ISBN

ISBN

9788327639905: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/inna-kobieta-daniel-silva-138583u

Cena:


Po trochu

Autor: Weronika Gogola

Najlepsze historie z życia zawsze opowiada się po trochu. po kawałku. Ktoś coś zapamiętał i z tej pamięci rodzą się najpiękniejsze opowieści. Zupełnie tak. jakby siąść z przyjacielem i zacząć rozmowę: o sobie. o dzieciństwie na wsi. o Mamie. a jeszcze bardziej o Tacie. o wujkach. ciotkach. kuzynach. W takich chwilach chodzi o to. by mówić najprościej – bez zadęcia. bez patosu. bez wstydu: o pierwszych widzianych pożarach. o stratach. które przygotowują nas na kolejne odejścia. o czarach. o sikaniu na stojąco. o wsi. o „fuszkach życia”. o tym. że Mama mogłaby być Stingiem. ale jej się nie chce.

 

I właśnie tak. jak w zwykłym życiu. o najważniejszych sprawach. i o tych całkiem zwyczajnych. które zna każdy – Weronika Gogola opowiada w Po trochu.

 

To jest pełna życia

32.99: https://woblink.com/ebook/bilans-krzywd-dariusz-kalinski-134107u

Cena:


ISBN

9788379765928: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/zbigniew-ksiaze-polski-norbert-delestowicz-27462u

Cena:


146178

34.9: https://woblink.com/ebook/dom-nad-jeziorem-tasmina-perry-146178u

1

:

Cena:


What the F

Autor: Benjamin K. Bergen

Jak to możliwe. że pacjenci po zawale. utraciwszy zdolność mówienia. wciąż krzyczą Szlag!. gdy są zdenerwowani? Jak to się stało. że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne. a kupka tylko dziecinna? I dlaczego. chcąc kogoś obrazić. prostujemy środkowy palec?

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach. kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”. zastąpić gwiazdką. ocenzurować – lecz są tak pociągające. że nie potrafimy przestać ich używać.

Benjamin Bergen. językoznawca i kognitywista. tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje. że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć. wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi. że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne. What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich. którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.

Fascynująca podróż na styku etymologii. neuronauk i kultury„Discover”

Bergenowi udaje się nas przekonać. że warto docenić społeczną rolę „brzydkichsłów „Science”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Egomaniac

Autor: Vi Keeland

Zadziorne love story bestsellerowej autorki Gracza i serii MMA Fighter

Emerie Rose poznaje Drew Jaggera w nietypowych okolicznościach. Bierze go za przestępcę. który włamał się do jej biura. Okazuje się jednak. że przystojniak jest właścicielem lokalu. a Emerie została oszukana przez człowieka. który wynajął go jej bezprawnie.

Po kilku godzinach spędzonych na posterunku Drew lituje się nad dziewczyną i składa ofertę nie do odrzucenia. W zamian za pomoc w biurze pozwala jej zostać w lokalu. dopóki nie znajdzie własnego. Terapeutka małżeńska i cyniczny prawnik rozwodowy zostają skazani na pracę obok siebie.

Pełna temperamentu Emerie powinna być wdzięczna i nie komentować pracy Andrew. Nie może się jednak powstrzymać. Para wdaje s

31.9: https://woblink.com/ebook/ucieczka-z-auschwitz-tomasz-grabinski-katarzyna-dudzic-grabinska-wetzler-alfred-205644u

Cena:


Dziennik

Autor: Dawid Sierakowiak

Dziennik Dawida Sierakowiaka jest uznawany za jedno z najważniejszych świadectw z getta łódzkiego. Wśród znanych tego typu zapisków zajmuje miejsce szczególne. Dzięki swej błyskotliwości i spostrzegawczości nastolatek zrelacjonował w przejmujący sposób życie w anormalnej sytuacji getta: działalność organizacji młodzieżowych. warunki pracy w zakładach produkcyjnych (tzw. resortach). rozpad więzi rodzinnych. a przede wszystkim narastający i coraz bardziej dotkliwy głód. To właśnie głód staje się od pewnego momentu głównym bohaterem narracji Sierakowiaka.

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny

Cena: 15larista melissa darwood, topr książka, wyspa węży szkocja, tess gerritsen śladem zbrodni, polski nobel literacki, mika fizykoterapia, harper pdf, portugalka, uzdrawianie energią, parafrazowac, struktura funkcjonalna, polska falanga, arkady fiedler książki, serc uwodzicielka ulub, wielki projekt hawking, niezwyczajna samantha young pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin