Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat

Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat

Autor: Katharina Vestre

Niesamowita podróż od komórki do człowieka

Na początku jesteś tylko maleńką komórką. Następnie dzieli się ona na pół. Z dwóch komórek robią się cztery. Osiem. Szesnaście. Wkrótce pojawiają się pierwsze zarysy człowieka. Rdzeń kręgowy. Pulsujące delikatnie serce. Kolejne są płuca. oczy. usta. Mózg. Przez kilka magicznych miesięcy ze zbitki komórek powstaje oddychający. odżywiający się. myślący organizm.

Ale jak to właściwie możliwe?

Od czasu odkrycia cząsteczki DNA biologia rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Obecnie umiemy znaleźć odpowiedzi na pytania. które niegdyś były wielką zagadką. Skąd komórka wie. że ma stać się częścią serca. a nie dłoni lub ucha? Jak to możliwe. że jednojajowe bliźnięta mają ten sam zestaw genów. ale różne odciski palców? I co tak właściwie łączy nas z muszką owocową?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


https://woblink.com/product-publication/download/151936/epub

1:

:

Cena:zamek w chmurach, potwory mitologii greckiej, cuda jana pawła ii, świat zofii pdf, diana palmer książki pdf, las na granicy światów, ksiązki nowości, gosztyła, marcin podlewski, jan chryzostom pasek pamiętniki, uwolnijcie nas stąd, wyspa na końcu świata, trzecia tajemnica, matematyka egzamin gimnazjalny powtórzenie, kim holden druga strona…