Krucjata polska

Krucjata polska

Autor: Diduszko-Zyglewska Agata

Czemu od kilku lat każda szkoła. szpital. urząd są skrupulatnie ostemplowane krzyżami? Co robi ksiądz w radzie pedagogicznej? Czemu biskup żyjący w celibacie opiniuje edukację seksualną? Dlaczego molestator w sutannie nie trafia do więzienia?

Polska to kraj. w którym Kościół ma szczególną pozycję. Sprawuje rząd dusz nad malejącą częścią społeczeństwa i większością politycznych elit. Jego majątek rośnie. Sprzyja mu dziś populistyczny rząd. Miał swoje zasługi w czasie „Solidarności”. za które do dziś jakby więcej mu wolno. I bez pardonu co rusz wchodzi Polkom i Polakom do domów. do łóżek. do głów. Toczy krucjatę – i tak jak przy poprzednich. nie zważa na ofiary.

Dlatego w Polsce rośnie opór. Toczy się bitwa o świeckie państwo. poszanowanie konstytucji. wolność światopo

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


ISBN

9788301166656: Wydawnictwo

Format

129: https://woblink.com/ebook/biologia-molekularna-w-medycynie-elementy-genetyki-klinicznej-jerzy-bal-162397u

Cena:


Atlas RTG zapalnych chorób reumatycznych

Autor: Iwona Sudoł-Szopińska

Nowoczesne opracowanie poświęcone klasycznej radiografii zapalnych chorób reumatycznych. W książce omówiono generalne zasady opisywania radiogramów u pacjentów z chorobami reumatycznymi. Przedstawiono zmiany w tkance kostnej i tkankach miękkich w przebiegu zapalnych chorób reumatycznych z grupy układowych chorób tkanki łącznej i spondyloartropatii. a także zespoły CRMO i SAPHO. Zmiany omówiono u pacjentów dorosłych. a także dzieci i młodzieży.

W Atlasie zamieszczono wysokiej jakości radiogramy wraz ze szczegółowymi opisami zmian chorobowych. Pozwali to Czytelnikowi w pełni zrozumieć skomplikowaną specyfikę chorób reumatycznych. różnorodność obrazów i ich dynamikę wraz z postępem choroby.

Książka będzie przydatna w codziennej pr

29.9: https://woblink.com/ebook/to-nie-koniec-swiata-ewa-maja-mackowiak-161821u

Cena:


Internet również dla seniora

Autor: Marek Smyczek

Książka „Internet również dla seniora” dedykowana jest wszystkim osobom chcącym w pełni poznać i wykorzystać możliwości współczesnego Internetu. Jest kontynuacją książki „Smartfon również dla seniora”.

Komputery już od dawna zagościły w naszych domach i w zasadzie każdy z nas ma dostęp do Internetu. Jednak bardzo często w minimalnym stopniu wykorzystujemy współczesne narzędzia działające w sieci ograniczając się do podstawowych czynności. takich jak szukanie wiadomości czy zaglądanie do portalu społecznościowego. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego. że przez Internet możemy załatwić większość spraw urzędowych. wymienić walutę. czy nawet kupić produkty spożywcze w markecie bez wychodzenia z domu.

49: https://woblink.com/ebook/kwalifikacja-inf-02-i-inf-07-robert-wszelaki-jerzy-kluczewski-damian-strojek-marek-smyczek-162925u

Cena: Jerzy Kluczewski


Elastyczny mózg

Autor: Leonard Mlodinow

Żyjemy w czasach. w których zaczynamy coraz lepiej rozumieć funkcjonowanie naszego umysłu i możemy tę wiedzę zastosować w praktyce. Leonard Mlodinow. słynny amerykański fizyk. w swojej najnowszej książce ‚Elastyczny mózg’ opisuje mechanizmy odpowiedzialne za proces elastycznego myślenia. chcąc zachęcić czytelników do pracy nad ich własnymi możliwościami. Pokazuje. w jaki sposób można kształtować i wykorzystywać ogromny potencjał kreatywności tkwiący w każdym z nas. Każdy z nas bowiem – jeśli tylko zechce – może wiele zrobić. by zacząć myśleć bardziej twórczo. oryginalnie i innowacyjnie. A właśnie takie myślenie jest dzisiaj kluczem do sukcesu.

Podążając za rozważaniami Mlodinowa. dowiadujemy się. w jaki sposób wyzwolić się z utartych przekonań i przywyknąć do niejednoznaczności i sprzeczności. Uczymy się wychodzić poza konwencje i formułować zupełnie nowe pytania. a także porzucać głęboko zakorzenione założenia i odkrywać nowe drogi dla naszych myśli. ‚Elastyczny mózg’ to nie tylko pasjonująca lektura. ale również bezcenne narzędzie stworzone dla czytelników przez jednego z najbardziej kreatywnych myślicieli naszych czasów.

Leonard Mlodinow – amerykański fizyk i autor książek znany ze współpracy pisarskiej ze Stephenem Hawkingiem. Uzyskał doktorat w zakresie fizyki teoretycznej na University of California w Berkley. pracował jako Alexander von Humboldt Fellow w Max Planck Institute i wykładał na California Institute of Technology. Autor wielu książek popularnonaukowych. takich jak ‚Nieświadomy mózg. Jak to. co dzieje się za progiem świadomości. wpływa na nasze życie’ oraz ‚Krótka historia rozumu. Od pierwszej myśli człowieka do rozumienia Wszechświata’. uhonorowanej nagrodą Mądra Książka Roku 2016.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


https://woblink.com/product-publication/download/161942/epub

1: Autor

:

Cena:slownik wyrazów obcych, dzień wagarowicza, geritsen, konstytucja rzeczypospolitej polskiej pdf, wyhoduj sobie wolność, audiobooki za darmo do pobrania, jerzy zdrada, książki o sexie pdf, nieoczywistość, pamiętnik nicholas sparks pdf, czarownik iwanow pdf, w imię miłości katarzyna michalak, kazimierz szymeczko, dialogi platona pdf, teoretyczne minimum, pokusa erin pdf, misery książka, the sweetest oblivion pdf pl, andrzej bizon, pablo escobar książka, dziewczęta z auschwitz pdf, jessica hart…