Mała encyklopedia małżeńska

Mała encyklopedia małżeńska

Autor: Krystyna Kofta

Wedle niejednej encyklopedycznej definicji. małżeństwo to przyczynek do założenia rodziny oraz posiadania dzieci. Stosunki seksualne są w nim jasno określone. nadzieje z nimi związane również.

Rzeczywistość jednak udowadnia. że małżeństwo jest czymś więcej. a słownikowe pojęcia nie nadążają za prawdziwym życiem i wszystkim. co ze sobą niesie.

Krystyna Kofta podejmuje się wnikliwej analizy wszystkich spraw wokół szacownego matrymonium. Z właściwą sobie dozą ironii i humoru rozprawia się z powiedzeniami. takimi jak „Małżeństwo jako lek’ czy z określeniami w stylu „Pożycie małżeńskie’. ‚Pożycie – czyli życie po życiu?’ – pyta Kofta.

Ta książka to skarbnica błyskotliwych i trafnych spostrzeżeń na temat tego. co nas czeka po sakramentalnym ‚t

2.99: https://woblink.com/ebook/pozadanie-10-przyjaciele-od-seksu-opowiadanie-erotyczne-malva-b-198395u

Cena:


Obłęd: powieść fantastyczna

Autor: Mieczysław Schreiber-Łuczyński

Hawrick jest ekscentrycznym mężczyzną o zagadkowym trybie życia. Niegdyś przeżył zawód miłosny. teraz dystansuje się od ludzi. Jego pasją jest praca. uwielbia rozmyślać. co skutecznie zastępuje mu towarzystwo. Pewnego dnia zjawia się na Oksfordzie. gdzie trafia na wykład. który wygłasza profesor Browning. Hawrick zaczepia Browninga pytaniem. czy atomy potrafią czytać. Opowiada mu także o czasach. w których pracował jako mydlarz. Następnie prezentuje profesorowi niewielki przyrząd. który w niewytłumaczalny sposób zmienia właściwości zegarka. Zafascynowany profesor zaprasza go do siebie. by porozmawiać o tajemniczym przyrządzie. Podczas wizyty Harwick chętnie opowiada o swoim życiu. Browninga interesuje jednak tylko niezwykłe urządzenie.. Profesor postanawia. że bez wzglę

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Zagadka piaszczystych ławic: Dziennik tajnej operacji na Morzu Północnym

Autor: Erskine Childers

Co może łączyć poszukiwaczy złota w zatopionym okręcie napoleońskiej fregaty. niemieckiego oficera marynarki wojennej i tajemniczego milionera? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć dwójka przyjaciół. Podczas sztormu na morzu omal nie dochodzi do katastrofy. Prowadzi do niej wydawałoby się drobny błąd nawigacyjny. Jachtsmen podejrzewa. że zdarzenie mogło nie być tylko nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Być może jego znaczenie jest znacznie głębsze i dotyczy strategii wojennej wielkich mocarstw Europy.

„Zagadka piaszczystych ławic’ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klasyków literatury marynistycznej. Wydana w 1903 roku została okrzyknięta pierwszą powieścią szpiegowską na świecie. Przetłumaczono ją na kilkanaście językó

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


ISBN

9788726538540: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/pozadanie-12-rola-opowiadanie-erotyczne-malva-b-198423u

Cena:


Maigret podróżuje

Autor: Georges Simenon

W paryskim hotelu George V mieszkają ci. których świat zalicza do elity. Chociażby pułkownik David Ward – który zostaje znaleziony martwy w wannie w swym pokoju. Albo hrabina Louise Paverini. podobno jego kochanka. która po próbie samobójczej trafia do szpitala i stamtąd niespodziewanie ucieka. Samolotem do Nicei.

I teraz komisarz Maigret musi ruszyć jej śladem. poznając przy okazji ten ekstrawagancki światek. szokujący go coraz bardziej z każdym spotkanym milionerem…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99


ISBN

9788726534658: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/szach-ali-kuli-mirza-ludwik-marian-kurnatowski-199234u

Cena:


Atma

Autor: Maria Rodziewiczówna

Młody Adam Jaworski boryka się z problemami egzystencjalnymi. Decyduje się na ostateczny krok i pragnie pozbawić się życia. Doznaje widzenia. w którym jego dusza przenosi się w zaświaty. Tam spotyka Boga. który nakazuje mu poprawę i kieruje go ponownie na ziemię. Przed powrotem Adam spotyka jeszcze jedną osobę. Atmę – kobietę. którą nieoczekiwanie pozna także w realnym życiu. Co wyniknie z tej znajomości?

„Atma’ to najbardziej mistyczna powieść w dorobku Marii Rodziewiczówny. Odzwierciedla fascynacje autorki wschodnią filozofią. którą próbuje pogodzić z wiarą katolicką. To uniwersalna historia o miłości i przebaczeniu.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


Bramy strachu

Autor: Emma Popik

Do bram Miasta zbliża się nieznajomy przybysz. Strażnicy początkowo nie chcą go wpuścić. Nie tak łatwo dostać się do środka. Jednak mężczyzna nie daje za wygraną. Proponuje najwyższą cenę – własne życie. Czy jego obecność zmieni miejską społeczność i uratuje mieszkańców przed narastającymi problemami?

„Bramy strachu’ to dwa opowiadania. w których rzeczywistość miesza się z fantastyką. Przedstawia świat. który ulega przemianom. niekoniecznie na lepsze. Okrucieństwo. choroby i zatracenie w świecie wirtualnym to tylko niektóre z problemów. z którymi zmierzyć się muszą bohaterowie.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Jaszczur

Autor: Honoré de Balzac

Mieć czy być?

Odpowiedź na to pytanie popycha Rafaela de Valentina do samobójczych myśli. Jego życie naznacza permanentny brak. Traci rodzinę. przeżywa nieszczęśliwą miłość. nie potrafi spełnić się zawodowo ani jako dramaturg. ani jako filozof. Do tego przegrywa wszystkie swoje pieniądze.

Czy w świecie zdominowanym przez materializm i gromadzenie dóbr jest w stanie przywrócić człowiekowi wiarę w sens jego istnienia?

Gdy Rafael przypadkiem trafia do sklepu z działami sztuki. wydaje się. że szczęście może powstać jedynie dzięki magii… Mężczyzna natrafia bowiem na nietypowy talizman.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99baxter stephen, snyder o tyranii, najlepszy powod by zyc pdf, leszek bielecki, nasze małe kłamstwa, kompetencje społeczne pdf, polskie wulgaryzmy, mądrość i cuda świata roślin, karty do nauki czytania pdf, biblia. wielkie opowieści starego testamentu, koszty w transporcie, leah gubi rytm, autocad książka pdf…