Żywe kamienie

Żywe kamienie

Autor: Wacław Berent

Akcja wydanej w 1918 roku powieści Wacława Berenta „Żywe kamienie” rozgrywa się na przełomie XIII i XIV wieku. Opowiada o średniowiecznych wędrownych artystach. których przybycie zmieniło oblicze miasta całkowicie pogrążonego w marazmie. Historia przedstawia zmierzch średniowiecznej kultury teokracji. Utrzymana w duchu Młodej Polski rozprawia na temat znaczenia sztuki i artysty oraz ich posłannictwie.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788324264797: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/pisma-ostatnie-henryk-markiewicz-195591u

Cena:


Wszystko będzie dobrze

Autor: Ewa Maja Maćkowiak

Rok z życia dwóch serdecznych przyjaciółek Honoraty i Arlety. Honorata z oddaniem pracuje w ośrodku pomocy społecznej. Dzięki jednej z podopiecznych zyskuje wymarzoną rodzinę i spełnia swoje najskrytsze marzenie. Tymczasem Arleta poślubia – jak jej się wydaje – wymarzonego księcia z bajki.

Jest pierwszy dzień Nowego Roku. Skatowana przez męża Arleta trafia do szpitala. Mimo że rany goją się szybko. dziewczyna zmaga się z niepewnością i strachem. Szczęśliwie los stawia na jej drodze silne i mądre kobiety. dzięki którym krok po kroku odnajduje prawdziwą siebie i przekonuje się. że życie pisze dla niej całkiem nowy scenariusz.

Wszystko będzie dobrze to poruszająca opowieść o mocy nadziei. kobiecej przyjaźni i… Rudziku. odnalezionym kocie. Wszystko będzie

29.9: https://woblink.com/ebook/hotel-aurora-emilia-teofila-nowak-193116u

Cena:


Życiorys własny przestępcy

Autor: Urke Nachalnik

Urke Nachalnik. właśc. Icek Boruch Farbarowicz. to przedwojenny autor kryminałów pochodzenia żydowskiego. Związany był z przestępczym półświatkiem. skąd zaczerpnął swój pseudonim literacki. Podczas wieloletniego pobytu w więzieniu z powodzeniem przekuwał swoje gangsterskie doświadczenia na literaturę. „Życiorys własny przestępcy” z 1920 roku to powieść oparta na wątkach autobiograficznych. Znalazła ona kontynuację w tomie „Żywe grobowce” z 1934 roku. Pisarską karierę Nachalnika przerwał wybuch II wojny światowej.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Ostatni rozdział

Autor: Katarzyna Kalista

Fascynujący debiut. Grająca schematami i konwencjami. wciągająca powieść szkatułkowa. w której przyszłość i teraźniejszość przenikają się płynnie. a napięcie miesza się z humorem. Zraniona przed laty. porzucona przez partnera bez słowa wyjaśnienia Olga nie potrafi zbudować trwałego. szczęśliwego związku. Uczęszcza na terapię. której owocem jest książka przeplatana prawdziwymi retrospekcjami.

Ola prowadzi księgarnio-kawiarnię. tłumaczy literaturę niemiecką i żyje w nieformalnym związku z Pawłem. z którym ma córeczkę. czteroletnią Hanię. Kiedy decyduje się na ślub. jej spokój burzy telefon od niewidzianego od lat byłego partnera. Carl pragnie wyjaśnić. dlaczego niegdyś ją zostawił. Choć Ola nie chce z nim rozmawiać. perspektywa poznania prawdy i osiągnięcia spokoju jest kusząca.

Historia Oli staje się dla Olgi katalizatorem zmian. Przeszłość powraca. ale jakie będzie miała znaczenie?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Wojna polsko-bolszewicka

Autor: Kacper Śledziński

Jedyna wojna. którą przegrała Armia Czerwona

Grudzień 1917 roku – Polacy znajdują się między młotem a kowadłem. Ich dążenia niepodległościowe uderzają w interesy Cesarstwa Niemieckiego i Rosji. Oba mocarstwa dążą do tego. aby Polska nigdy nie wróciła na mapę świata. a Zachód widzi w niej zagrożenie dla stabilności kontynentu. Odzyskanie wolności przez Polaków nikomu nie jest na rękę.

Listopad 1918 roku – Polska odzyskuje niepodległość. Szczęk szabel. salwy karabinów i krzyki rannych cichną. Spełnia się największe marzenie Polaków. a ich serca wypełnia radość. Wydaje im się. że od teraz będą mogli wieść spokojne życie jako wolni ludzie.

Sierpień 1920 roku – bolszewicy zaciekle napierają na Warszawę. Demony z przeszłości powracają ze zdwojoną siłą. Po

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36zbiór zadań z fizyki liceum, yuval noah harari sapiens, opowiadania bi, droga do nidaros, life mastery, szneka z glancem czyli elementarz gwary poznańskiej, pamiętnik ze starego domu, niewyjaśniona, kultura fizyczna definicja, andrzej frycz modrzewski o poprawie rzeczypospolitej, inteligencja sztuczna rewolucja prawdziwa, cykl dary anioła, audiobook co to jest, rollercoaster gry, zychowicz żydzi, aleksandra kossakowska…