Skrzynia władcy piorunów

Skrzynia władcy piorunów

Autor: Marcin Kozioł

Pierwsza część cyklu „Detektywi na kółkach”. Książka wpisana na listę lektur uzupełniającychdo klasy IV-VI szkoły podstawowej.

Kryminał z wieloma zwrotami akcji. książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek.  zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.

Julia. śliczna czternastolatka. pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”). nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców. wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop. świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii. przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt. który… pamięta swoje poprzednie wcielenia. 

Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej. w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko. czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy. zwanego Władcą Piorunów. jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne. wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.

Fantastyczne przygody i przesympatyczni bohaterowie sprawiają. że książkę czyta się jednym tchem.

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Mając 16 lat. otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School. dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994–1996) – w szkole Gordonstoun. znanej z surowych zasad i wychowywania od okresu międzywojennego wszystkich męskich kandydatów do brytyjskiego tronu. Na tej szkole wzorowała się autorka ‚Harry`ego Pottera’ – według informacji podanych w filmie dokumentalnym Discovery Channel odwiedzała szkołę. czerpiąc inspirację. W całej swojej historii w szkole uczyło się tylko dwóch Polaków. Pierwszym był Autor. 

Marcin Kozioł spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić. tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości. wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku. w wieku 16 lat (pracę nad nią zakończył rok wcześniej). Wkrótce potem ukazało się jeszcze kilka jego publikacji dotyczących programowania komputerów (Amiga).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii

Autor: Pitre Brant

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego Jezus ustanowił Eucharystię w czasie tego święta? I przede wszystkim: co miał na myśli Zbawiciel. mówiąc: „To jest Ciało moje… To jest Krew moja”?

Aby odpowiedzieć na te pytania. autor przestudiował starożytne wierzenia żydowskie dotyczące Paschy Mesjasza. cudownej manny z nieba i tajemniczego Chleba Obecności. To trzy klucze do odkrycia pierwotnego. właściwego znaczenia słów Chrystusa. które wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy. Autor wyjaśnia. w jaki sposób Jezus połączył ze sobą wydarzenia Wielkiego Czw

:

Cena:darkest dungeon arlekin, puszcza jodlowa, andrzej nowak historyk, jo nesbo pdf, pałkiewicz, napij sie i zadzwon, nawet o tym nie wspominaj, w jego oczach michalak, elle kennedy podbój pdf, król twardoch audiobook, nicolas malebranche, jo nesbo policja pdf, prawo prywatne międzynarodowe pazdan pdf, manwhore 2 pdf, logistyka międzynarodowa pdf, ksiezniczka lodu, oczy ciemności wuhan, cyberterroryzm pdf, edward dąbrowa, co to są role społeczne…