutysięczna procesja. Lipcową nocą wyznawcy męczeńskiej ofiary cara-odkupiciela szli w kierunku ukrytej w uralskich lasach Ganinej Jamy. domniemanego miejsca ukrycia szczątków Romanowów. Wśród flag. proporców. ikon i krzyży nie było żadnych współczesnych symboli państwowych. Prawdziwa święta Rosja upadła bowiem przed stu laty wraz ze śmiercią ostatniego imperatora i jego rodziny. A carobójstwo było największą katastrofą w dziejach rosyjskiego ludu. oderwaniem się od Boga i Cerkwi.

Dla części uczestników uroczystości nocna procesja to przeżycie mistycznie i pretekst do odbycia pielgrzymki w intencji wielkiej Rosji i jej ludu. Dla innych to akt polityczny skierowany przeciwko zewnętrznym i wewnętrznym wrogom. sprzysiężeniom globalistów i masonów chcącym zniszczyć naturalny ład. piątej kolumnie. światowemu rządowi…

Albert Jawłowski wziął udział w uroczystościach. by z bliska przyjrzeć się pielgrzymom. ale wyznawcy świętego cara-odkupiciela to niejedyni bohaterowie tej książki. Oprowadzając czytelnika po Jekaterynburgu i uralskiej głubince. autor snuje wielowątkową opowieść o kraju. który nie umie rozstać się z przeszłością. o putinowskich bojarach. bogacącej się ponad miarę Cerkwi. skrajnej prawicy i rosyjskich „systemowych liberałach”. wreszcie o brutalnie tłumionych protestach młodzieży. która nie widzi przed sobą przyszłości.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 17.55


Prywatne życie łąki

Autor: John Lewis-Stempel

Pięknie napisana. refleksyjna. a zarazem dowcipna opowieść człowieka. który z czułością i pasją podpatruje pory roku mijające jedna po drugiej na łące tętniącej życiem. John Lewis-Stempel. mieszkający na pograniczu Anglii i Walii. nie tylko obdarzony jest zmysłem uważnej i życzliwej obserwacji. ale też wszystkożerną. typowo angielską ciekawością. Autor poznał rozmaite gatunki roślin i zwierząt żyjących w jego okolicy i potrafi o nich opowiadać w niezrównany oraz zachwycający sposób. Kto raz zanurzy się w ten poetycki świat pieszych wędrówek po terenach Herefordshire. ten na zawsze zmieni sposób myślenia o otaczającej przyrodzie. 

„Prywatne życie łąki” zostało uhonorowane prestiżową brytyjską nagrodą dla najlepszych książek przyrodniczych – The Wainwright Prize 2015.<

:

Cena:historia ustroju polski, analiza techniczna pdf, własny pokój virginia woolf pdf, eurokod 7 pdf, małgorzata skowronek, mój mąż potwór, gabriel pdf, utoną we łzach swoich matek, wyzsza szkola ekonomii i innowacji, bumerang program, zarzadzanie w sporcie, marcin ciszewski deszcz, remigiusz piotrowski, bitwa pod jeną i auerstadt, dziewczynka z parku pdf za darmo, farming simulator 19 opłacalność upraw…