Wyprawa do starożytnego Egiptu – opowiadanie erotyczne

Wyprawa do starożytnego Egiptu – opowiadanie erotyczne

Autor: Leroy Chrystelle

„Wpatrywaliśmy się sobie nawzajem w oczy. Książę porwał mnie głębiej w noc. w zapomnienie i oderwanie od zewnętrznego świata.’.

Alia jest świetną reporterką. która nie boi się niczego. Widziała już w życiu niejeden dziw i koszmar. Reportaż o niezwykłym znalezisku archeologicznym w Egipcie ma być dla niej oddechem. niemal urlopem.

Któż lepiej pokaże jej tajemnice katakumb niż piękny i tajemniczy przewodnik. wydający się wiedzieć wszystko na temat starożytnego Egiptu? Anen zabiera Alię w zmysłową i pełną pasji podróż do serca Egiptu i jego tradycji. Ale czy to przypadkiem nie sen?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Janko Muzykant oraz Sachem

Autor: Henryk Sienkiewicz

Nowele Janko Muzykant i Sachem napisane przez Henryka Sienkiewicza. pierwsza w 1879 roku a druga w 1889. należą do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Janko Muzykant opowiada o tragicznych losach wiejskiego chłopca obdarzonego muzycznymi zdolnościami. ale obarczonego słabym zdrowiem. W niezwykle trudnych warunkach. w jakich dorastają dzieci na polskiej wsi w czasach zaboru rosyjskiego. gdzie liczy się wyłącznie siła. talent Janka nie ma wartości. wręcz przeciwnie. staje się dodatkową słabością i przyczyną jego tragicznego końca. Sachem przenosi nas do zupełnie innej rzeczywistości. do Ameryki w czasach pionierów. Opisuje losy Indianina. który jako dziecko przeżył zagładę swojego plemienia przez niemieckich kolonizatorów. W obu tekstach Sienkiewicz podejmuje temat bruta

19.9: https://woblink.com/ebook/kosmos-jest-ze-slow-genow-tomasz-200859u

Cena:


Księżna Palliano

Autor: Stendhal

“Księżna Palliano” to opowiadanie Stendhala. słynnego francuskiego pisarza epoki romantyzmu oraz prekursora realizmu w literaturze.

Utwór opowiada historię Giovanniego Carafy. który został ustanowiony księciem Palliano przez swojego wuja. który wstąpił na tron ​​papieski z imieniem papieża Pawła IV. Giovanni zostaje oskarżony o zabicie swojej żony i rzekomego kochanka.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Skrzeciuchy

Autor: Vaclav Havel

Mało kto wie. że Václav Havel był nie tylko prezydentem. dramaturgiem i filozofem. ale także… bajkopisarzem! Bohaterami swoich bajek uczynił skrzeciuchy.

Kim są skrzeciuchy? To bardzo niezwykłe istoty. Knują. majstrują. kombinują. przesuwają. a czasem po prostu niszczą. Kiedy mówią. warto zatkać sobie uszy. a gdy pukają do naszych drzwi. lepiej im nie otwierać. bo skrzeciuch to taki stworek. który potrafi wślizgnąć się wszędzie. a kiedy już się gdzieś wślizgnie – oj. biada nam!

W swoich bajkach. żartobliwych i uniwersalnych. Václav Havel krytykuje ludzkie przywary. z którymi często się spotykał i dawały mu się one we znaki. Dziś my. mali i duzi. możemy wyciągać z tych bajek wnioski. by uniknąć wielkiego niebezpieczeństwa: nie stać się skrzeciuchem.

B

Wydawnictwo: HarperKids

Cena: 9.99


Salon baronowej Wiery

Autor: Stanisław Wotowski

Romans kryminalny autorstwa Stanisława Antoniego Wotowskiego z 1932 roku. Miłość krzyżuje się w nim ze zbrodnią. a namiętność z nienawiścią…

‚Po chwili już sunęli wśród różnobarwnych par. na środku sali. A Peggy. w swej zielonej. harmonizującej ze złotem włosów. wieczornej sukience i srebrnych pantofelkach. była tak efektowna i ładna. że niejedne z zachwytem odwracały się za nią oczy. Spostrzegł to Dżordżo i coś go tknęło w serce. Postanowił wykorzystać sam na sam z kuzynką. bo w domu stale ktoś im asystował. i nieco posunąć naprzód swoje sprawy. Czyż wiecznie miał dla niej pozostać tylko nic nie znaczącym adiutantem. którego się toleruje. jako miłego towarzysza na przechadzce. lub dancingu? Tu zbiegały się jego myśli z ojcowskimi myślami. choć znajdowali się jed

7.99: https://woblink.com/ebook/sekta-diabla-stanislaw-wotowski-200933u

Cena:afirmacje dla kobiet, leksykon światła i mroku, aleksander nawarecki, chemia fizyczna zadania z rozwiązaniami pdf, camilla lackberg niemiecki bękart, struktura gospodarki światowej, spacer zdrowie, audiobook zwiadowcy, powtórzenie do egzaminu gimnazjalnego przyrodnicze pdf, demony wojny, zarys botaniki farmaceutycznej, dr dolittle audiobook, imien, ceneo?trackid=sp-006, zapowiedzi książkowe 2020, tonąca w błękicie pdf, robert monroe pdf, boże dopomóż, wojciech chmielarz książki, konwenans konstytucyjny, kienzler iwona, civilization 4 colonization…