Jankes na dworze króla Artura

Jankes na dworze króla Artura

Autor: Mark Twain

Na skutek tragicznego wypadku tajemnicze moce przenoszą Amerykanina Hanka Martina. z zawodu kowala. na dwór legendarnego króla Artura. Z miejsca popada w tarapaty. Uwięziony przez sir Sagramora zostaje uznany za ludożercę i wtrącony do lochu. gdzie oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. Hank nie byłby jednak sobą ani tym bardziej sprytnym Jankesem. gdyby nie próbował wyjść cało z tarapatów. Szybko wkrada się w łaski króla i zostaje pasowany na rycerza. Naraża się jednak porywczemu sir Lancelotowi. któremu odbija narzeczoną… „ Jankes na dworze króla Artura „ to jedna z wazniejszych powieści autora.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Odyseja

Autor: Homer Homer

Muzo! Męża wyśpiewaj. co święty gród Troi / Zburzywszy. długo błądził i w tułaczce swojej / Siła różnych miast widział. poznał tylu ludów / Zwyczaje. a co przygód doświadczył i trudów! / A co strapień na morzach. gdy przyszło za siebie / Lub za swe towarzysze stawić się w potrzebie. / By im powrót zapewnić! Nad siły on robił. / Lecz druhów nie ocalił: każdy z nich się dobił / Sam. głupstwem własnym. Czemuż poświęcone stada / Heliosowi pojadła niesforna gromada? (Fragment)

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


ISBN

9788380757059: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/perfekcyjne-klamstwo-joanna-grabarek-minka-kent-147560u

Cena:


Perfekcyjne kłamstwo

Autor: Minka Kent

Psychologiczny thriller z niepokojącym zakończeniem autorki „Idealnego życia”.

Zaginięcie pewnej kobiety odsłania sieć tajemnic w pozornie spokojnym miasteczku. w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko.

Meredith Price wiedzie niemal idealne życie. Jej mąż – Andrew – to niezwykle przystojny i spełniony makler giełdowy. Oboje żyją w słynącym z bezpieczeństwa kurorcie wypoczynkowym. Po trzech latach małżeństwa życie Meredith jest doskonale przewidywalne. Aż do dnia. w którym znika.

Jej samochód. z kluczykami w stacyjce. torebką i telefonem na siedzeniu. znaleziono na pustym parkingu przy galerii handlowej. Brak śladów walki sugeruje. jakby rozpłynęła się w powietrzu.

Meredith była powszechnie lubiana i nie miała żadnych powodów.

:

Cena:


Pięć kluczy do uważnego porozumiewania się

Autor: Susan Gillis Chapman

Dziś coraz częściej nasz bezpośredni kontakt z innymi ludźmi zastępują sms-y. maile. Taka „zamknięta” komunikacja nie pozwala wykorzystać możliwości naszych i naszych rozmówców. Tymczasem dobre porozumiewanie się to podstawa każdego udanego związku – w małżeństwie. rodzinie. wśród przyjaciół i współpracowników. A praktyka uważności pomaga porozumiewać się lepiej i skuteczniej.
Pięć kluczy do uważnego porozumiewania się to: milczenie. odzwierciedlenie. zachęcanie. dostrzeganie i reagowanie.
A oto proste ćwiczenia. dzięki którym zmienisz to. jak mówisz i słuchasz:
• Klucz do uważnej obecności tu i teraz: czujne ciało. czułe serce. otwarty umysł – by wyeliminować wszystko. co nas rozprasza.
• Klucz

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9kontratyp mroz, zapomnieć różę, darmowe-ebooki, stanisław zięba, ksiazka slepnac od swiatel, książki fnaf, doniesienia z pola walki, anna ikeda, artur lipiński wiek, tanie ebooki, andrew huang, księgi jakubowe audiobook peszek, dwojra zielona streszczenie, legenda sherwood, piekna i mloda, kulturystyka dla każdego, 365 dni film chomikuj, trzej muszkieterowie pdf, dzieci ulicy w polsce, in vitro rozenek, adam przechrzta cień, sąd najwyższy stanów zjednoczonych…