1

1

:

:

Cena:


Fabryka Absolutu

Autor: Karel Čapek

W Czechach maszyny zwane karburatorami zaczynają wytwarzać bogów na masową skalę. Nadmiarem Absolutu zaczęto bombardować Anglię. aż w końcu na świecie nastała nieograniczona obfitość wszystkich ludzkich potrzeb. Ale jak się okazuje. ludziom potrzeba wszystkiego. tylko nie nieograniczonej obfitości. Ponadto Absolut w zależności od miejsca przybiera postać taką. na jaką jest zapotrzebowanie. W Polsce jest więc rodzajem alkoholu. w cesarstwie niemieckim został upaństwowiony. a w Czechach został indywidualistą.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 7.45


ISBN

9788366570979: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kraina-zeszlorocznych-choinek-joanna-szaranska-197808u

Cena:


To zmienia wszystko

Autor: Naomi Klein

Książka Naomi Klein w sposób wyczerpujący. świadczący o głębokiej znajomości tematu. a zarazem przystępny przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu. umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym. ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w Doktrynie szoku autorka ukazuje ciemną stronę puszczonego na żywioł neoliberalnego kapitalizmu – krótko mówiąc. jak wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji. Klein przedstawia ważniejsze ruchy obrońców środowiska. ich mocne i słabe punkty (demaskuje np. współpracę niektórych z nich z wielkim biznesem. którego działania bynajmniej środowisku nie służą). Ostrzega przed konsekwencjami ingerowania w kli

:

Cena:


Pamiętnik

Autor: – Deotyma

Wspomnienia spisane przez Jadwigę Łuszczewską. znaną szerokiej publiczności jako Deotymę. autorkę . słynnej „Panienki z okienka’. Pisarka stworzyła swój literacki pamiętnik. odwołując się nie tylko do własnych doświadczeń. ale także przywołując wydarzenia. którymi żyła ówczesna Warszawa. To ciekawy obraz życia literackiego i obyczajowego dziewiętnastowiecznej stolicy. Deotyma spisała swoje wspomnienia w 1897 roku. na krótko przed jubileuszową. czterdziestą piątą rocznicą swojej pracy literackiej.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Przygody Piotrusia Pana

Autor: J.M. Barrie

„Piotruś Pan” to powieść szkockiego pisarza i dramaturga J.M. Barrie’go. znana w Polsce także pod tytułami „Przygody Piotrusia Pana” i „Piotruś Pan i Wendy”. Głównym bohaterem powieści jest tytułowy Piotruś Pan. psotny chłopiec. który nie chce dorosnąć. Spędza on dzieciństwo w Nibylandii. gdzie przewodzi grupie Zagubionych Chłopców. Chłopiec posiada również liczne zdolności magiczne (np. potrafi latać). Jego najlepszą przyjaciółką jest wróżka Dzwoneczek. zaś największym wrogiem Kapitan Hak.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9złoto bohaterów, czasopisma pdf za darmo, nie moge cie zapomniec, największa polska w historii, jestem nudziarą pdf, koniec dekady, helen hardt opętanie pdf, raczy kon, dodaj do znajomych, wojna i miłość książka, anaruk chłopiec z grenlandii, jakobsze, trylogia husycka audiobook download, dallas ’63, sarah young, paszoznawstwo, język niemiecki effekt 1, john c. maxwell, emmanuel todd, pamiętnik 8-bitowego wojownika…