Sukienka w żyrafy

Sukienka w żyrafy

Autor: Beata Olejnik

Po wielu latach pobytu za granicą Witold decyduje się wrócić do Polski. Zatrzymuje się w rodzinnym domu na wsi. który od śmierci ojca stoi pusty. W starej skrzyni w swoim dawnym pokoju odnajduje pamiątki dawnego życia. a wśród nich wiersz. napisany niegdyś przez jego ukochaną. Helenę. Nagle ożywają w nim wspomnienia. dotykając najgłębiej ukrytych w jego duszy miejsc. Dzień po dniu utwierdza się w przekonaniu. że musi raz jeszcze spotkać się z kobietą. która była dla niego tak ważna. a którą tak okrutnie skrzywdził. Czy jednak nie jest już za późno. by prosić o wybaczenie?

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 31


:

:

Cena:


Saga Egmont

Format: EPUB.MOBI

24.99

1:

Cena:


Przygody Tomka Sawyera

Autor: Mark Twain

“Przygody Tomka Sawyera” to słynna powieść dla młodzieży amerykańskiego pisarza Marka Twaina którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”.

Akcja powieści toczy się w miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi i najbliższej okolicy. Tomek jest sierotą. mieszka z ciotką. młodszym przyrodnim bratem Sidem i kuzynką Mary. Głównym wątkiem powieści są wspaniałe przygody chłopca w małym miasteczku.Kontynuacją Przygód Tomka Sawyera są “Przygody Huck’a”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Kształt ruin

Autor: Juan Gabriel Vasquez

„Teorie spiskowe są jak bluszcz. Vásquez. czepiają się czegokolwiek. by móc się rozrastać. i rozrastają się dopóki. dopóty nie usunie się tego. co je podtrzymuje”.

W środę 9 kwietnia 2014 roku podczas włamania do muzeum Jorge Eliecera Gaitana – kolumbijskiego męża stanu zamordowanego ponad pół wieku temu – zostaje ujęty mężczyzna. Tylko Juan Gabriel Vásquez wie. kim tak naprawdę jest zatrzymany Carlos Carballo: ogarniętym obsesją człowiekiem. który nie cofnie się przed niczym. I jednym z nielicznych. którzy znają prawdę na temat nie tylko śmierci Gaitana. lecz także morderstwa sprzed stu lat. które rozpędziło błędne koło kolumbijskiej przemocy.

Vásquez na przekór władzy. pamięci i faktom. odkrywa przed czytelnikami opowieść skrywaną w mrokach historii. Polityczne zbrodnie przeplatają się z okrutnym terrorem narcos. a rzeczywiste i urojone relacje łączą się ze sobą w skomplikowanym. wielowątkowym śledztwie. Kształt ruin to porywający thriller o poszukiwaniu prawdy. która zdaniem wielu powinna pozostać ukryta.

Juan Gabriel Vásquez – kolumbijski pisarz. dziennikarz i tłumacz urodzony w 1972 roku w Bogocie. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia sześć języków i wydano w czterdziestu krajach. Jest laureatem licznych wyróżnień literackich. m.in. English Pen Award 2012 za Hałas spadających rzeczy. nagrody Hiszpańskiej Akademii Królewskiej za Reputacje czy Nagrody Rogera Caillois. otrzymanej wcześniej przez m.in. Mario Vargasa Llosę. za całokształt twórczości. W 2019 roku Kształt ruin znalazł się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Wydawnictwo: Echa

Cena: 39.99aniol do wynajecia, randka z hugo bosym pdf, arabska córka pdf, python dla dzieci programowanie na wesoło pdf, perska kobiecość, matryca dna, czarne stopy-streszczenie, szczerze tusk, gender w polsce, norblin malarz, obcy izolacja poradnik, maria kruger karolcia pdf, swiateczny dyzur, koń na receptę, najlepsze dowcipy w sieci, hold you close pdf, harry potter kamień filozoficzny książka…