:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/146825/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788380756557: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dziecko-z-mgly-renata-kosin-143967u

Cena:


Studia z etyki słowa

Autor: Paweł Kuciński

Od dwóch lat w „Obserwatorium etyki słowa” badamy język mediów w jego relacjach do systemu wartości. które my. Polacy i Europejczycy. uznajemy za ważne. Ta książka to fragment wyników naszych badań. cząstkowa odpowiedź na pytanie o to. jak mówimy o wartościach. do jakich wartości odnosimy oceniane przez nas postawy ludzi. jakie właściwości języka wykorzystujemy. oceniając i wartościując. (…) Wszystkie nasze analizy prowadzą do wniosku. że teksty tygodników opinii nie tylko wpisują się w dyskurs podziałów. ale też świadomie go podtrzymują. Zastanawiające. że w naszym odzyskanym ponad dwadzieścia lat temu domu możemy się dzielić. używając pojęcia patriotyzmu. że mówiąc o tym domu. sięgamy po określenia Tuskoland albo Kaczystan. Zastanawiające. że możemy porozumieć

Wydawnictwo: Elipsa

Cena: 25.2


Zmiana kursu

Autor: Maureen Sherry

Mądry. cięty. szczery obraz tego. co to znaczy być kobietą na Wall Street. Świetna książka.

Reese Witherspoon

Jest rok 2008. Isabelle. trzydziestokilkuletnia wysoko postawiona pracownica Wall Street. z pozoru ma wszystko: wielkie mieszkanie na Upper West Side. trójkę zdrowych dzieci. przystojnego męża. stanowisko dyrektora zarządzającego w dużym banku inwestycyjnym. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Jej środowisko pracy przypomina męski akademik. mąż uważa. że podjęcie jakiegokolwiek zatrudnienia jest poniżej jego godności. a logistyka opieki nad dziećmi spada w głównej mierze na jej już mocno obciążone barki.

Wtedy pojawia się Henry. były narzeczony. z którego nigdy się do końca nie wyleczyła. dziś magnat branży hedgingowej. Zostaje jej największym klientem i Belle ma okazję się przekonać. jak mogłoby wyglądać jej życie. gdyby wciąż byli razem. Podczas gdy Henry dąży do odzyskania Belle. seksualnie napastowane kobiety z jej biura podejmują działania na rzecz poprawy warunków pracy i werbują Belle do sekretnego ‚klubu szklanego sufitu’. którego celem jest zmiana zdominowanej przez mężczyzn kultury bankowej i walka o równą płacę za równą pracę. W tym samym czasie Belle wyczuwa. że rynki finansowe zmierzają ku. jak się wkrótce okaże. historycznemu krachowi. kiedy zaś dojdzie do nieuchronnego tąpnięcia. zmieni się wszystko: jej małżeństwo. kariera. stan jej konta bankowego i męsko-szowinistyczne zachowanie współpracowników.

Prawa do sfilmowania powieści wykupiła Reese Witherspoon. która nazwała ją książką ‚mądrą. ciętą i szczerą’. Zabawna. na czasie i często szokująca opowieść.

Dowcipna. napisana ze znawstwem realiów powieść Maureen Sherry o kobiecie. która pełni kierowniczą funkcję na Wall Street. a jednocześnie próbuje być matką i żoną. jest pasjonującym. żartobliwym i momentami romantycznym wezwaniem do boju dla każdej kobiety. która kiedykolwiek dążyła do tego. by mieć wszystko. ale od mężczyzn słyszała. że nie ma na to szans.

‚Entertainment Weekly’

Zabawna. na czasie i często szokująca… Nawet jeśli nie macie życia jak z bajki. ‚Zmiana kursu’ zabawi. nauczy. a i może skłoni was do tego. żebyście trochę mocniej przytulili swoich najbliższych.

‚Washington Post’

Dowcipna powieść Maureen Sherry rozwija się jak film… wręcz słyszę ścieżkę dźwiękową z ‚Money Changes Everything’ w wykonaniu Cyndi Lauper.

‚Dallas Morning News’

Jak się okazuje. korporacyjny seksizm i kryzys hipoteczny mogą bawić do rozpuku. przynajmniej gdy przedstawione są tak jak na kartach tej rozkosznie komicznej powieści… Nie dość że niezwykle zabawna. to jeszcze pouczająca.

‚Kirkus Reviews’

Połączenie ‚Pracującej dziewczyny’ z ‚Wilkiem z Wall Street’. rzut oka za kulisy świątyni elity finansowej. odsłonięte przez przenikliwą. inteligentną kobietę. zmuszoną funkcjonować w świecie męskich układów.

Jill Kargman. autorka ‚Odd Mom Out’

‚Zmiana kursu’ to dogłębnie oddająca ducha czasu powieść o macierzyństwie. małżeństwie. mizoginii. żądzy. ambicji. odkrywaniu prawdy. rozczarowaniu. kapryśnych opiekunkach do dzieci i krakersach na podłodze. powieść. która (co chyba najważniejsze) pod każdym względem jest wiarygodna. To jednak nie wszystko. Książka Sherry jest również przezabawnym i często zjadliwie krytycznym studium sekretnych reguł i praktyk panujących w elitarnym. społecznie zacofanym plemieniu mężczyzn. którzy realnie rządzą światem.

Wednesday Martin. autorka ‚Naczelnych z Park Avenue’

Maureen Sherry pokazuje. jak to jest być kobietą w napędzanym adrenaliną. złożonym. ekscytującym. dającym spełnienie i wymagającym środowisku Wall Street. Prawdziwy roller-coaster. na którym nie zaznacie chwili nudy.

Amy Goodfriend. dyrektor wykonawcza Goodfriend Partners. dawniej partner w Goldman Sachs.

Po dwunastu latach pracy na Wall Street. Maureen Sherry. niegdyś najmłodsza dyrektor zarządzająca w historii Bear Stearns. zmieniła bieg swojego życia i ukończyła studia humanistyczne na Columbia University. a następnie zajęła się powieściopisarstwem i pomocą w nauce dzieciom ze szkół w trudnych dzielnicach. Jej debiut. ‚Walls Within Walls’. powieść detektywistyczna dla młodych czytelników. otrzymał nagrody dla najlepszych lektur w Teksasie i Connecticut. a Amerykańskie Stowarzyszenie Biblioteczne obwołało autorkę jednym z najbardziej obiecujących nowych głosów w literaturze. Maureen zasiada też w zarządach licznych organizacji charytatywnych. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i czwórką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9japoński wachlarz bator, wałęsa żyd, kochaj wystarczajaco dobrze, remigiusz mróz chyłka tom 1, wszystkie nasze obietnice chomikuj, scott sigler, cenckiewicz wałęsa, epub to mobi kindle, manifest komunistyczny książka, lesława jaworowska, felix net i nika pdf, james gleick, kolorowanka gra o tron, trening motywacyjny, prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol chomikuj, chiny tradycje, reformy grabskiego…