Tych niewielu. Polscy lotnicy w bitwie o Anglię

Tych niewielu. Polscy lotnicy w bitwie o Anglię

Autor: Piotr Sikora

„Nie sądzę. by wynik tej bitwy był taki sam. gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich niezrównana waleczność”. gen. Hugh Dowding.

Przybyli. by walczyć za wolność Anglii i swojej ojczyzny. Przybyli. by walczyć z Niemcami. Członkowie Polskich Sił Powietrznych. którzy przedostali się do Wielkiej Brytanii. by latać ramię w ramię z pilotami Royal Air Force. gdy Fighter Command stanęło w obliczu największego ze wszystkich wyzwań – bitwy o Anglię. Wielu polskich lotników dołączyło do istniejących jednostek RAF-u. Utworzyli również własne dywizjony. lecz tylko cztery z nich odbywały loty bojowe podczas bitwy o Anglię: dywizjony bombowe o numerach 300 i 301 oraz dywizjony myśliwskie o numerach 302 i 303. Dywizjony 302 i 303 weszły do czynnej służby w połowie sierpnia 1940 roku w kulminacyjnym momencie bitwy. gdy brytyjskie siły były już niemal na wyczerpaniu. Gwiazda polskich dywizjonów. zaprawionych w boju z Luftwaffe podczas kampanii wrześniowej oraz wojny we Francji. szybko rozbłysła. W bitwie o Anglię wzięło udział 145 polskich pilotów. największa wówczas grupa obcokrajowców w brytyjskim lotnictwie myśliwskim. Sam Winston Churchill pochwalił dokonania „tych niewielu” – pochodzących z wielu krajów lotników. którzy bronili Wielkiej Brytanii.

Wersja elektroniczna zawiera niedostępny w wersji książkowej rozdział z biogramami wszystkich polskich pilotów biorących udział w walce.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 49.9


ISBN

9788366654662: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/k-pop-tajne-przez-poufne-stephan-lee-194556u

Cena:


Wydawnictwo

Universitas: Format

196871

https://woblink.com/product-publication/download/196871/pdf: 1

Cena:broad peak niebo i piekło pdf, tylko rosja, izabela poniatowska, harry potter czara ognia pdf, wiedźmin 3 poradnik pdf, bractwo śmierci, ebuk, piotr bednarski, kieżun patologia transformacji, bajki ignacego krasickiego, niemiecki gramatyka pdf, tanya valko książki, tamtej nocy, maki pod monte cassino, pierwsza miłość książka…