Licencja na dorosłość

Licencja na dorosłość

Autor: Małgorzata Karolina Piekarska

Aleks dostał się na wymarzoną anglistykę. ale niestety do Łodzi. Czy poradzi sobie w obcym mieście? Maciek próbuje odnaleźć Małgosię. która zniknęła bez wieści. Tylko czy Małgosia chce być znaleziona? Kamila i Marcin są jak ogień i woda. jednak coś ciągnie ich do siebie. Michał i Kinga coraz częściej się mijają – ona pochłonięta pracą. on sprawami nowej rodziny… Kto kogo kocha naprawdę? Czy przyjaźnie zawarte w gimnazjum i liceum przetrwają?

Kontynuacja bestsellerowej „Klasy pani Czajki” i „LO-terii”. Napisana wartkim. współczesnym językiem opowieść o wkraczaniu w dorosłość i poszukiwaniu własnej drogi.

Małgorzata Karolina Piekarska – dziennikarka prasowa i telewizyjna. pisarka. W latach 1996-2017 była związana z TVP. Pisała m.in. do „Twojego Stylu”. „Expressu Wieczornego”. „Sztandaru Młodych”. „Victora-gimnazjalisty”. „Wyspy”. Od początku istnienia „Cogito” przez 12 lat publikowała w nim artykuły. reportaże i wywiady. To w tym dwutygodniku przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony „Wzrockowisko”. przynosząc popularność wśród młodego pokolenia. Autorka powieści dla młodzieży „Klasa pani Czajki”. „LO-teria”. „Tropiciele”. „Dzika”. a także książek dla dorosłych „Czucie i Wiara. czyli warszawskie duchy”. „Kurs dziennikarstwa dla samouków”.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 35.9


Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć

Autor: Gary Keller

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy. czasu i satysfakcji z życia.

A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy. obowiązków i stresu.

Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą. w jaki sposób koncepcja JEDNEJ rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia. wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty.

Czasami twoja JEDNA rzecz będzie pierwszą rzeczą na liście. Czasami – jedyną.

Ale zawsze to właśnie ona przyniesie niezwykłe efekty.

Jaka jest twoja JEDNA rzecz?

W obliczu niepewności. nieprzewidywalności i turbulencji współczesnego świata najtęższe głowy sięgają w życiu i w biznesie po modele oraz strategie. które łączą całościowe i procesowe podejście do rzeczywistości (complexity) z poszukiwaniem prostych i trafnych rozwiązań złożonych problemów (simplicity). W ten sposób rozwija się nowa filozofia. język szkoły życia (simplexity). do której należy ta książka. Jest po prostu świetna. Wprowadzamy ją na listę lektur Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Values.

Jacek Santorski. konsultant. dyrektor Akademii i co-chairman Values

Moda na minimalizm trwa. Gary Keller i Jay Papasan. autorzy Jednej rzeczy idą jednak o krok dalej. Zamiast przekonywać nas do pozbywania się kolejnych rzeczy z szaf i kredensów. proponują prawdziwą rewolucję w myśleniu. Sukces polega na robieniu wszystkiego. co właściwe. a nie na robieniu właściwie wszystkiego – piszą. Proponują skupienie się na jednej najważniejszej rzeczy. zamiast wykonywania kilku naraz. Jak jednak wybrać tę jedną jedyną rzecz? O tym też piszą. Przede wszystkim jednak rozgrzeszają tych. którzy nie potrafią i nie chcą być w kilku miejscach w tym samym czasie i łapać kilku srok za ogon! Wielozadaniowość jest passé! Pora w to uwierzyć.

Joanna Olekszyk. „Sens”

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


Korzenie zła

Autor: Roberto Costantini

Druga część bestselleowej TRYLOGII ZŁA

Trypolis. lata 60. XX wieku. Młodość niespokojnego Michele Balistreriego jest burzliwa jak ghibli. wiatr siekący wybrzeże tumanami pustynnego piasku. Młodzieńcze lata Mike’a naznaczają dwie okrutne śmierci. których przyczyny pozostają tajemnicą. dwie niemożliwe do pogodzenia miłości. udział w spisku przeciwko Kadafiemu i przymierze krwi. które naznaczy nie tylko ciała. ale i dusze czterech przyjaciół.

Rzym. wrzesień 1982. Młody komisarz Balistreri nocami znieczula się seksem. pokerem i alkoholem. a za dnia bez przekonania prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Anity. południowoamerykańskiej studentki zamordowanej dzień po przyjeździe do włoskiej stolicy. Zaciągnięty dług wdzięczności każe mu też czuwać nad Claudią Teodori. dziewczyną stawiającą

31.99: https://woblink.com/ebook/oko-w-oko-ze-zlem-kerry-daynes-160666u

Cena:


Grochów 1831. Niedokończona bitwa

Autor: Witold Mikołajczak

Pełna pasji i werwy książka historyczna o jednym z najważniejszych wydarzeń powstania listopadowego – bitwie pod Grochowem. Autor pokazuje prawdziwe oblicze wojny polsko-rosyjskiej 1830–1831. Z nieprzeciętną wiedzą i dokładnością odtwarza kontekst historyczny. przebieg bitwy i stojące za nim decyzje. Poświęca też uwagę bohaterskim czynom pojedynczych żołnierzy i całych jednostek wojskowych. nie zapominając o ludzkim wymiarze bitwy. Ostre. realistyczne spojrzenie. błyskotliwa polemika z dotychczasowymi analizami. sięgnięcie do słabo znanych źródeł – wszystko to sprawa. że ta książka porwie każdego. kto choć trochę interesuje się historią. Witold Mikołajczak ur. 1 stycznia 1965 w Wągrowcu. Ukończył studia historyczne na UAM w Poznaniu. Debiutował książką „Grunwald 1410. Krok od klęski”. W swoich publikacjach polemizuje z utartymi poglądami. jakie dominują w tzw. literaturze naukowej na temat bitwy grunwaldzkiej.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 20


Jak mówić. żeby maluchy nas słuchały

Autor: Joanna Faber

Podręcznik niezbędny dla każdego. kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi. poprzedzony przedmową Adele Faber. jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić. żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać. żeby dzieci do nas mówiły. nazwanego przez „The Boston Globe” „biblią wychowania”.

Jak poradzić sobie z maluchem. który nie chce myć zębów. odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju? Jak mówić. żeby maluchy nas słuchały to kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat. Autorki. Joanna Faber (córka Adele) i Julie King dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. a także wyciągają wnioski z wielu rozmów z rodzicami i specjalistami i za pomocą autentycznych historii oraz komiksów znanych z poprzednich tytułów w serii dostarczają szeregu praktycznych narzędzi i wskazówek. jak się komunikować. rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje. nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 29


Mężczyzna w brązowym garniturze

Autor: Agata Christie

Anna marzy o przygodzie. Gdy przypadkiem zostaje świadkiem śmierci mężczyzny. temperament dziennikarza śledczego każe jej wyruszyć w rejs do Afryki. Wśród ekscentrycznych pasażerów statku może być morderca. ale nikt nie jest tym. za kogo się podaje. Podczas podróży Anna wpada w sam środek brylantowej afery. potem afrykańskiej rebelii. a mężczyzna w brązowym garniturze dziwnie często pojawia się na jej drodze…

Powieść awanturniczo-przygodowa w egzotycznej scenerii (echa podróży Agaty Christie) z pochwałą kobiecej niezależności.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 17.99


ISBN

9788365843364: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/przysiega-milosci-susan-anne-maso

Cena:


Prószyński i S-ka

Format: EPUB.MOBI

28

1:

Cena:


ISBN

9788380757059: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/perfekcyjne-klamstwo-joanna-grabarek-minka-kent-147560u

Cena:lekkie porażenie mózgowe, david icke największy sekret, bajka dla doroslych, gra o tron edycja ilustrowana, fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego pdf, sklep ebook, poradnik perfekcyjna pania domu rozenek, pieśń miecza, agata juruć, ebook, kangurek kao 2 poradnik, obsługa ruchu turystycznego pdf, cierpienia młodego wertera, paweł sosnowski, wiktymologia hołyst, dzien ostatnich szans, książki o sztucznej inteligencji, e-booki, zakazana żona pdf, dieta w chorobie hashimoto lewandowska, ogień i krew cz 2, pierwszy raz książka, 21 lekcji na xxi wiek recenzja, maria kózka…