Lucca

Lucca

Autor: Sarah Brianne

Niezwykle wyczekiwana część serii „Made Men”!

Lucca od najmłodszych lat nosił w sercu mrok. Kiedy w rekordowym tempie wspinał się po szczeblach mafijnej hierarchii. uświadomił sobie. że jedyne emocje. jakie odczuwa. pojawiają się wtedy. gdy zadaje komuś ból.

Chloe z jakiegoś powodu przyciągnęła go. jak płomień ćmę. Gdy Lucca zobaczył jej blizny. zrozumiał. że musi się dowiedzieć. skąd się wzięły. Ten. kto jest za nie odpowiedzialny. zapłaci za to. co zrobił. Trafił na listę Lukki. a nikt. komu życie miłe. nie chciałby się na niej kiedykolwiek znaleźć.

Chloe nie sądziła. że ktoś mógłby przerażać ją tak jak Boogieman. Nawet Diabeł nie był na tyle straszny. Dziewczyna nie zdawała sobie sprawy. że Lucca. próbując poznać jej przeszłość. rozniesie cały mafijny świat. Jeżel

31.9: https://woblink.com/ebook/ukryte-marta-komorowska-lisa-gray-206422u

Cena:


Dymy nad Birkenau

Autor: Seweryna Szmaglewska

Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar obozu Auschwitz-Birkenau i jednocześnie jedna z pierwszych literackich relacji z piekła na ziemi.

‚Na ściany. podłogi. cegły padła tu krew i opowiada o ludziach. którzy tu ginęli. Zostali tam. gdzie polała się ich krew. To nic. że ściany później zabielono wapnem. Te ściany są nadal czerwone.’

Seweryna Szmaglewska po aresztowaniu przez gestapo spędziła dwa i pół roku w obozie Auschwitz-Birkenau. gdzie doświadczyła wyczerpującej pracy fizycznej i kilku ciężkich chorób. Gdy w styczniu 1945 r. więźniów obozu pognano w marszu śmierci. udało jej się uciec. Od pierwszych dni wolności przystąpiła do opisania tego. co niewyobrażalne. Tak w ciągu kilku miesięcy powstał pierwszy dokument o nazistowskiej machinie zagłady. Książka ukazała się przed końcem 1945 roku.
Wydanie zawiera niepublikowane listy z obozu. rysunki Seweryny Szmaglewskiej tworzone w trakcie pisania oraz fragmenty najważniejszych recenzji oraz wypowiedzi samej autorki o książce.

Pisałam w obawie. że hitlerowcy umiejący w mistrzowski sposób zacierać ślady swoich zbrodni zdołają zatrzeć je tak. by uniknąć kary. Pisałam jednym tchem. jak zeznanie świadka przed sądem. niemal akt oskarżenia. w przekonaniu. że uzupełniony innymi dowodami. natchnie on narody wolą unieszkodliwienia mordercy.
Seweryna Szmaglewska

Ta książka jest spokojna i skupiona. Nie znajdziesz w niej tanich łez. lirycznej łatwizny. koniunkturalnej kalkulacji na efekt. na egzaltację. na histerię. Znajdziesz za to surowe w swej prostocie. przejmujące prawdą oskarżenie zbrodni. oskarżenie wypisane czarną smugą krematoryjnego dymu.
Wilhelm Mach

Seweryna Szmaglewska (1916-1992) – pisarka i jedyna Polka zaproszona do złożenia zeznań w procesie norymberskim. Przyszła na świat w Przygłowie. niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Łódzkim. Po wybuchy wojny wróciła do Piotrkowa. gdzie pracowała jako ratowniczka w szpitalu i uczyła na tajnych kompletach. Osiemnastego lipca 1942 roku została aresztowana przez gestapo i przewieziona do obozu Auschwitz-Birkenau. 18 stycznia 1945 roku udało jej się uciec z marszu śmierci. Debiutowała w 1945 roku książką ‚Dymy nad Birkenau’. w której opisała swoje obozowe przeżycia. W lutym 1946 książka została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Przez lata była wiceprezesem Rady Naczelnej ZBoWiD. Opublikowała między innymi: ‚Zapowiada się piękny dzień’ (1960). ‚Czarne stopy’ (1960). ‚Niewinni w Norymberdze’ (1972). ‚Dwoje smutnych ludzi’ (1986). Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Jej stalker

Autor: Lily White

Dla fanów serii „Raw Family”!

Ari jest płatnym zabójcą. który bez emocji wykonuje swoje zlecenia. Nie ma dla niego znaczenia. kto i dlaczego staje się jego ofiarą. Najważniejsze jest wynagrodzenie. jakie otrzyma za dobrze wykonaną pracę. Jednak pewnego dnia coś dzieje się inaczej niż zazwyczaj. Kiedy Ari zabija pewnego mężczyznę. wkrótce na miejscu przestępstwa pojawia się szesnastoletnia córka ofiary.

To wydarzenie na zawsze zmienia życie Ariego. który staje się stalkerem.

Przez kolejne lata będzie obserwował nastolatkę zmieniającą się w kobietę. Będzie jej cieniem i obrońcą. Będzie pojawiał się nawet wtedy. kiedy ona wyjdzie za mąż.

Nikt nie zna jej tak jak on. Nikt nie wie. czego ona naprawdę potrzebuje. Nikt poza płatnym. pozostającym w ukryciu zabójcą.

18.89: https://woblink.com/ebook/stos-greta-drawska-204950u

Cena:


ISBN

9788378399971: Wydawnictwo

Format

46: https://woblink.com/ebook/na-wschod-od-edenu-john-steinbeck-6429u

Cena:


Stos

Autor: Greta Drawska

W SERCU CZAROWNICY NIGDY NIE WYPALI SIĘ GNIEW

Jest taki gniew. który nigdy się nie wypali i uderzy w najmniej spodziewanym momencie. Nawet jeśli udało się perfekcyjnie zatrzeć ślady.

Prokurator Wanda z niepokojem przygląda się ciału kobiety na śniegu. Wargi ofiary spina mosiężna kłódka. Szybko się okazuje. że zabita to miejscowa miłośniczka babskich plotek i tarota. Kto chciał zamknąć jej usta?

Zanim Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń zdążą wpaść na jakikolwiek trop. już robi się głośno o nowej zbrodni na Górze Czarownic. Tymczasem zbliża się sylwester. ale żadne z nich nie jest w nastroju do świętowania. Wanda całymi nocami ślęczy nad zdjęciami sprzed lat. próbując dopasować elementy układanki. Rozprasza ją migająca ikonka czatu. Ale chyba nawet pani prokurator może

49.4: https://woblink.com/ebook/uniwersalny-kalendarz-szamanski-syberyjskie-rytualy-na-zdrowie-bezpieczenstwo-i-sukces-tschenze-vadim-136479u

Cena:o króliku który chce zasnąć pdf, forza horizon 4 poradnik, korona królów peb, przyczyny konfliktów zbrojnych na świecie, maria szamot, gry komunikacyjne, geotermiczna dolina zestawy surwiwalowe, dżentelmen w moskwie chomikuj, sejmwielki, według innego klucza, inni ludzie masłowska, wojna o pieniądz 3, bielański chemia nieorganiczna pdf, jean raspail obóz świętych, władza odniesienia…