Psalmy przyszłości

Psalmy przyszłości

Autor: Zygmunt Krasiński

Zygmunt Krasiński. jeden z trójcy wieszczów. największych poetów polskiego romantyzmu. pisał „Psalmy przyszłości” w Paryżu w latach 1844–1848. Na zbiór składają się: „Psalm wiary”. „Psalm nadziei”. „Psalm miłości”. „Psalm żalu” oraz „Psalm dobrej woli”. Utwory mają charakter historiozoficzny i religijny. odwołują się do ideałów patriotycznych i cnót teologicznych. zawierają też polemikę z Juliuszem Słowackim.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Powtórzmy szaleństwo tamtych dni

Autor: Catherine Mann

Royce był samotnikiem. Naomi rozkwitała w towarzystwie. Przeżyli pełen fajerwerków romans. lecz zbyt wiele ich różniło i w końcu się rozstali. Tęsknili jednak za sobą tak bardzo. że postanowili spróbować jeszcze raz. Uważali. że fantastyczny seks. który ich łączył. pomoże im stworzyć prawdziwą więź. taką. która przetrwa…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


:

Format

12: https://woblink.com/ebook/moja-portugalia-ziejka-franciszek-195242u

Cena:


Montecore. Milczenie tygrysa

Autor: Jonas Hassen Khemiri

Młody pisarz o imieniu Jonas Hassen Khemiri jest o krok od opublikowania swojej debiutanckiej powieści. gdy otrzymuje list od Kadira. mężczyzny podającego się za bliskiego przyjaciela jego ojca. Kadir. posługujący się dziwaczną. pretensjonalną mieszaniną arabskiego i francuskiego. składa propozycję: opowie mu o życiu jego ojca. a w zamian Jonas uczyni tę fascynującą biografię tematem następnej książki. Tak zaczyna się olśniewająca. często przezabawna. wymiana zdań.

Kadir opisuje skromne początki ojca Jonasa. Abbasa. jako sieroty w Tunezji. ich wspólne przygody jako młodych kobieciarzy. a także późniejszą walkę Abbasa o osiedlenie się w Szwecji po zakochaniu się w matce Jonasa. Jonas z kolei wspomina dorastanie w rodzinie z trudem wiążącej koniec z końcem oraz zgorzkniałego. załamanego ojca. który walczy o przetrwanie w swoim – często wrogo nastawionym – kraju. Z korespondencji wyłania się postać człowieka będącego jednocześnie nieodpowiedzialnym artystą przepełnionym radością życia i zdeptaną ofiarą bezlitosnych uprzedzeń okoliczności. Ale co tak naprawdę się stało?

W tej żartobliwej. błyskotliwej powieści postawiono pytanie o siłę narracji: kto ma prawo opowiadać czyjąś historię? Czy Kadir manipuluje Jonasem. czy Jonas oszukuje swojego ojca. czy może też pisarz powieści. prawdziwy Jonas Hassen Khemiri. zwodzi czytelnika? I kim naprawdę jest Kadir?

Montecore to powieść zachwycająca zarówno pod względem błyskotliwości językowej. jak umiejętności w odmalowaniu przejmujących portretów wyobcowanego ojca i syna.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99ingmar bergman dzieci, piwo kopyra, hymn słowacki, zrozumieć mężczyznę, sfera somatyczna, sears księga dziecka, swiatlo ktore utracilismy, blanka lipińska ten dzień pdf za darmo, mróz głosy z zaświatów, dzieci norwegii, stalker cień czarnobyla zakończenia, psychologia książki pdf, paris dylemat, laila shukri jestem żoną terrorysty, jego krwawe zamiary, remigiusz mróz zaginięcie pdf za darmo, ebooki na kindle, pochówek dla rezuna…