Dziennik Galfryda

Dziennik Galfryda

Autor: Michał Zioło

Dziennik Galfryda to zapiski mnicha. trapisty. który prowadzi życie ukryte za murami klasztoru – życie egzotyczne. a zarazem powszednie. zwyczajne i proste. po prostu ludzkie. Oddany modlitwie i pracy. Michał Zioło. wnikliwy obserwator. potrafi zarazem z pewnego dystansu spoglądać na rzeczy tego świata. Pisze o życiu duchowym i osobistych zmaganiach. ale też o współczesnym Kościele i jego bolączkach. obchodzi go rzeczywistość polskiej i francuskiej polityki. uczestniczy w intelektualnej debacie. przygląda się współczesnym modom. O mnichach mówi się. że żyją poza światem i zarazem w sercu świata. Takie właśnie jest życie. którego strzępy zawiera Dziennik Galfryda.

Galfryd to imię kota z poematu Christophera Smarta. Galfryd został nazwany w tym wierszu „sługą Boga żywego. służącego Mu co dzień punktualnie i pilnie”. który „poświęciwszy uwagę Bogu i samemu sobie. poświęca ją swojemu bliźniemu”. I „mruczy z wdzięcznością. gdy Bóg pochwali go jako dobrego kota”.

Przy lekturze poematu Smarta – pisze Zioło – myślałem przekornie. że właśnie tak powinien wyglądać spełniony mnich i szczery chrześcijanin. Umieściłem więc to imię w tytule niejako „życzeniowo”. dla zawstydzenia siebie. człowieka wciąż szukającego i wciąż w drodze.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


Wspaniałość Ambersonów

Autor: Booth Tartington Newton

Nagroda Pulitzera!

Ambersonowie to najznakomitsza rodzina w mieście. Mieszkają w wielkim domu. wydają fantastyczne przyjęcia. wbrew upływającemu czasowi przeciwstawiają się wszelkim zmianom. Isabel. dziedziczka fortuny. wychodzi za mąż za człowieka całym życiem oddanego jedynie interesom. Wynagradza jej to syn. George. którego kobieta uwielbia ponad wszystko.

Po wielu latach w mieście zjawia się jej przyjaciel z młodości. teraz biznesmen inwestujący w automobile; towarzyszy mu dorosła córka. Lucy.

Historia rozciąga się na lata. Z jednej strony to melodramat. z drugiej opowieść o upadku pewnego stylu życia. Stare układy społeczne i rodowe majątki przestają mieć takie znaczenie jak niegdyś.

W takim świecie nie ma też miejsca dla rozpieszczonego dziedzica X

1:

Cena:


Hrabia Monte Christo. Wydanie dwujęzyczne z gratisami

Autor: Aleksander Dumas

Wyjątkowa. dwujęzyczna wersja (angielsko-polska) ponadczasowej historii o prawie do zemsty. sprawiedliwości. która nadejdzie nawet po wielu latach. a także sile wybaczenia tym. których kochaliśmy.

Najsłynniejsza powieść Aleksandra Dumasa ojca to dzieło. obok którego nie sposób przejść obojętnie. Zaliczany do arcydzieł literatury Hrabia Monte Christo to ponadczasowa opowieść skupiająca się na burzliwych losach Edmunda Dantesa. Dumas stworzył skomplikowanego. niejednoznacznego bohatera. który niezależnie od upływu czasu porusza kolejne pokolenia czytelników. Ta napisana z rozmachem książka to jedna z najważniejszych powieści mówiących o zemście. ale i miłości. Książka. którą każdy powinien przeczytać.

EBOOK Z GRATISAMI! – e

15: https://woblink.com/ebook/non-oui-dimkovska-lidija-danuta-cirlic-straszynska-143667u

Cena:


ISBN

9788380887015: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kreatywnosc-jezykowa-w-literaturze-i-mediach-praca-zbiorowa-bartlomiej-ciesla-magdalena-pietrzak-145665u

Cena:


Zakochany przez przypadek

Autor: Yoav Blum

Po przeczytaniu tej książki nigdy więcej nie spojrzycie na zbieg okoliczności w ten sam sposób.

A jeśli rozlany drink. spóźnienie na pociąg lub znalezienie na chodniku kuponu na loterię nie jest dziełem przypadku? A jeśli to część większego planu? A jeśli nie ma czegoś takiego jak przypadkowe spotkanie? A jeśli ludzie. których nie znamy. kształtują nasze przeznaczenie? A może nawet planują losy świata?

Troje pozornie zwyczajnych ludzi. nazywanych kreatorami przypadków. Guy. Emily i Eric. pracuje dla tajnej organizacji pozorującej zbiegi okoliczności. To. co reszta świata odbiera jako wypadki losowe. to w rzeczywistości starannie zaplanowane akcje. które mają zainicjować znaczące zmiany w życiu ich celów – naukowców stojących u progu przełomowych odkryć. artystów czekają

37.99: https://woblink.com/ebook/caly-ten-kutz-klich-aleksandra-143678u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/145902/epub

1: Autor

:

Cena:nowy rozdział biedroń, patrz madika pada śnieg, zimbardo książki, alchemik (powieść), proces kafki kawiarnia, beksińscy książka, tappi i urodzinowe ciasto, co u pana słychać pdf, powieści sensacyjne ranking, poe opowiadania, polskie tradycje i obyczaje rodzinne, biochemia wysiłku fizycznego, tatuazysta z auschwitz pdf, drugie życie izabel, samantha young ostatnia szansa pdf, gies mucha, milk and honey pdf, ebook książki…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin