O przypowieściach. św. Pawle i Apokalipsie

O przypowieściach. św. Pawle i Apokalipsie

Autor: Prof. Anna Świderkówna

W kolejnej książce profesor Anny Świderkówny Czytelnik znajdzie odpowiedź na te i wiele innych pytań. Książka została opracowana na podstawie kilkuletniego cyklu audycji prowadzonych przez Autorkę na falach Radia Józef.

Anna Świderkówna (1925–2008) – wybitna historyk literatury. papirolog. filolog klasyczny. biblistka. profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Znawczyni szeroko rozumianej kultury antycznej. w tym pism Starego i Nowego Testamentu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 17.9


ISBN

9788382261103: Wydawnictwo

Format

4.49: https://woblink.com/ebook/bezbronna-istota-anton-czechow-anonim-201349u

Cena:


All inclusive – Wyznania ochroniarza: część 2

Autor: Salt Vanessa

„Już niedługo dostaniesz. Chcę cię mieć… zaraz po Célie… a może równocześnie – mamrocze. rozpinając mi jednocześnie pasek. Ma przed sobą wielkie wybrzuszenie. wodzi po nim palcami. jedyne. czego pragnę. to wsunąć w nią tego fiuta. Natychmiast’.

W drugiej części erotyku All inclusive – wyznania ochroniarza Liam kontynuuje swoją opowieść o tym. jak został najbardziej pożądanym ochroniarzem w mieście. Liam i Mia – jego była nauczycielka francuskiego – mieli już okazję się dobrze poznać. Podczas intymnych uniesień Mia przygotowywała go do zbliżającego się spotkania z jej przyjaciółką Célie. Teraz spotykają się w trójkę na gorące rendez-vous wypełnione ponętnymi fantazjami i niespodziankami… Czy Liam sprosta oczekiwaniom tych dwóch kobiet?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


ISBN

9788726208627: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/letni-seks-2-plaza-opowiadanie-erotyczne-sodergran-alexandra-203429u

Cena:


Kredyt kupiecki. Ryzyko i sposoby jego ograniczania

Autor: Maria Sierpińska

W warunkach kryzysu gospodarczego kondycja finansowa wielu przedsiębiorstw znacznie pogorszy się w związku ze wzrostem ryzyka w obrocie gospodarczym. wzrostem bezrobocia i ograniczonym popytem na produkty i usługi. W takiej sytuacji gospodarczej. chcąc utrzymać się na rynku. wyprzedzić konkurencję. przedsiębiorstwa często prowadzą ryzykowną politykę kredytu kupieckiego. Wydłużają terminy płatności faktur. niezbyt dokładnie badają ryzyko kredytowe i narażają się na straty. Nieracjonalna polityka kredytu kupieckiego jest jedną z istotnych przyczyn upadłości zarówno dawców. jak i biorców tego kredytu.

Aby zapobiec takim sytuacjom. przedsiębiorstwa muszą prowadzić działania ograniczające ryzyko związane z kredytem handlowym. Wdrażane przez nich strategie z

:

Cena:


Wiersze prawie wszystkie. Tom II

Autor: Agnieszka Osiecka

Wiersze znane i nieznane. śpiewane i nieśpiewane. już publikowane i całkowicie premierowe!

Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne. satyryczne. dramatyczne. polityczne. rodzinne. osobiste. dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów. studentów. początkujących i zaawansowanych koneserów polszczyzny.

W zbiorze zgromadzone są zarówno teksty. które ukazywały się w niewielkich tomikach redagowanych przez Osiecką w latach 60.. 70. i 80.. jak i wiersze nigdy dotąd niepublikowane. a odkryte podczas pracy Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej nad katalogowaniem archiwum Autorki. Czytelnik znajdzie tu też teksty piosenek. których Osiecka była mistrzynią.

W wielu tekstach słychać typowe dla Osieckiej poczucie humoru. gry językowe. elementy zabawy. ale i nuty sentymentalne. Konsultantami przy wyborze wierszy byli: Magda Umer. Jan Borkowski oraz rodzina Poetki.

Agnieszka Osiecka (1936-1997)

Poetka. pisarka. dziennikarka. autorka tekstów piosenek. reżyser teatralny i telewizyjny.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 56


Nienawiść

Autor: Stanisław Srokowski

Zbiór opowiadań. który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu.

Polskie Kresy wytworzyły własną piękną legendę. zrodziły takich gigantów literatury jak Mickiewicz. Słowacki. Schulz i Herbert. ale stały się też ziemią kaźni i straszliwych zbrodni ludobójstwa. A zbrodnie te. dokonywane w latach 1939-1947 na Polakach. Żydach. Ormianach przez ukraińskie formacje nacjonalistyczne. odbijały się jak echo hańbą odwetu. ‚Nienawiść’ to książka o tamtych czasach. o rozpadzie wartości i zagładzie łacińskiej cywilizacji. o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej godności. a także o pamięci. o której Kardynał Stefan Wyszyński pisał: ‚Gdy gaśnie pamięć ludzka. dalej mówią kamienie’. Ten zbiór wstrząsających opowiadań nie pozwala. by tylko kamienie mówiły. W pełnych głębi i prawdy obrazach Srokowski ocala świat. o którym wielu chciałoby zapomnieć. Z niezwykłą ekspresją i wrażliwością pochyla się nad każdą ofiarą. jednoczy się z każdym cierpieniem i przestrzega przed nienawiścią.

Stanisław Srokowski – poeta. prozaik. dramaturg. krytyk literacki. tłumacz. Urodzony na Kresach; po wypędzeniu w 1945 r. wraz rodziną osiadł w Szczecińskiem. Studiował na WSP w Opolu (dyplom 1960). pracował w Legnicy. jako nauczyciel. Po Marcu 68 zmuszony do opuszczenia szkoły. zamieszkał we Wrocławiu. zatrudniony m.in.. w Klubie Seniora i jako dziennikarz. W stanie wojennym wyrzucony z redakcji; blisko dwa lata bezrobotny. W okresie 1990-1993 wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Aktywny uczestnik działań na rzecz odnowy moralnej. społecznej i politycznej kraju. Założył Solidarność w redakcji ‚Wiadomości’. doradzał Z.W. NSZZ Solidarność R.I. we Wrocławiu; był rzecznikiem prasowym związku. Autor wielu powieści. m. in. ‚Duchy dzieciństwa’. ‚Repatrianci’. ‚Lęk’. ‚Anioł zagłady’. trylogii kresowej ‚Ukraiński kochanek’. ‚Zdrada’. ‚Ślepcy idą do nieba’. zbioru opowiadań ‚Strach’ oraz tomów poezji (m. in. ‚Strefa ciszy’. ‚Akty’. ‚Zjadanie’. ‚Miłość i śmierć’. ‚Liryki’). a także książek biograficznych. sztuk teatralnych i słuchowisk.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4leczenie uzależnionego umysłu, zanim umarłam, absolwentka sj hooks, równowaga wodno elektrolitowa, tron prawdy pdf, gordian pdf, ekonomia miedzynarodowa, zofia nałkowska granica audiobook, świat ktory nie nadejdzie, dziennik szalonego starca, darmowe pdf książki, syper, marek lehnert, kindle mobi czy epub, skin coach opinie, technologia podstawowych syntez organicznych pdf, romantyczność mickiewicz opracowanie, wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego…