Krwawy las

Krwawy las

Autor: Geraint Jones

Za Rzym. za towarzyszy broni!

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a

Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella. Simona Scarrowa. Bena Kane’a i Conna Igguldena. realistyczną historią o filmowym tempie akcji. W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.

Nazywają go Feliksem. „szczęśliwym”. bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć. nie wie. kim jest. ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie. skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?

Realistyczne opisy brutalnych walk. rozpacz i determinacja. krew i pot. wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje. że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Brutalna. zuchwała opowieść. której akcja toczy się w zawrotnym tempie. – Anthony Riches. autor cyklu „Cesarstwo”

Krew i bebechy. ale także wnikliwe spojrzenie na wieloznaczność wojny i wierność sztandarowi. – „Mail on Sunday”

Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego. który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna.- „Sport”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Pierwsza osoba

Autor: Richard Flanagan

„Dobry pisarz musi mieć brudne ręce…” W swojej najnowszej powieści. zainspirowanej karierą autentycznego oszusta i własnym doświadczeniem z rolą pisarza widma. Richard Flanagan pyta o istotę literatury. prawdy i kłamstwa. To pierwsza po Ścieżkach Północy powieść laureata Nagrody Bookera.

W środku nocy Kif Kehlmann. młody. początkujący pisarz. odbiera telefon. Głos z niemieckim akcentem. To Siegfried Heidl. najsłynniejszy oszust w dziejach Australii. Ukradł bankom 700 milionów dolarów i czeka na proces. Wplątany w niejasne powiązania z CIA. NASA i zabójstwo wspólnika. szuka kogoś. kto napisze jego autobiografię. W sześć tygodni.

Dla Kifa to propozycja życia – honorarium. wynoszące 10 000 dolarów. mogłoby postawić jego rodzinę na nogi i pomóc mu skończyć własną powieść. Zgadza się. Jednak wraz z postępami w pracy ma coraz więcej wątpliwości. Dlaczego człowiek. który z łatwością okpił wielkich tego świata. miałby nagle zrzucić wszystkie maski i otworzyć się przed niedoświadczonym pisarzem? Dlaczego do spisania historii swojego życia Heidl wybrał akurat jego – autora książki o tasmańskim modernizmie i kilku opowiadań? Czy to wszystko nie jest czasem kolejną grą. ostatnim wielkim przekrętem króla oszustów? A jeśli tak – jaka w całej tej bladze ma być rola Kifa?

W miarę jak czas mija. a świat Kehlmanna zmierza ku wielkiemu katharsis. jedno pytanie nie daje mu spokoju: czym jest prawda? Ta frapująca. na przemian komiczna i przyprawiająca o dreszcz książka stanowi zapadającą głęboko w pamięć podróż w samo serce naszej epoki.

„Richard Flanagan to jeden z najbardziej wszechstronnych autorów. Każda z jego siedmiu powieści jest inna. zupełnie jakby nie pochodziły od jednego pisarza. Nazywano je arcydziełami. (…) Pierwsza osoba to współczesna wersja Portretu Doriana Greya”. Joyce Carol Oates. „New York Review of Books”

„Przejmująca. zabawna. niepokojąca. wzruszająca… Flanagan szczerze i uczciwie konfrontuje trudne prawdy o życiu pisarza i życiu rodzinnym. materialnym i duchowym ubóstwie. miłości. rozpaczy i pożądaniu”. „The Australian”

„Zjadliwie dowcipna… A przy tym też głęboka i dająca wiele do myślenia”. „The Bookseller”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Za cztery dni w Paryżu…

Autor: Scarlet Wilson

Gdy Sullivan Darcy dotarł do obozowiska misji medycznej w dżungli. pierwszą osobą. którą ujrzał. była doktor Gabrielle Cartier. Zaintrygowany wykorzystuje każdą okazję. by poznać ją bliżej. Spędzają razem dużo czasu. wzajemna fascynacja rośnie. Wkrótce czeka ich podróż do Paryża. po której wiele sobie obiecują. W Paryżu jednak Gabrielle zostaje nagle wezwana do powrotu do kraju. Sullivan rusza za nią…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Migawki

Autor: Claudio Magris

Świat w migawkach. Nowa książka jednego z mistrzów europejskiej literatury

Nasza współczesność. jej wady i cnoty pod piórem włoskiego mistrza z Triestu. Przez 17 lat. od 1999 roku po 2016 Claudio Magris. wybitny prozaik. eseista. krytyk literacki i tłumacz. dokumentował codzienność. tworząc krótkie zapiski – migawki – odnośnie małych i dużych wydarzeń z życia publicznego i prywatnego. polityki. sztuki. podróży. własnych przeżyć. sposobów mówienia. ekspresji i zachowania. Z tych błyskotliwych tekstów. porównywalnych do najlepszych felietonów Umberta Eco. wyłania się mała komedia ludzka. fresk naszych nerwic i tików kreślony bez moralizowania. czasem z czułością. a czasem z ironią.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Autor: T. M. Frazier

Drugi tom fenomenalnej serii Mroczne światło

Jake dokonał zemsty. a jego sumienie ma kolejną złą duszę na koncie. Jednak. kiedy Jake odbiera życie. podsyca też mrok. ten najciemniejszy w swoim sercu. Abby jeszcze nigdy nie widziała jego prawdziwej natury. w której nie brakuje zła.

Czy kobieta. która nadała jego życiu sens. przyjmie go do siebie z powrotem? Czy w końcu znajdą spokój i szczęście. którego tak naprawdę pragną?

Być może mieliby szansę znaleźć odpowiedzi na te pytania. jednak ich małe szczęścia przyćmi wkrótce zupełnie inny rodzaj mroku. kiedy do ich drzwi zapuka policja i być może w końcu Jake będzie musiał zapłacić za to. co zrobił.

__

‚A teraz weźcie głęboki oddech. ponieważ jeżeli przeczytaliście ‚Mroczną miłość’. z p

:

Cena:


Jeden na Jeden – odważne rozmowy z pracownikami

Autor: Inga Bielińska

Przywództwo w akcji. czyli efektywnie zarządzaj poprzez rozmowę!

Rozmowa menedżerska to najskuteczniejsze i najszybciej działające narzędzie mogące spowodować pożądaną zmianę. o ile… zostanie dobrze przygotowana i przeprowadzona.

Inga Bielińska i Zofia Jakubczyńska to doświadczone trenerki i konsultantki. które od 2005 roku wspierają liderów w budowaniu efektywnych zespołów. Stąd w ich książce Jeden na jeden znajdziesz głównie rzeczywiste dialogi. praktyczne wskazówki oraz opisy doświadczeń polskich liderów. a wszystko to okraszone szerszym kontekstem teoretycznym. pozwalającym lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia.

Dzięki lekturze tej książki zrozumiesz. na czym tak naprawdę polega bycie empatycznym liderem. który efektywnie

:

Cena:życie po życiu pdf, nieczysta gra haner pdf, ten dzień blanka lipińska pdf pobierz chomikuj, vi keeland przebaczenie, lovecraft audiobook, olivia gates, rozmówki polsko norweskie, wiersze liryczne, fizjologia człowieka w zarysie traczyk pdf, resortowe togi, scenariusze teatralne komedie, liana hurska-kowalczyk, stary człowiek i morze książka online, efekt dezinformacji, grey. pięćdziesiąt twarzy greya oczami christiana, co ludzie powiedzą online, łtn, podstawy terapii zajęciowej, optyka test gimnazjum, szlendak socjologia rodziny, patrz mi w oczy, renata wojciechowska…