Pod słońcem

Pod słońcem

Autor: Julia Fiedorczuk

Skomplikowane ludzkie losy. a w tle – powojenna Polska

Nikt dotychczas nie opowiadał w ten sposób o naszej najnowszej historii!

Nowa powieść autorki nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”

Ludzie zanurzeni w pamięci i historii. Historia zanurzona w zmieniającym się według odwiecznych prawideł świecie przyrody. Proza pulsująca w tym samym zniewalającym rytmie.

Nowa powieść Julii Fiedorczuk – nominowanej m.in. do „Nike” za Nieważkość – to poruszająca saga o ludziach. którym przyszło żyć w trudnych czasach. adaptować się i zmieniać. a jednocześnie wciąż mierzyć z przeszłością – bo to. co odrzucone. zawsze powraca.

„Pamięć (…) jest żywa i płynie przez nas jak ukryta podziemna rzeka. żeby wybić na powierzchnię znienacka. kiedy człowiek wcale się tego nie spodziewa”.

W centrum tej opowieści znajdują się Misza i Miłka. ich niełatwe małżeństwo i życiowa droga. ale za sprawą wspomnień głównych bohaterów czytelnik podróżuje w czasie – do okresu przedwojennego i strasznych epizodów wojennych. oraz w przestrzeni – spod Białegostoku do Warszawy. a nawet za Ural.

Dzięki szkatułkom pamięci ożywają postaci z przeszłości: ojciec Miszy. Zofia – pierwsza wielka miłość Miszy. nauczyciel Franciszek. który rozbudził w nim pasję do literatury. Marianna Zającowa nazywana kochanicą diabła. Jewdokia Ziemakowa rodząca martwe dzieci czy wrażliwiec Jurek Bułka. który nasłuchiwał szumu z wnętrza ziemi.

Wśród opisanych osób znajdziemy postacie żyjące w nierozerwalnej. naturalnej łączności z przyrodą. oraz takie. które zdają się żyć jedynie w świecie lektur. wspomnień i przemyśleń. Julia Fiedorczuk kreśli niezwykle barwne i oryginalne portrety ludzi składające się na esencję wielokulturowego. wielojęzycznego i pełnego sprzeczności Podlasia.

Przekonajcie się. jaka to fantastyczna książka!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Nadgryzione jabłko

Autor: Chrisann Brennan

Steve Jobs jakiego nie znaliśmy. Osobiste i wyjątkowe spojrzenie wieloletniej partnerki twórcy Apple i matki dziecka. do którego przez wiele lat się nie przyznawał. Steve Jobs zostawił trwały ślad w rozwoju ludzkości. Bezgranicznie fascynowała go technologia. a on sam odważnie kroczył własną drogą.

Chrisann Brennan poznała go jeszcze w szkole średniej. pod szorstką powierzchownością dostrzegając wartości często niezauważane przez innych: otwarty umysł. błyskotliwość. wizjonerstwo. Pociągały ją w Jobsie przede wszystkim uduchowienie. młodzieńczy zapał i idealizm. Te cechy wywołały zauroczenie. które z czasem przerodziło się w miłość. Ale geniusz miał też swoje ciemne strony. o których Brennan nie boi się wspominać. Chłód. nieobecność i zamykanie się w sobie ta

29.9: https://woblink.com/ebook/na-gwiazdzistych-morzach-sara-sheridan-125229u

Cena:


Chłopiec z latawcem

Autor: Khaled Hosseini

Wstrząsający obraz Afganistanu – od obalenia monarchii. przez sowiecką inwazję. aż do przejęcia rządów przez talibów.

Afganistan. lata 70. Dwunastoletni Amir. syn zamożnego Pasztuna z Kabulu. wychowuje się w domu bez kobiet. By zyskać uznanie w oczach ojca. chce wygrać zawody latawcowe. Pomaga mu w tym starszy o rok Hasan. służący i towarzysz zabaw. Amir jest świadkiem napadu na Hasana przez bandę miejscowych chłopaków. Z tchórzostwa i wyrachowania Amir nie staje w obronie Hasana. a nawet doprowadza do sytuacji. w której Hasan musi opuścić ich dom.

Ćwierć wieku później dorosły Amir mieszka w USA. gdzie po wkroczeniu wojsk radzieckich do Afganistanu wyemigrował wraz z ojcem. Nie opuszcza go poczucie winy. świadomość własnej zdrady. Los daje mu szansę. by dokonać zadośćuczynienia. Mus

29.9: https://woblink.com/ebook/randka-pod-jemiola-agnieszka-olejnik-137446u

Cena:


Horyzont zdarzeń

Autor: Vladimir Wolff

Luksusowy wycieczkowiec. piękne Rosjanki. seksowna Amerykanka i kapitan Wojska Polskiego Andrzej Wirski. Wizja potężnej. nowoczesnej Rosji. marzenia o Emiracie Kaukaskim i koszmar trzeciej wojny światowej. Starcia najpotężniejszych armii od Władywostoku po Gdańsk. najnowocześniejsza technika w służbie najbardziej pierwotnych instynktów. Szeregowcy. generałowie. agenci wywiadu. cywile – bohaterowie straceńczych akcji i ofiary nuklearnych eksplozji. W najnowszej powieści Vladimir Wolff po raz kolejny udowadnia. że nie ma sobie równych i z niebywałym rozmachem kreuje obraz świata na krawędzi zagłady… lub nowej ery. Zapraszamy na pokład m/s „Valkiria”. na rejs ku nieodległej przyszłości…

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 27.99


Trzy odbicia w lustrze DODRUK

Autor: Zbigniew Zborowski

Czy można ocalić miłość. kiedy świat wokół płonie? Jak wziąć w ramiona dziecko. kiedy ręce ma się unurzane we krwi?

Latem 1939 roku Zosia marzyła o lepszym życiu. O tym. by się na dobre wyrwać z biedy warszawskiego Powiśla. zdobyć wykształcenie i spokojną przyszłość. Prawie się jej udało. Prawie. Ostatecznie jednak wszystko poszło nie tak. I to nie tylko za sprawą wojny. która zastała ją w majątku ziemskim na Wołyniu. do którego wkrótce wtargnęli Sowieci. Przede wszystkim podjęła jedną złą decyzję. która zaważyła na całym jej życiu.  Może to skutek klątwy rzuconej na nią jeszcze przed wojną? Zosia przeciwstawia się złu. uzbrojona jedynie w miłość. Do swojej córki. do wypróbowanych przyjaciół i… do tajemniczego mężczyzny o oczach anioła. któ

1:

Cena:


ISBN

9788379767212: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/matnia-malgorzata-latka-33780u

Cena:czy jesteś psychopatą, podstawy seksuologii pdf chomikuj, paulina świst komisarz pdf, krew na śniegu jo nesbo, byt filozofia, olga tokarczuk gra na wielu bębenkach, po piśmie, hierarchia wartosci, ałbena grabowska książki, biuro duchów, demian, żmijowisko audiobook, mons kallentoft, dziennik bridget jones online pl, cykl życia imperium, warsztaty prawnicze prawo rzymskie, alex ferguson być liderem…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin